[ MP3MP3 @ 26.03.2014. 11:55 ] @
Sa novim Vip Smart tarifama pričaj neograničeno u Vip mreži!

LINK

Prvi interval je 90s na onda 60s. Internet se zaokruzuje na 100kb.
Uvedeni su novi dodaci koji moraju da se koriste bar tri meseca*

*ako sam dobro razumeo :)


ispravka : Tarifiranje važi i za STANDARD na postpaidu
LINK standard

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 26.03.2014. u 13:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 26.03.2014. u 13:40 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 26.03.2014. 12:19 ] @
Po meni je ovo probijanje granice od 1minut pri obračunu poziva vrlo opasno.
[ MP3MP3 @ 26.03.2014. 12:24 ] @
Vip je prvi krenuo sa 60+1 tarifiranjem, pa me ne bi čudilo da kao i to i ovo tarifiranje 90/60 preuzmu ostali.
U stvari sasvim sam siguran da do kraja godine će i mts i telenor preuzeti ovu "pogodnost" od vipa.

Zaokruživanje interneta je jako bezobrazno i to vip i dalje radi ali ovo sa 90s je horor i nenormalan bezobrazluk.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.03.2014. 12:28 ] @
Postoji li neki nacin da se organizuje neki bunt protiv ovakvog postupanja, jer šta ih sprečava da uvedu obračun na 1 sat? Sad više ništa.
[ MP3MP3 @ 26.03.2014. 12:32 ] @
Meni je interesantno ovo

1minut = 1SMS = 1MMS = 1MB = 1Smart!

To i dalje piše a zapravo za prvih 90s važi :

1.5minut = 1SMS = 1MMS = 1MB = 1Smart!

Ili da budemo precizniji :

0-90s = 1SMS = 1MMS = 1MB = 1Smart!


i da ako imate 150 smarta to je u pozivima MAKSIMALNO 100 poziva koji traju kraće od minut i po.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.03.2014. 12:38 ] @
Ne, jedan poziv kraci od 90 sekundi se racuna kao 1.5 smartova.
[ bachi @ 26.03.2014. 12:42 ] @
Uskoro, nova tarifa, samo za vas, zaokruživanje na 10 minuta.

LOPOVI!
[ MP3MP3 @ 26.03.2014. 12:44 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Ne, jedan poziv kraci od 90 sekundi se racuna kao 1.5 smartova.


Da da u pravu si 1.5 sMART !

A dodao sam u naslovu i prvoj poruci, ovo tarifiranje važi i na STANDARD tarifi.
[ KrkaCiC @ 26.03.2014. 13:25 ] @
Cik neka neko sada kaze da mu se isplati biti VIP korisnik

Bezobrazluk nevidjeni,i ako nastave ovako stvarno ce biti zaokruzivanje na bar 200 sekundi,da ude okrugla cifra

Jos jedan razlog da zaobidjem VIP u sirokom luku. Cak ni ne volim da pozovem nekog ko je VIP,pre bih pozvao na fixni broj nego na VIP

PS BizNet 300 ruleZ
[ calexx @ 26.03.2014. 13:29 ] @
Bio sam ja Vip korisnik dok sam sebi nisam ubio najbolju akciju koju je neki mobilni operater imao. Od tada mi je i kartica ugašena, mada ko zna, možda opet pokrenu tako dobru akciju. ;)
[ bachi @ 26.03.2014. 13:57 ] @
Citat:
KrkaCiC:PS BizNet 300 ruleZ :)

Da, ali uz taj paket dobiješ čitavih 10MB interneta.
[ newtesla @ 26.03.2014. 14:06 ] @
Tarifiranje 90/60 ... mogli su da stave providna slova, toliko su bleda da ih ja jedva vidim!
[ KrkaCiC @ 26.03.2014. 14:08 ] @
Jare i pare ne moze svako da ima

Sigurno se moze dokupiti odredjeni broj Mb. Mada na brzaka sam bacio pogled na njihov sajt,i nisam bas video ponudu za internet dodatak za BizNet!

Mada,WiFi ima skoro svaka kafana i kafic,tako da ne smatram to tolikim nedostatkom,a uostalom za 5 din dobije cak 100 Kb tako da ako je nekom zapelo da bas nesto proveri iz busa,auta... neka bar to plati,jer ipak 3 din minut je smesna cena
[ bachi @ 26.03.2014. 14:15 ] @
Iskreno se nadam da Telekonj i Telesmor neće pratiti ove lihvare, ali ako isprate, šta je nama kao potrošačima činiti u takvom slučaju?

Ovoj nebulozi stvarno treba stati na put.
[ KrkaCiC @ 26.03.2014. 14:59 ] @
Iz protesta da svi predjemo na skajp
I to ne preko mobilnog interneta nego for free
[ Dexic @ 26.03.2014. 15:49 ] @
Citat:
KrkaCiC:
Cik neka neko sada kaze da mu se isplati biti VIP korisnik :)

Bezobrazluk nevidjeni,i ako nastave ovako stvarno ce biti zaokruzivanje na bar 200 sekundi,da ude okrugla cifra :)

Mislis 300 sekundi, da bude i okrugla cifra i okrugli minuti?:)
[ l4m3r @ 26.03.2014. 23:00 ] @
hahahahaha kakvi hebeni pilicari!
Ajde sve moguce ciganije, ajde blokiranje broja posle par dana u romingu, ajde ne obavestenje korisnika da je potrosio megabajte pa samim tim i napucavanje racuna, ali 90 sec prvo zaokruzivanje... pa to je toliko jadno da ja nemam reci.

Svako ko koristi vip zasluzuje ozonske rupe :D
[ avala100 @ 27.03.2014. 06:57 ] @
Ni meni se ne dopada ovo tarifiranje i mislim da je jako opsano sto je probijen prvi minut, koji po meni takodje jedna prevarantska stvar.

Cudo niko nije primetio i to da se odmah trose oni besplatni/neograniceni minuti u mrezi, dakle ne treba prvo potrositi smartove, vec se odmah trose oni free minuti.

"To znači da kada pozoveš nekoga ko je u Vip mreži, tvoj razgovor će se tarifirati iz Vip minuta, dok se Smartovi neće trošiti za pozive u Vip mreži."

Nazalost, ne vazi za Standard tarife.
[ bachi @ 27.03.2014. 07:21 ] @
Ne razumete vi ništa, pa VIP je mislio na vas korisnike i samo su hteli da vam izađu u susret, kako bi vi u stvari manje plaćali i uštedeli koju kintu.

[ Boris Tadić @ 27.03.2014. 07:28 ] @
Verovatno vide i sami da nema više tržišta, jer bukvalno svako ima po 5 kartica, pa onda za svaki slučaj da odbiju i one poslednje naivce pošto uskoro počinje i zvanični kraj filma na temu država Srbija(6 meseci max).
[ Slobodan Milivojevic @ 27.03.2014. 07:51 ] @
A onda u nastavku... posle odgovora BOTa ... Oni se ipak drze njihove varijante ko pijan plota.



A ja analizirao listing unazad tri meseca, i dosao sam do zakljucka da skoro 60% mojih razgovora ima trajanje ispod jednog minuta... pa ja stvarno nisam normalan!
[ avala100 @ 27.03.2014. 08:04 ] @
Cela ova panika ce da traje tri dana i to je to.
Onda ce Telenor, koji je upravo takodje poskupeo, ukinuo neograniceni net i svasta nesto da predje na 120/90 pa u krug.

Plasim se da nema nade, profit mora da se uvecava, a posto nema drzave, nema ni kontrole.
Uvek ostaje mt:s, bar dok ne vide kako drugi racunaju.
[ MP3MP3 @ 27.03.2014. 08:16 ] @
Neće im ovo smanjiti korisnike, juče pričam sa drugarom koji daje u vipu par hiljada za pretplatu i objašnjavam mu za zaokruživanje neta i prvih 0-90 sekundi ali uzalud, odmah ide odgovor. Vip je najbolji i to nekoliko puta i onda shvatiš da nema svrhe. Može zaokruživanje da bude i pet minuta, vip odlično izbaci povoljnost a sakrije poskupljenje i ljudi to ne vide.

