[ Miladin70 @ 20.03.2014. 09:05 ] @
Molio bih nekog da mi pomogne da ako je kako moguce narezem filmove u DivX formatu na DvD,na laptopu mi je windows 8 i bez problema narezem jedan eventualno dva filma pa bih po mogucnoscu zeleo vise filmova narezat na jedan DvD ali ne umem to odraditi.Filmovi koje sam skinuo su u razlicitom formatu MPEG,AVI itd.
[ calexx @ 20.03.2014. 09:54 ] @
Koliko možeš da ubaciš u ~4,37GB, toliko će da stane filmova. Jedino je pitanje da li planiraš da to gledaš na nekom kućnom DVD plejeru i šta će od toga da se vidi.
[ Miladin70 @ 20.03.2014. 10:10 ] @
Kucni DvD plejer mi podrzava divx zato pitam kako narezati vise filmova na dvd a to je verovatno moguce , ali kako?
[ gilopile @ 20.03.2014. 10:22 ] @
Prvo enkodujes filmove u format koji taj DVD player cita. U NERO-u ili nekom burner SW odaberes DATA DVD disk, pa potrpas koliko stane. Najcesce 6 kom, ako su ~700MB i naravno, ubacis i prevod ako treba i preimenujes ga isto kao i naziv filma bez ekstenzije.

Dakle nikakvo pravljenje DVD diska sa nekim Auto Play opcijama ne treba, samo ga rezes kao DATA i nema problema.
[ calexx @ 20.03.2014. 10:54 ] @
Šta nije jasno, spremiš data DVD i ubacuješ filmove dok ne popune ceo disk? Kako uopšte pokušavaš da narežeš taj disk? Koji program, šta izabereš da bi rezao?
To što plejer čita divx ne znači da će da čita sve što ima nastavak .avi ili .mpg, zato je najbolje da prvo proveriš koristeći DVD RW da ne bacaš džabe diskove.
[ Miladin70 @ 21.03.2014. 05:00 ] @
Kako spremit data DVD?
Program nemam za narezivanje,ustvari nisam skinuo nikakav poseban program tipa nero itd.nego sam dosad koristio program integrisan u W8(nov mi laptop i imam na njemu W8) i narezivao sam normalno ali ne znam dal tim programom mogu narezat i divx.
Kako se radi proveravanje sa DVD RW,prevod mi ne treba radi se o domacim filmovima,jos da napomenem da mi je W8 na Njemackom jeziku to mi dodatno otezava snalazenje sa samim W8,
[ calexx @ 21.03.2014. 06:21 ] @
Uzmeš DVD RW pa probaš jedan način pa drugi i tako dok ne uspeš da snimiš to što hoćeš. Nisam nikada koristio program iz W8 pa ne znam kako tačno radi, kada budem restartovao taj OS, mogu da pogledam. A može da proveri još neko ko ga koristi.