[ Cal Lightman @ 22.03.2014. 14:57 ] @
Pozdrav svima.

Šetam sada malo Elansom i vidim da se traži dosta dizajnera tj. da ima dosta posla u oblasti grafičkog dizajna. Budući da uživam u dizajnu (bilo kog oblika) i da mi često na pamet padaju dobre ideje, rešio sam da kročim u ove vode da vidim kako bi to meni išlo. Ono što mene zanima jeste u kojem se obliku traže ti logoi, posteri i sve ostalo - da li finalni proizvod treba da bude .jpg, .png ili šta već? Konkretnije, kako odraditi logo a da se on može staviti i na poster, i na upaljač, i na majicu...razumete šta hoću da pitam. Koji se sve programi koriste za izradu jednog logoa, flajera, vizitke i stvari sličnih njima (pošto planiram da ih detaljno proučim pre nego što i zvanično bidujem za neki posao)? Pretpostavljam Corel, Photoshop...još nešto?
[ skemamen @ 23.03.2014. 08:54 ] @
Svaka cast za hrabrost, lepo je videti da je neko voljan da se posveti ambiciji... Sve sto ti treba je Adobe paket. Trenutno je aktuelan Adobe CC (Creative Cloud) u kojem imas sve potrebno, preciznije Photoshop (rad sa slikama, raster), InDesign (prelom casopisa i svega drugog) i Illustrator (rad sa vektorima). Kada kazem vektor - tu ti odgovaram na pitanje u kojem programu raditi logo. Srecno...
[ Cal Lightman @ 23.03.2014. 12:36 ] @
Hvala na odgovoru prijatelju!