Neka ih još malo, mislim da u budućnosti operateri neće imati mnogo smisla osim da prodaju internet jer uz pametne telefone neće trebati ništa više.
[ bachi @ 27.03.2014. 08:31 ] @
Ne znam za ostale, ali ja nikada neći otići u VIP, niti ikome preporučiti VIP, upravo zbog ovog generičkog odgovora što sam dobio (a i Slobodan) koji je pokušao da mi smanji IQ.

Sva sr*nja koja nam se dešavaju oko mobilne telefonije (zaokruživanje minuta, sitna, jedva vidljiva slova, polu-prevare i prevare na promocijama, drastično povećanje cene smsa) je isključivo uvek počinjalo od VIP-a i oni su najzaslužniji za tu ljigavu politiku prema korisnicima.

No, pokraj te bagre, još više me fasciniraju ljudi koji su njihovi korisnici. Telenor je skuplji od Telekoma, ali im je nešto kvalitetnija mreža, pa kao ajde time da opravdaš to dranje, ali VIP ima ubedljivo najgoru mreži, a ovom promenom su sada postali najskuplji.
[ calexx @ 27.03.2014. 08:41 ] @
Beše nekad razgovor na sekundu pa razgovaraš 60, naplate 60, razgovaraš 80, toliko naplate. E to je pošteno prema korisnicima a ne ovo zaokruživanje na procenjenu prosečnu potrošnju.
A onda je došao Vip.

Kad malo razmislim, šta ako zaključe da prosečan razgovor traje 4,5 minuta? Zaokruživaće na 5? Zašto neko nije odgovorio botu da su mogli da promene zaokruživanje na 30 sekundi pa bi bili zadovoljni i oni koji razgovaraju 60 i oni sa 90 ali i oni sa 35? Da zaokružuju na 10 sekundi? Na sekund?

Kako god, do leta će svi da promene i zaokruživaće 90/60.
[ Boris Tadić @ 27.03.2014. 09:08 ] @
Jeftinije u Nici nego u Batajnici.
[ Dexic @ 27.03.2014. 09:30 ] @
Citat:
MP3MP3:
Neće im ovo smanjiti korisnike, juče pričam sa drugarom koji daje u vipu par hiljada za pretplatu i objašnjavam mu za zaokruživanje neta i prvih 0-90 sekundi ali uzalud, odmah ide odgovor. Vip je najbolji i to nekoliko puta i onda shvatiš da nema svrhe.

Ko god ti kaze da je VIP najbolji, shvatas da nema sta dalje da pricas.
Uz to pricas coveku koji jos uvek nije presao na nove pakete pa da vidi da ga zaokruzivanje vise izadje. Za sada nema izbora - sve je 60/60, kod svih operatera.
[ synn @ 27.03.2014. 10:34 ] @
Taj ko im kroji poslovnu politiku definitivno nije normalan. Cekam dan kad ce da bankrotiraju!
[ newtesla @ 27.03.2014. 12:08 ] @
Ja sam ih pitao nešto lepše: da li će novo zaokruživanje da primenjuju samo na novim korisnicima tog paketa: ili će nasilno i protiv moje volje da ga primene i na meni; koji u trenutku izbora paketa nisam bio upoznat sa TAKVIM načinom tarifiranja.

Telenor je barem pravio nove pakete, pa si mogao da ostaneš na starom koliko si hteo.
=====

Možda offt, ali: i Telekonj je ukinuo najjeftiniji 3G internet koji smo imali:
pre: 100 din 500MB full/posle 64k/64k 7 dana
sada: 125 din 100MB full/posle 64k/64k 7 dana

...moj digitron kaže da je ovo poskupljenje od 6.25x

[ nemanjac @ 27.03.2014. 13:32 ] @
Citat:
bachi:
No, pokraj te bagre, još više me fasciniraju ljudi koji su njihovi korisnici. Telenor je skuplji od Telekoma, ali im je nešto kvalitetnija mreža, pa kao ajde time da opravdaš to dranje, ali VIP ima ubedljivo najgoru mreži, a ovom promenom su sada postali najskuplji.

Ja sam njihov korisnik zato sto su tri svetlosne godine jeftiniji od druga dva konkurenta. Imam paket od 1100 smartova koji placam 1100 dinara, u okviru tog paketa ja potrosim oko 600 minuta razgovora, 50 sms poruka i 300MB. Takav paket kod telenora i mts-a bio je 3-4x skuplji u trenutku kupovine.
Kvalitet mreze, u beogradu je besprekoran.

Ali sve to je BILO a sada je PROSLO. Koliko vidim nove smart tarife ne nude ni polovinu ovoga sto sam pre imao. 90s zaokruzivanje je dranje. Meni licno ne odgovara jer su mi razgovori 50% ispod minut ili 50% duzi od 5 minuta.

Uskoro mi ukidaju pravo da koristim ovaj paket, pa iskreno ne znam sta da radim. Bacio sam pogled na ponude ostalih operatera, sve to je to tanko i jadno. Treba da platim 2-3 vise za paket sa mogucnostima kao smart 1100.
[ KrkaCiC @ 27.03.2014. 13:59 ] @
Uzmi lepo MixNet L

Mesečna pretplata 1.980,00
Pozivi u domaćem saobraćaju uključeni u pretplatu 600 min.
Broj SMS poruka u domaćem saobraćaju uključenih u pretplatu 1.500
Net 1,5Gb puna brzina a posle nesto bedno.

I uzmes to sa 50% off i izadje de 990 dinara mesecno
[ Dexic @ 27.03.2014. 14:00 ] @
Citat:
newtesla:
Telenor je barem pravio nove pakete, pa si mogao da ostaneš na starom koliko si hteo.

Ko kaze da kod VIPa moras preci na nove?

nemanjac, kako ti ukidaju taj paket? Samo ne mozes ugovor da imas sa njim (verovatno), ili telefon sa njime. Ali koristi ga ti slobodno, zasto bi ti zabranili?
[ demi035 @ 27.03.2014. 15:17 ] @
Da li se ova promena tarifiranja odnosi samo na nove korisnike ili i na stare?

Svaka cast svima koji su uspeli da vide da je promenjeno tarifiranje, ona sitna mala bleda slova... a u poslovnicama ovo novo tarifiranje je verovatno sakriveno u sefu u kancelariji... cisto eto da ga imaju, a da niko ne vidi.
[ nemanjac @ 27.03.2014. 16:09 ] @
@Dexic
Moze biti da si u pravu, nisam pitao radnika u poslovnici da li obavezno moram da menjam tarifni paket ili samo ako uzimam neki uredjaj preko njih. U tom trenutku nisam znao koliko su "losi" novi paketi, samo sam pokupio flajer sa novim tarifama i produzio dalje.

Citat:
KrkaCiC: Uzmi lepo MixNet L

Mesečna pretplata 1.980,00
Pozivi u domaćem saobraćaju uključeni u pretplatu 600 min.
Broj SMS poruka u domaćem saobraćaju uključenih u pretplatu 1.500
Net 1,5Gb puna brzina a posle nesto bedno.

I uzmes to sa 50% off i izadje de 990 dinara mesecno :)

Kako se dobija taj 50% off ?
[ Slobodan Milivojevic @ 27.03.2014. 16:12 ] @
Citat:
nemanjac:Kako se dobija taj 50% off ?


Potpisivanjem ugovora na 12 ili 24 meseca bez uzimanja telefona.
[ newtesla @ 27.03.2014. 16:29 ] @
Citat:
nemanjac:
Kvalitet mreze, u beogradu je besprekoran.


Živim u Sremčici, jedan ofis na Vilinim vodama, drugi kod nbgd opštine... ama, ni približno dobar, a kamoli besprekoran!

(p.s. plaćam dva broja kod vipa, različiti telefoni, različiti ljudi ih nose - isti problemi. drugi broj živi u Rušnju, i već kod Ade pukne veza :P )

[ Dexic @ 27.03.2014. 17:36 ] @
Citat:
newtesla: Živim u Sremčici, jedan ofis na Vilinim vodama, drugi kod nbgd opštine... ama, ni približno dobar, a kamoli besprekoran!

