[ z_neskovic @ 23.03.2014. 21:47 ] @
Drugari, zdravo!

Molim vas da mi objasnite kako je moguće da se instalirani program (Avira), ne prikazuje u programima, a postoji u "Program Files", radi normalno,abdejtuje se, skenira...Postoji li mogućnost da se isti unese u "Add/Remove Programs"?

Unapred hvala!
[ valjan @ 24.03.2014. 02:58 ] @
Prvo pitanje je ekvivalentno sa "kako neko može da telefonira ako njegovog broja nema u telefonskom imeniku" - Add/Remove programs je samo spisak instaliranih programa sa vezom do posebne apliakcije koja omogućava da se dotični program ukloni, i ta aplikacija je njegov sastavni deo. Znači da program može savršeno da radi i bez tog spiska, jer njemu ni taj spisak, ni taj link do aplikacije za uklanjanje uopšte ne trebaju za ispravan rad. To je potrebno korisniku samo u određenim situacijama.

Odgovor na drugo pitanje je ponovnim pokretanjem instalacije Avire, na taj način bi sve trebalo da "legne" na svoje mesto. Ne mora se Avira deinstalirati, obično prilikom ponovnog pokretanja program ponudi "repair" opciju, i nakon toga bi i Avira trebalo da se pojavi u Add/Remove programs. Ako se ni tada to ne desi, znači da je operativni sistem oštećen pa bi trebalo popraviti ili reinstalirati dotični...
[ z_neskovic @ 24.03.2014. 07:13 ] @
Najlepše hvala na pomoći, uspeo sam da je postavim u "Add/Remove programs" i sada je imam u "vidnom polju"!

Veliki pozdrav iz Valjeva!
Zoran.