Ja sam svake nedelje na Vilinim Vodama i ima odlican 3G signal VIP-a. Kod NBG opstine imam signal, mada nisam gledao koliko je dobar.
[ slobapet @ 27.03.2014. 17:55 ] @
Citam ja sve vase komentare, i mislim da ne vidite malo dublju logiku. Prvo ne koristim VIP i na Biznetu 300 sam vec 5 godina plus drugi broj kod telekoma na 50% popusta na pretplatu.
Poenta kako sam ja svatio da oni uzimaju jedan smart za prvih 90s. To znaci da onaj koji je razgovarao 10s, uzece mu 1 smart kao do sada. Onaj ko je razgovarao 61s do sada je dao 2 smarta a sada ce jedan. Tako da iskreno ovo vam je vise pogodnost nego smetnja, jer u pitanju je smart (bod) a ne minut.
To isto znaci i da je obracun na 10 min = 1 smart, opet ce vas kostati taj jedan smart ma koliko razgovarali. Znaci ko je razgovarao manje od minut njemu je isto, ko je razgovarao vise njemu je pogodnost.

Da je paket od 200min pa da ide zaokruzivanje na 90s, bila bi druga prica. Ovako ne vidim za sta se stvarno bunite. Ko je imao 100 razgovora koji su trajali ispod minuta i dalje ce trositi isti broj smartova, ko je imao 50 razgovora ispod minut i 50 malo preko minut sada ce ga kostati 100 smartova, a pre ovog poskupljenja ga je kostalo mozda i 150 smartova.

Ispravite me ako gresim, ali ne vidim razlog za nazivanje ovog poskupljenjem bar za smart tarife. Za ostalo ne komentarisem jer nisam upoznat sa njihovom kompletnom ponudom tarifa.

Opasno je to sto je na mala vrata uveden obracun koji kod ostalih provajdera koji nemaju smart pakete moze izazvati veliko poskupljenje.

Jos jednom nisam vip bot, posto ume da bude raznih komentara.
[ Dexic @ 27.03.2014. 18:05 ] @
Koliko znam, mada jos niko nema nove Smart tarife da potvrdi (a radnici su im obicni botovi pa kazu sta im odgovara u tom trenutku), smartovi mogu da se dele, pa bi prvi MINUT bio 1 i po smart, a ne bi prvih 1 i po minut bilo 1 smart.

Neki im radnici kazu da ti je sada prvih 1.5 minuta = 1.5 smartova, sto nije problem samo po sebi za neke ljude - ali, kao sto kazes, uvodi vece zaokruzivanje na mala vrata.
Za razgovore duze od 1.5 minuta, po ovoj logici, nece biti razlike.


Nadam se da su ovaj put radnici u pravu :)
[ nemanjac @ 27.03.2014. 18:15 ] @
Slobo mislim da nisi dobro razumeo novo tarifiranje. Kada zapocnes razgovor umesto da ti uzmu jedan smart, sada ti uzmu 1,5 smart.
U takvoj kombinaciji jedini kojima odgovara ovakav sistem je oni koji tempiraju da im razgovor traje izmedju 61 i 89 sekundi, pa ucare pola smarta u odnosu na stari tarifni sistem.

Retko koristim sms, mnogo je lakse pozvati nekoga i reci:
"prelazim most izadji"
"vidimo se u 5"
"zaboravila si kljuceve"
itd.

Umesto jednog smarta sada to kosta jedan i po. 50% mojih razgovora ili traje do 20s. Meni ovo ne odgovara.

edit:Dexic je bio brzi

@Slobodan Milivojevic
Hvala!
[ slobapet @ 27.03.2014. 19:29 ] @
Procitao sam ovaj odgovor bot-a sa slike i kaze umesto 2 smarta skidaju 1,5, za razgovore do 90.
Moja greska.

Lose su onda formulisali 90s+60s...
[ Slobodan Milivojevic @ 27.03.2014. 21:02 ] @
Uradio sam mali softver doduse u javascriptu da mi proracuna kolko bi izgubio na 90+60.

Znajuci da je oko 55% mojih razgovora krace od minut, bilo bi mi obračunato oko 1.9 puta više od realne minutaže.
[ bakara @ 27.03.2014. 21:11 ] @
Sad gledam...oni su tu izbacili i smart 400 tarifu?

Sad imamo smart 300 (koji je skuplji od starog smart 400) pa sledeci smart 700 za 1590din, sto je za nekog ko je koristio smart 400 poskupljenje od 60%

Jedina mala uteha je sto sad u vip mrezi mozete pricati free neograniceno ako koristite bar smart 700.

Jel ovo vazi i za stare ugovore?
Meni istice za mesec dana...
[ nemanjac @ 27.03.2014. 23:36 ] @
Citat:
bakara
Jel ovo vazi i za stare ugovore?
Meni istice za mesec dana...

Treba proveriti, meni su rekli da cu morati da promenim tarifu kada mi istekne ugovor, ali nisam ih pitao da li samo u slucaju da se ponovo ugovorno obavezujem ili u svakom slucaju.
[ Homer J. Simpson @ 27.03.2014. 23:47 ] @
?! Trebalo bi da ostajes na istoj tarifi samo ti se menja cena (ako si uzeo uz one rodjendanske i ostale popuste , gubis ih)
[ newtesla @ 28.03.2014. 16:05 ] @
Citat:
Dexic: Ja sam svake nedelje na Vilinim Vodama i ima odlican 3G signal VIP-a. Kod NBG opstine imam signal, mada nisam gledao koliko je dobar.


Mada je na Vilinim vodama kvalitet često besprekoran - bude problema; no, ja i dalje ne pričam o "broju crtica" na displeju telefona, već o kvalitetu:

-koliko preusmerenih poziva dnevno, dok sam bio u dometu, procentualno, i
-koliko često puca veza tokom dužih razgovora.

...hebe mi se za broj crtica: prokleti Telenor zazvoni 20 od 20 i sa jednom crtom - VIP mi od 10 preusmeri 2-3, minimum, i to sa sve punim signalom!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 28.03.2014. 16:56 ] @
Nije da branim nekoga, ali o kom broju propuštenih poziva (SMS obaveštenja) pričamo? Dnevnom? Mesečnom? Godišnjem?

Na mt:s-u lično imam jednocifren broj istih godišnje. Ovo se razlikuje od telefona do telefona, neki se lepše slažu sa mrežom, neki lošije.

Drugarica ima tih problema na mts-u, ima obavezno bar jedan poziv dnevno za koji joj stigne SMS obaveštenje.
[ Dexic @ 28.03.2014. 17:22 ] @
Citat:
newtesla:
Citat:
Dexic: Ja sam svake nedelje na Vilinim Vodama i ima odlican 3G signal VIP-a. Kod NBG opstine imam signal, mada nisam gledao koliko je dobar.


Mada je na Vilinim vodama kvalitet često besprekoran - bude problema; no, ja i dalje ne pričam o "broju crtica" na displeju telefona, već o kvalitetu:

-koliko preusmerenih poziva dnevno, dok sam bio u dometu, procentualno, i
-koliko često puca veza tokom dužih razgovora.

...hebe mi se za broj crtica: prokleti Telenor zazvoni 20 od 20 i sa jednom crtom - VIP mi od 10 preusmeri 2-3, minimum, i to sa sve punim signalom!!!

Ne pricam ni ja o crticama, pricam o tome da koristim telefon isto kao drugde, bez problema, propustenih poziva i slicno.
[ newtesla @ 28.03.2014. 18:53 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
ali o kom broju propuštenih poziva (SMS obaveštenja) pričamo?


Pričamo o barem 2-3 komada na svakih deset; preusmereni su na broj na gejtveju u kancelariji - za koji znam da nema niko; preusmeravanje je na mom VIP broju uključeno "za slučaj nedostupnosti, ili zauzeća" - ali mi je uključen i poziv na čekanju.

Samo svaki dan prebrojim (okvirno i napamet) broj poziva koji su "zazvonili" na mom fonu - i onih koji su otišli u kancelariju.

(nema "porukice", "govorne pošte" niti mušterije imaju pojma: no, moj listing kaže da je taj broj na gejtveju veoma česta stavka ;) )

Da, ako nisam bio jasan: pričam o pozivima upućenim meni, gde bih ili bio nedostupan, ili poziv otišao na voicemail, da nije uključen forward.
[ Srđan Pavlović @ 29.03.2014. 17:36 ] @
Citat:
nemanjac:
Citat:
bachi:
No, pokraj te bagre, još više me fasciniraju ljudi koji su njihovi korisnici. Telenor je skuplji od Telekoma, ali im je nešto kvalitetnija mreža, pa kao ajde time da opravdaš to dranje, ali VIP ima ubedljivo najgoru mreži, a ovom promenom su sada postali najskuplji.

Ja sam njihov korisnik zato sto su tri svetlosne godine jeftiniji od druga dva konkurenta. Imam paket od 1100 smartova koji placam 1100 dinara, u okviru tog paketa ja potrosim oko 600 minuta razgovora, 50 sms poruka i 300MB. Takav paket kod telenora i mts-a bio je 3-4x skuplji u trenutku kupovine.
Kvalitet mreze, u beogradu je besprekoran.

Ali sve to je BILO a sada je PROSLO. Koliko vidim nove smart tarife ne nude ni polovinu ovoga sto sam pre imao. 90s zaokruzivanje je dranje. Meni licno ne odgovara jer su mi razgovori 50% ispod minut ili 50% duzi od 5 minuta.

Uskoro mi ukidaju pravo da koristim ovaj paket, pa iskreno ne znam sta da radim. Bacio sam pogled na ponude ostalih operatera, sve to je to tanko i jadno. Treba da platim 2-3 vise za paket sa mogucnostima kao smart 1100.


Ista situacija! Ističe mi ugovor za oko dva-tri meseca i onda stvarno ne
znam kome više da se okrenem... jedino da opet uletim u neku sličnu akciju
kod nekoga... ova je bila "5 godina VIP-a", i izuzetno je povoljna, kao što ti reče.
[ Dexic @ 29.03.2014. 18:21 ] @
Citat:
newtesla:
Pričamo o barem 2-3 komada na svakih deset; preusmereni su na broj na gejtveju u kancelariji - za koji znam da nema niko; preusmeravanje je na mom VIP broju uključeno "za slučaj nedostupnosti, ili zauzeća" - ali mi je uključen i poziv na čekanju.

Mislim da je ovo neki VIPov problem sa preusmeravanjem, jer se i meni desavalo da budem "nedostupan" kada sam podesio preusmeravanje na nesto osim onog njihovog operatera.
Bitno je i da se iskljuci govorna posta da automatski prihvata pozive. Posle toga, nisam imao problema.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.03.2014. 19:41 ] @
Da dolijemo malo ulja na vatru:
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/obavestenje.2575.html

Citat:
...Po prvi put, nakon sedam godina postojanja u Srbiji prinuđeni smo da zbog prilagođavanja ekonomskim promenama na tržištu, povećanim troškovima održavanja starih tarifa I promenljivom kursu domaće valute povećamo cenu mesečne pretplate za određene tarifne pakete. Povećanje će iznositi 8% i primenjivaće se od 12.05.2014. na sledeće tarifne pakete: Vip Mini, Postpaid 20, Postpaid 60, Postpaid 150, Postpaid 325, Postpaid 350, Postpaid 600, Postpaid 700, Postpaid 900, Postpaid 1000, Postpaid 1500, Postpaid 1800, Postpaid 2000, Standard 100, Standard 250, Standard 350, Standard 700, Standard 1000, Standard 2200, Standard Max, Smart 40, Smart 120, Smart 150, Smart 300, Smart 400, Smart 550, Smart 700, Smart 1100, Smart 1200, Smart 2200, Smart 2500, Smart 4400, Smart 5000, Smart Max, Sigurica 1000, Sigurica 2000, Sigurica 3000....
[ bakara @ 29.03.2014. 22:36 ] @
Nesto se tu opasno kuva...
[ D_i_V @ 29.03.2014. 22:58 ] @
umalo mi je ovo promaklo. ja imam nekoliko brojeva kod VIP-a i imajuci u vidu da su odrzali manje vise slicne cene i kad je evro bio oko 100 i sada 115 RSD a da svoje deonicare isplacuju u EUR nije nelogicno povecanje cena. Uglavnom je tako uvek kada je u pitanju filijala strane kompaniju u bilo kojoj oblasti. Procenat od 8% je neprepoznatljiv ali valjda njima nesto znaci.
Iako donekle razumem ovo povecanje cene , ono tarifiranje 90/60 - nije mi jasno kako mi cine uslugu al dobro uvek mogu da odem, necu pustiti ugovore da se po isteku duze krckaju kod njih vec cu naci najbolju akciju u tom trenutku. Zao mi je sto se to desava tek pocev od Juna jer deluje da telekom ima extra ponudu - da im ne pravim reklamu... Izgleda da ima mesta za jos nekog igraca - Telenor se malo uspavao i deluje da su im cene iste kao i kod VIP-a, i Telekom je tu negde osim kad imaju ove akcije sto bi mogao da bude pokazatelj da ubrzano privlace korisnike da bi se lepse udali. A kakva je rupa u budgetu udaja im izgleda ne gine do nove godine.
Sto se pokrivenosti tice - u Beogradu VIP 3g radi sjajno, sigurno ima nekih rupa ali ja ih nisam pronasao. Telekomov je nesto losiji , i za neverovati je da se u centru Beograda ponegde kaci kao EDGE ? Ispadanja su podjednako ceta i na jednoj i na drugoj mrezi i cini mi se da vise zavise od telefona.
[ anon115774 @ 29.03.2014. 23:13 ] @
Citat:
bachi:
Citat:
KrkaCiC:PS BizNet 300 ruleZ :)

Da, ali uz taj paket dobiješ čitavih 10MB interneta.


Jesi siguran? :)

[ KrkaCiC @ 30.03.2014. 03:34 ] @
Citat:
Informer: Jesi siguran?

Ja jesam,upravo sam proverio
Mozda nesto zeza servis pa ti prikazuje vise
Proveri ti ipak to,jer 5din za 100 kb nije malo
[ bachi @ 30.03.2014. 07:51 ] @
Možda je tvoja firma izdejstvovala neki specijalan dogovor, standardno je 10MB uz Biznet 300 paket.
[ Jbyn4e @ 30.03.2014. 08:56 ] @
^^
Možda su koristili na tom ili svim brojevima tzv. "surf tarifne dodatke" za koje smo i mi imali ponudu dok smo bili kod mts... ovo je cena od ko zna kad:

"Surf tarifne dodatake možete aktivirati na jednoj ili više pretplatničkih linija u okviru Vaše Biznet grupe."
Surf 1 GB
Mesečna naknada 400,00
Količina prenetih podataka 1 GB
Cena 1MB nakon uključenih MB 6,00
Obračunska jedinica 100 kB
Cene su prikazane bez PDV-a."

Bilo je i surf 3gb, 6gb, 15gb i 30gb

Isto verovatno važi za 200 sms koje on ima...
[ hauba™ @ 30.03.2014. 09:54 ] @
Citat:
Ako ste korisnik Postpaid, Standard ili Smart tarifa, možete preći na nove Smart tarife u okviru kojih sada besplatno pričate sa svima u Vip mreži od početka obračunskog ciklusa,
a Smartove uključene u mesečnu pretplatu trošite na ostali saobraćaj.


Ja sam ovo pročitao u onom njihovom obaveštenju. I to mi nedeluje tako loše.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2014. 10:30 ] @
^ Da, doduše uz obračun 90/60.
[ Dexic @ 30.03.2014. 11:01 ] @
Citat:
hauba™:
Citat:
Ako ste korisnik Postpaid, Standard ili Smart tarifa, možete preći na nove Smart tarife u okviru kojih sada besplatno pričate sa svima u Vip mreži od početka obračunskog ciklusa,
a Smartove uključene u mesečnu pretplatu trošite na ostali saobraćaj.


Ja sam ovo pročitao u onom njihovom obaveštenju. I to mi nedeluje tako loše.

Te tarife su vec 8% (pa i vise ...) skuplje od prethodnih, a prilicno skuplje od oni najstarijih Smart tarifa.
Smart1200 je bio 1990, sada je Smart1000 2090. To je 5% vise, za 16.67% smartova manje (sem ako ne pricas 200 minuta u VIP mrezi).
Smart700 je bio 1390, sada je 1590. To je vise od 8% poskupljenja.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2014. 11:29 ] @
^ Rizikujem da se ponavljam, ali zaboravio si u celoj priči i promenu obračuna sa 60+60 na 90+60 sekundi.
[ Homer J. Simpson @ 30.03.2014. 14:07 ] @
Ovi su poludeli skroz ...
Novi paketi su skuplji (posto ima manje smartova a i obracun je 90/60) a stari poskupljuju 8% ?!
Pa jel nisu vec pre godinu-godinu i po poskupeli par % (zbog PDVa ili tako neceg) ?!
I jel sad ostaju samo smart i sigurica tarife (za nove ugovore) a standard se ukida ili sta?
Posto pise u obavestenju da poskupljenje vazi za stare smart , sigurica i standard a cene standard tarifa su iste http://www.vipmobile.rs/privat.../tarifa/vip-standard.1192.html samo je dole izmenjeno 60/60 u 90/60 ...

I sta im znaci
Citat:
Ukoliko ne prihvatate nove uslove, imate pravo na raskid pretplatničkog ugovora, u roku od 30 dana, od dana prijema ovog obaveštenja, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom.

30 dana od kad korisnici dobiju obavestenje na kucnu adresu ili od objavljivanja na sajtu ?

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 30.03.2014. u 15:26 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2014. 15:52 ] @
Ja mislim da je 30 dana od juče.
[ Dexic @ 30.03.2014. 17:56 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Posto pise u obavestenju da poskupljenje vazi za stare smart , sigurica i standard a cene standard tarifa su iste http://www.vipmobile.rs/privat.../tarifa/vip-standard.1192.html samo je dole izmenjeno 60/60 u 90/60 ...

Mislim da ostaju do tada ovakvi, a od tada poskupljuju. Ne verujem da ce ih ukinuti, nove Smart tarife su totalni fail, barem za korisnike koje umeju da saberu 2 i 2.

Citat:
30 dana od kad korisnici dobiju obavestenje na kucnu adresu ili od objavljivanja na sajtu ?

Ako nameravas da raskines, ne rizikuj i smatraj od prekjuce, kada je prvi put bilo na sajtu ;)
[ Dexic @ 30.03.2014. 17:57 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
^ Rizikujem da se ponavljam, ali zaboravio si u celoj priči i promenu obračuna sa 60+60 na 90+60 sekundi.

To je samo preko onoga sto sam pomenuo ;)
[ nemanjac @ 30.03.2014. 18:16 ] @
Citat:
D_i_V:
Zao mi je sto se to desava tek pocev od Juna jer deluje da telekom ima extra ponudu - da im ne pravim reklamu...

Koju ponudu ? Napisi slobodno.
Nije reklama jer svakako da ce masa ljudi sa pokojnih smart paketa razmotriti druge opcije sem VIP-a, a tu smo da popricamo o tome ...

Ja sam na ovoj temi saznao da mts ima opciju 50% popuste na potpaid pakete ako potpises ugovor. To nisam znao pre i ozbiljno se razmisljam o toj opciji.
Jedino sto me obeshrabljuje je cinjenica da moram fizicki uci u neku mts poslovnicu, a to podrzaumeva cekati redove od par kilometara...
[ KrkaCiC @ 30.03.2014. 18:48 ] @
Citat:
nemanjac:
Jedino sto me obeshrabljuje je cinjenica da moram fizicki uci u neku mts poslovnicu, a to podrzaumeva cekati redove od par kilometara...


Nije bas toliki red kod njih
Probaj da to sredis preko mobilnog pozivom,mts express ili tako nesto se zove,kad ti posalju sve na adresu
[ D_i_V @ 30.03.2014. 18:50 ] @
nemam fajde od reklamiranja MTS. neki dan sam povucen ponudom za internet , iako mi uopste ne treba i imam vec VIP prepaid, kupio jos jedan od MTS. Mrzim redove i cekanje a sve sam zavrsio za 10 minuta bez ikakvot cekanja u redu, placanja (placa se na prvom racunu) i samo sa Licnom kartom. MTS inace ima poslovnicu i u TC stadion koja je bila potpuno pusta i stoga je postala moja omiljena destinacija za ubuduce. ovaj MTS net ne radi uopste lose ali moze se ubosti edge :( sto me razocarava.
Pogledaj - izgleda da daju neki popust od 50% na pakete a neko je pre mene pomenuo sjajan odnos cena/sta se dobija za neki Mix Net od 990 dinara (posle popusta)
[ krcha @ 31.03.2014. 00:39 ] @
ne znam da li je meni vip ispro mozak ali meni odgovara povoljnost ova koju su svi izostavili u komentarima a to je da imas neogranicene pozive ka vip-u od pocetka obracunskog perioda, posto imam najblize ljude u vip mrezi meni ovo apsolutno odgovara.

Trenutno koristim Smart 700 -25% popusta na pretplatu + 50% smartova
sto izadje 1050 smartova za 1200 dinara

raduje me to da necu trositi smartova na pozive ka vip-u jer mi je do sada otprilike odlazilo oko 400-500 smartova na vip pozive od sada to ce odlaziti na net i pozive ka drugim mrezama a sms i dalje ostaje na viberu i whatsappu

EDIT: evo sada sam pregledao racun mi je do sada bio 1.042,50 dinara kada je obracunavanje bilo ka vip mrezama nakon potrosenih smartova,
sada ce mi biti 1.192,50 kada ide paralelno vip razgovori besplatni i smartovi ka drugim mrezama

dakle direktno poskupljenje mog paketa ce biti 150 dinara i sada jedino treba videti da li zaista cu dobiti vise smartova ili ne zbog tog zaokruzivanja...
[ Srđan Pavlović @ 31.03.2014. 00:39 ] @
Ovo je mnogo smešno, jedni popizde od jednog provajdera, pređu u neki
drugi, a oni drugi popizde od svog i pređu isto u neki drugi i na kraju
u su opet svim provajderima sve ovce na broju, džaba ovde mlaćenje slame...

Ovde pomaže samo neki masovan bojkot koji naravno nema šanse da se desi...
[ Dexic @ 31.03.2014. 01:21 ] @
Citat:
krcha:
ne znam da li je meni vip ispro mozak :D ali meni odgovara povoljnost ova koju su svi izostavili u komentarima a to je da imas neogranicene pozive ka vip-u od pocetka obracunskog perioda, posto imam najblize ljude u vip mrezi meni ovo apsolutno odgovara.

Trenutno koristim Smart 700 -25% popusta na pretplatu + 50% smartova
sto izadje 1050 smartova za 1200 dinara

raduje me to da necu trositi smartova na pozive ka vip-u jer mi je do sada otprilike odlazilo oko 400-500 smartova na vip pozive od sada to ce odlaziti na net i pozive ka drugim mrezama a sms i dalje ostaje na viberu i whatsappu :)

EDIT: evo sada sam pregledao racun mi je do sada bio 1.042,50 dinara kada je obracunavanje bilo ka vip mrezama nakon potrosenih smartova,
sada ce mi biti 1.192,50 kada ide paralelno vip razgovori besplatni i smartovi ka drugim mrezama

dakle direktno poskupljenje mog paketa ce biti 150 dinara i sada jedino treba videti da li zaista cu dobiti vise smartova ili ne zbog tog zaokruzivanja...

Ti si samo zaboravio da za te stare pakete nece vaziti VIP minut pre smartova, vec posle.
Da bi imao tu povoljnost moras da predjes na nove Smart pakete (isto se zovu, ali su drugi paketi).
[ krcha @ 31.03.2014. 02:18 ] @
Citat:
Dexic: Ti si samo zaboravio da za te stare pakete nece vaziti VIP minut pre smartova, vec posle.
Da bi imao tu povoljnost moras da predjes na nove Smart pakete (isto se zovu, ali su drugi paketi).


Evo sada sam zvao vip nakon naplacenih 10 dinara objasnio mi je momak iz call centra da ako izaberem ovu novu tarifu pretplata je 1590 dinara i onda cu prvo moci da koristim vip minute pre smartova, i ako izaberem i dalje ce mi vaziti 50% vise smartova i 25% popusta na pretplatu tako da ce pretplata biti 1192.50 dinara. sto mi deluje kul 150 dinara vise od sadasnje pretplate a prvo ce se upotrebljavati smartovi

i mogu da predjem momentalno bez obnove ugovora ili neceg slicnog sto mi deluje poprilicno ok sa njihove strane
[ synn @ 31.03.2014. 02:42 ] @
Citat:
nemanjac:
Citat:
D_i_V:
Zao mi je sto se to desava tek pocev od Juna jer deluje da telekom ima extra ponudu - da im ne pravim reklamu...

Koju ponudu ? Napisi slobodno.
Nije reklama jer svakako da ce masa ljudi sa pokojnih smart paketa razmotriti druge opcije sem VIP-a, a tu smo da popricamo o tome ...

Ja sam na ovoj temi saznao da mts ima opciju 50% popuste na potpaid pakete ako potpises ugovor. To nisam znao pre i ozbiljno se razmisljam o toj opciji.
Jedino sto me obeshrabljuje je cinjenica da moram fizicki uci u neku mts poslovnicu, a to podrzaumeva cekati redove od par kilometara...



Ne moras u poslovnicu.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/zahtev-za-prenos-broja.html

Popunis sve podatke i na jednom mestu ces da biras tarifu ili telefon. E tu stavis 50% popust na pretplatu. Ako to nema, jer sam davno to radio, svakako ce te zvati iz MTS-a da te pitaju da li zelis pri pejd ili post pejd i koju hoces tarifu. Onda trazis 50% popusta.
Ugovor ti stize postekspresom na kucnu adresu i covek odmah uzima njihov primerak ugovora.
Mozes cak i telefon tako naruciti ali onda nema 50% popusta!

Znaci ne treba ici u MTS poslovnicu!
[ Dexic @ 31.03.2014. 12:03 ] @
Citat:
krcha:
Citat:
Dexic: Ti si samo zaboravio da za te stare pakete nece vaziti VIP minut pre smartova, vec posle.
Da bi imao tu povoljnost moras da predjes na nove Smart pakete (isto se zovu, ali su drugi paketi).


Evo sada sam zvao vip nakon naplacenih 10 dinara objasnio mi je momak iz call centra da ako izaberem ovu novu tarifu pretplata je 1590 dinara i onda cu prvo moci da koristim vip minute pre smartova, i ako izaberem i dalje ce mi vaziti 50% vise smartova i 25% popusta na pretplatu tako da ce pretplata biti 1192.50 dinara. sto mi deluje kul 150 dinara vise od sadasnje pretplate a prvo ce se upotrebljavati smartovi

i mogu da predjem momentalno bez obnove ugovora ili neceg slicnog sto mi deluje poprilicno ok sa njihove strane

Tebi to odgovara, ali malo je takvih.
OK bi bilo da mozes i da zadrzis sadasnji paket po sadasnjoj ceni i da predjes na novi - nije fer da moras da placas vise, hteo/ne hteo, ili raskidas ugovor.
[ Siton @ 31.03.2014. 13:10 ] @
Nisam siguran da im je ovo pametan potez. Koristim uslugu gotovo 4 godine. Od tarife standard900 prebacili me sami na standard1000 , gde razlika nije mala, sa 2200rsd na 3000rsd su me podigli sa racunom. E sad sve to nije tako strasno da nisu poceli ozbiljno da kidaju sa minutima i MB. Ne znam zaista kako je bilo dosadasnje tarifiranje interneta, ali ovo 60-90 za pricu i 100kb dobar dan google :) mozda nije tako dobar potez. Mozda ima i boljih paketa kod drugih mreza.
[ Dexic @ 31.03.2014. 14:54 ] @
Kako su te sami prebacili sa Standard 900 na 1000?
[ krcha @ 31.03.2014. 17:04 ] @
Citat:
Siton:
Nisam siguran da im je ovo pametan potez. Koristim uslugu gotovo 4 godine. Od tarife standard900 prebacili me sami na standard1000 , gde razlika nije mala, sa 2200rsd na 3000rsd su me podigli sa racunom. E sad sve to nije tako strasno da nisu poceli ozbiljno da kidaju sa minutima i MB. Ne znam zaista kako je bilo dosadasnje tarifiranje interneta, ali ovo 60-90 za pricu i 100kb dobar dan google :) mozda nije tako dobar potez. Mozda ima i boljih paketa kod drugih mreza.



ne mogu sami da te prebace, moraju prvo da ti posalju makar obavestenje, ukoliko se ne slazes sa time u roku od 30 dana mozes da raskines ugovor bez ikakve obaveze prema njima!
[ trader6 @ 31.03.2014. 22:00 ] @
E da smo ranije znali za ovo poskupljenje, sklopis ugovor na 2 godine sa nekim skupim telefonom, a onda kazes ne odgovaraju mi novi uslovi i cao
[ angelos @ 31.03.2014. 22:39 ] @
Interesantno je da niko ne pominje nase tarife sa T Mobile u Austriji. Nasi paketi su tu oko 30-40e. A oni imaju za te pare FLAT na sve. A kako se to njima isplati a nasima ne !?
[ član @ 01.04.2014. 08:11 ] @
sve i da daju dzabe, posle ovog iskustva nikad vise u VIP!
[ calexx @ 01.04.2014. 08:29 ] @
Citat:
angelos: Interesantno je da niko ne pominje nase tarife sa T Mobile u Austriji. Nasi paketi su tu oko 30-40e. A oni imaju za te pare FLAT na sve. A kako se to njima isplati a nasima ne !?
Cene se obično formiraju prema tržištu a ne prema ponudi u drugim zemljama. Zašto da neko ovde ne prodaje uslugu za 20€ ako toliko traže i ostali, svejedno što negde to prodaje za 10€?
Ne bih ja tek tako uzimao flet ponude na zapadu, tamo je najčešće težak FUP a to onda menja celu priču. Ovde postoje neke ponude koje se zovu flet a pod zvezdicom piše da je neograničeno do neke brojke a preko toga se naplaćuje. SBB nije to uradio nego odmah piše ... flet telefoniranje sa 1500 minuta u paketu. ;)
Koji su to naši paketi tu oko 30-40€? U mt:s možeš da uzmeš onaj Mega paket za ~25€ (uz 50% popust kad već nude) i imaš 4000 minuta, 40000 poruka, 40 gigabajta i još 40000 minuta u mreži.
[ MagicMaster @ 01.04.2014. 16:12 ] @
Bar dozvoljavaju da raskineš obavezu, zadržiš telefon, i sa ISTIM brojem možeš u drugu mrežu.
[ KZL @ 01.04.2014. 19:56 ] @
Jesi ti siguran u to da mozes da zadrzis broj?

Jel mozes da raskines ugovor i predjes u (vip) prepaid?
[ papens @ 01.04.2014. 21:40 ] @
Citat:
MagicMaster:
Bar dozvoljavaju da raskineš obavezu, zadržiš telefon, i sa ISTIM brojem možeš u drugu mrežu.



Jesi siguran da moze tako, ja sam danas isao do poslovnice da platim racun i pitao radnicu i rekla mi je da ona misli da ne moze.
[ Dexic @ 01.04.2014. 22:08 ] @
A radnici VIP-a su bas poznati po razmisljanju i poznavanju materije :)
[ Mateja_Bg @ 01.04.2014. 23:17 ] @
Tarifiranje 90/60 se odnosi iskljucivo na nove tarife, a to znaci da ce umesto do sad prvi minut razgovora da se zaokruzuje na ceo, to biti 1.5 min.,nakon toga regularno pozivi se tarifiraju po minutu, odnosno 60s. Ovo na 90s obracunavanje odnosi se samo na pocetak razgovora, koji traju do 90s, sto je realno kod vecine najveci broj razgovora i predstavlja problem. Isplativije je izgleda da se duze prica. :) Prednost novih tarifa sa druge strane su pozivi u Vip mrezi koji se od pocetka tarifiraju sa minuta koji se dobijaju u mrezi, a ne posle smartova, sto je po meni super. Moze da se bira. :)
[ KrkaCiC @ 01.04.2014. 23:50 ] @
Citat:
Mateja_Bg: Tarifiranje 90/60 se odnosi iskljucivo na nove tarife, a to znaci da ce umesto do sad prvi minut razgovora da se zaokruzuje na ceo, to biti 1.5 min.,nakon toga regularno pozivi se tarifiraju po minutu, odnosno 60s. Ovo na 90s obracunavanje odnosi se samo na pocetak razgovora, koji traju do 90s, sto je realno kod vecine najveci broj razgovora i predstavlja problem. Isplativije je izgleda da se duze prica. Prednost novih tarifa sa druge strane su pozivi u Vip mrezi koji se od pocetka tarifiraju sa minuta koji se dobijaju u mrezi, a ne posle smartova, sto je po meni super. Moze da se bira.


Isplaticije je da se ne zaokruzuje uopste,pa koliko pricas toliko i platis zar ne?

Dakle paket od 600 smartova je najvise 400 razgovora jel tako?

Nikad nisam razumeo ljude koji uzimaju paket sa glupim smartovima

U rodbini ih imam nekoliko,a na pitanje sto su "smartovali" njihov odgovor je bio davali dobar tel za dinar,a ja nisam imao 50e da kupim isti takav
[ defekt @ 02.04.2014. 10:48 ] @
Citat:
trader6:
E da smo ranije znali za ovo poskupljenje, sklopis ugovor na 2 godine sa nekim skupim telefonom, a onda kazes ne odgovaraju mi novi uslovi i cao


Citat:
MagicMaster:
Bar dozvoljavaju da raskineš obavezu, zadržiš telefon, i sa ISTIM brojem možeš u drugu mrežu.


mojoj zeni su prosli put kada je obnavljala ugovor i uzela novi telefon trazili da vrati stari. ona kao da je bila jedinstveni slucaj jer nisam cuo da se jos nekome to desilo. bilo je natezanja. na kraju je napravljen zapisnik da korisnik ne zeli da vrati telefon.
za novi ugovor i novi telefon platila je u startu ne znam koliko plus obaveza na 2 godine ali sam procitao ugovor i to sto je platila u startu stoji pod stavkom "aktivacija paketa", a na kraju pise da je korisnik u obavezi da im vrati telefon po isteku ugovora.
sta pise kod drugih?
[ Slobodan Milivojevic @ 02.04.2014. 10:57 ] @
U obavezi si da im vratiš telefon nakon isteka ugovora, ali ako to odbiješ, plaćaš kaznu u iznosu od 1 dinar.

Tj ako im ne vratiš telefon, moraš da im platiš 1 dinar.
[ dr.da @ 02.04.2014. 11:24 ] @
da sumiramo: ukoliko zelite da raskinete ugovornu obavezu zbog poskupljenja 8%

1- odes u poslovnicu i podneses zahtev za raskid ugovorne obaveze - pitace vas zasto vi recite zasto
napisace kao neku zalbu koju ubaci i sistem i cekate da vas pozovu menadzeri iz vipa za pregovore
2- ukoliko vam ponude nesto sto vama odgovora vi prihvatite ako ne raskid UO krece i za 30 dana se raskida
3- telefon ostaje kod vas
4- placate samo ono sto do sada niste platili .. ako ste placali sve redovno samo zadnji racun i to je to
5- ako vam je zaostala neka rata telefona one sve dolaze na naplatu sa zadnjim racunom
6- broj vam prebacuju na prepaid i morate biti 3 meseca na prepaidu ako mislite da prenesete broj u mts
7- uvek mozete preci na postpaid kod vipa ali sledecih 18 meseci ne mozete da uzmete telefon -kazna vipova ;-)))

E sada znate sta da trazite i to sto zaposleni u vipu nisu informisani to je oduvek tako hehe zato postoji forum ;-)
i najgora stvar sa novim paketima je tarifiranje 90/60

ZASTO DA PLACAMO ONO STO NISMO POTROSILI .... 200 kratkih do minut razogovrao je 300 min, 300 smartova znaci 100 min /smartova uzimaju
to je kao kada odete i kupite 3 kola , platite svo troje , a dobijte 2 kola ..ili da primenimo an hranu posto svi najvise dajemo na hranu bez koje se ne moze ...
platis 3l mleka dobijes 2 i za svaku ostalu namirnicu .. e kad to kazete radnicima u vipu i ako to budu radili i njihovi voljeni to isto da plate vise a dobiju manje e onda ovaj forum moze da se ugasi ;-)))


[ Homer J. Simpson @ 02.04.2014. 12:45 ] @
Citat:
KrkaCiC:
Citat:
Mateja_Bg: Tarifiranje 90/60 se odnosi iskljucivo na nove tarife, a to znaci da ce umesto do sad prvi minut razgovora da se zaokruzuje na ceo, to biti 1.5 min.,nakon toga regularno pozivi se tarifiraju po minutu, odnosno 60s. Ovo na 90s obracunavanje odnosi se samo na pocetak razgovora, koji traju do 90s, sto je realno kod vecine najveci broj razgovora i predstavlja problem. Isplativije je izgleda da se duze prica. :) Prednost novih tarifa sa druge strane su pozivi u Vip mrezi koji se od pocetka tarifiraju sa minuta koji se dobijaju u mrezi, a ne posle smartova, sto je po meni super. Moze da se bira. :)


Isplaticije je da se ne zaokruzuje uopste,pa koliko pricas toliko i platis zar ne? :)

Dakle paket od 600 smartova je najvise 400 razgovora jel tako?

Nikad nisam razumeo ljude koji uzimaju paket sa glupim smartovima :)

U rodbini ih imam nekoliko,a na pitanje sto su "smartovali" njihov odgovor je bio davali dobar tel za dinar,a ja nisam imao 50e da kupim isti takav :)

Ovi novi smart paketi nista ne valjaju jer je cena u startu veca , smartova je manje a tarifiranje je 90/60.
Kad je cena bila manja a smartova vise , bili su odlicni.
Ja sam pre skoro 2 godine uzeo smart 1100 za 1115din mesecno i telefon za 1din a vredeo je 15.000 ...
Bio 1 min = 1 sms/mms = 1 MB = 1 smart , s tim da su se min i sms/mms trosili celi , a MB su isli na decimale
Bila najbolja ponuda tada za te pare , definitivno
[ dr.da @ 02.04.2014. 13:32 ] @
sustina ;-)) by homer

"Ovi novi smart paketi nista ne valjaju jer je cena u startu veca , smartova je manje a tarifiranje je 90/60 i 100kB "

[ Homer J. Simpson @ 02.04.2014. 14:25 ] @
100kB je bilo i ranije i nije nikakav problem kome je non-stop ukljucen data
[ nemanjac @ 02.04.2014. 15:29 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:

Ovi novi smart paketi nista ne valjaju jer je cena u startu veca , smartova je manje a tarifiranje je 90/60.
Kad je cena bila manja a smartova vise , bili su odlicni.
Ja sam pre skoro 2 godine uzeo smart 1100 za 1115din mesecno i telefon za 1din a vredeo je 15.000 ...
Bio 1 min = 1 sms/mms = 1 MB = 1 smart , s tim da su se min i sms/mms trosili celi , a MB su isli na decimale
Bila najbolja ponuda tada za te pare , definitivno

Ja imam taj paket, vrlo sam zadovoljan.
Bio sam danas u poslovnici i kratko sam ih pitao da li cu moci da zadrzim taj paket, rekli su mi ne. Bez obzira na to da li uzimam neki telefon ili ne uzimam nikakvu pogodnost, necu moci da zadrzim smart 1100 za 1100din posto mi istekne vazeci ugovor za koji mesec. Moram da predjem na neki od novih paketa.

Ili cu preci na mts sa 50% popusta ili ce se VIP u medjuvremenu dozvati pameti pa promeniti trenutnu ponudu, videcemo...
[ dr.da @ 02.04.2014. 15:46 ] @
upravo iz poslovnice i podneo zahtev za raskid pretplatnickog odnosa ... i automatski cu biti prebacen na prepaid
e na zahtevu sem vaseg imena i prezimena i JMBG , broja telefona koji se vodi na vas nema nista drugo .. ali
ovo me malo buni

RASKID PRETPLATNICKOG ODNOSA STUPA NA SNAGU NAKON PROTEKA 1 PUNOG OBRACUNSKOG PERIODA RACUNAJUCI OD DANA PODNOSENJA OVOG ZAHTEVA ZA RASKID PRETPLATNICKOG ODNOSA.
UKOLIKO PRETPLATNIK PRIHVATI OD VIPA DRUGU PONUDU ILI IZMENA USLOVA PRETPLATNICKOG ODNOSA, SMATRACE SE DA JE PRETPLATNIK PRIHVATIO OD VIPA NOVU PONUDU ILI IZMENU PRETPLATNICKOG ODNOSA TJ. DA JE PRETPLATNIK ODUSTAO OD RASKIDA PRETPLATNICKOG ODNOSA.
UKOLIKO PRETPLATNIK NASTAVI DA KORISTI USLUGE VIPA I NAKON PROTEKA 3 OBRACUNSKA PERIODA RACUNAJUCI OD DANA PODNOSENJA ZAHTEVA ZA RASKID.U NAVEDENOM SLUCAJU , VIP NIJE DUZAN POSTUPATU PO ZAHTEVU ZA RASKIDANJE PRETPLATNICKOG ODNOSA ODNOSNO VIP NIJE DUZAN RASKINITU PRETPLATNICKI UGOVOR.

Ja sam obracunski period svaki 18 sto znaci da od 18 aprila do 17 maja je taj moj plus 1 i od 18 maja sam na prepaidu .... ali ovo nakod 3 obracunska perioda ne razumem -)
[ dr.da @ 02.04.2014. 15:48 ] @
Citat:
nemanjac:
Citat:
Homer J. Simpson:

Ovi novi smart paketi nista ne valjaju jer je cena u startu veca , smartova je manje a tarifiranje je 90/60.
Kad je cena bila manja a smartova vise , bili su odlicni.
Ja sam pre skoro 2 godine uzeo smart 1100 za 1115din mesecno i telefon za 1din a vredeo je 15.000 ...
Bio 1 min = 1 sms/mms = 1 MB = 1 smart , s tim da su se min i sms/mms trosili celi , a MB su isli na decimale
Bila najbolja ponuda tada za te pare , definitivno

Ja imam taj paket, vrlo sam zadovoljan.
Bio sam danas u poslovnici i kratko sam ih pitao da li cu moci da zadrzim taj paket, rekli su mi ne. Bez obzira na to da li uzimam neki telefon ili ne uzimam nikakvu pogodnost, necu moci da zadrzim smart 1100 za 1100din posto mi istekne vazeci ugovor za koji mesec. Moram da predjem na neki od novih paketa.

Ili cu preci na mts sa 50% popusta ili ce se VIP u medjuvremenu dozvati pameti pa promeniti trenutnu ponudu, videcemo...



nece .. ja sam imao taj paket pa sam pri obnavljanju u decembru uzeo standard 700 ... nego podnesi zahtev i bezi u mts ..
[ Homer J. Simpson @ 02.04.2014. 17:16 ] @
Ne moze da bezi nigde , mora biti jos 3-4 meseca u vip-u.
Ako ostane do kraja svog ugovora - to je 3-4 meseca , zavisi kad je potpisao.
Ako sad raskine ugovor pa predje na prepaid - to je 1 mesec za raskid + 3 meseca obaveznog ostanka na prepaid-u pre prenosenja broja.
Ako sad raskine ugovor pa predje na neki drugi postpaid (npr. neki jeftiniji) onda opet mora 1 mesec za raskid + 3 meseca na tom novom postpaid-u posto je to minimalni period.

Pederski su se zastitili tako da ja kad odem necu se sigurno vracati nikad (a do sad su mi bili skroz ok)
[ synn @ 02.04.2014. 18:21 ] @
Citat:
papens:
Citat:
MagicMaster:
Bar dozvoljavaju da raskineš obavezu, zadržiš telefon, i sa ISTIM brojem možeš u drugu mrežu.



Jesi siguran da moze tako, ja sam danas isao do poslovnice da platim racun i pitao radnicu i rekla mi je da ona misli da ne moze.



samo ti insistiraj da raskines ugovor, a oni su placeni da se femkaju, i da oteraju i slazu one naivne.
[ dr.da @ 02.04.2014. 18:53 ] @
ovi radnici iz vipa su PRAVI MONSTRUMI

brata poslao u vip da podnese zahtev .. boze sta mu je radila hehehhehe
prvo mu je rekla zasto .. pa sta vam je 150 din poskupljenje .. pa vi sad dobili telefon pa hocete da idete..
pa znate da cemo vas staviti na crnu listu ... e tu je moj brat popizdeo i rekao ... e taj deo cenzurisem ... -)))
na kraju je dosao kuci sa zahtevom i jedva ceka menadzera da ga pozove i da mu se ....
mislim da ce tesko moci da mu udovolje zahtevu bilo kome sada u kom je stanju \-009----==0099

[ dr.da @ 03.04.2014. 11:32 ] @
pre 2 godine: smart 1100 = 1490din = 1 smart = 1.35din
prosle godine: smart 1200 = 1990din = 1 smart = 1.66din
ove godine: smart 1000 = 2090din = 1 smart = 2.09din
plus tarifiranje 90/60 i 100 kB

sve jeftinije i jeftinije _)))
[ dr.da @ 03.04.2014. 16:08 ] @
Citat:
I baš kao što sam napisao, nisam potpisao nikakakav obrazac ili žalbu, dala mi je prazan papir gde sam svojom rukom napisao da hoću da raskinem ugovor zbog poskupljenja od 8% i novog načina tarifiranja.
Meni je prvo pokušala da provuče taj obrazac da potpišem čime bih bio saglasan da ostajem još jedan obračunski period njihov platiša, ali sam rekao da su mi iz korisničkog servisa rekli da će u mom slučaju kraj odnosa biti sa prvim presekom stanja tj. u mom slučaju 21.04. Ona je nazvala nekoga ko joj je to potvrdio. Tek tada mi je dala prazan papir na kojem sam napisao ono što sam gore rekao.
Fora je, koliko sam skontao iz tog njenog telefonskog razgovora, što u sistemu ima samo taj obrazac i nije praksa da se raskida na prvom preseku nego tek na drugom. Zato taj obrazac i uvaljuju odmah.
Dakle, ako si potpisao već odštampan obrazac onda si njihov još jedan mesec, ako si svojom rukom napisao onda se raskida na prvom narednom preseku.


[ espresso @ 04.04.2014. 09:30 ] @
Citat:
pa znate da cemo vas staviti na crnu listu ... e tu je moj brat popizdeo i rekao ... e taj deo cenzurisem ... -)))

Ček, na crnu listu jer koristi svoje zakonsko pravo da raskine ugovor na osnovu jednostrane promene uslova ugovora? Pa oni su ti koji trebaju biti na crnoj listi.

Idem ja na pripejd još malo, ionako im poklanjam 800 smartova plus 700MB svakog meseca. Mada, tad kad sam ja potpisivao, trebalo mi je više saobraćaja a i ponuda je bila bolja od ostalih (popust na račun plus telefon koji je jeftiniji 7000 nego u Telenoru za paket iste cene). A toga više nema, uvode neke nebulozne dodatke za internet istraživač, sveznalica... Alo?! Treba mi internet a ne zezanje sa kojekakvim b92 aplikacijama ili vampirskim surfovanjem od 23 do 07h. Tada pošten svet spava.
[ dr.da @ 04.04.2014. 19:23 ] @
GARANCIJA na telefone u vipu sto se tice ALCATEL , HUAWEI I LG i ako raskinete vazi 2 godine, ovlasceni servis je od 14 aprila u zepter zgradi na NBG.
Ne znam da li smem da ga pomenem ovde.
Nosilac garancije je uvoznik tako da vip ne moze da vas plasi da cete izgubiti garanciju ako raskinte ;-)))
[ freeworld @ 04.04.2014. 22:27 ] @
Duzina razgovora Stari S Novi S Razlika
0.0-0.5 1.5 1 +0.5
0.5-1.0 1.5 1 +0.5
1.0-1.5 1.5 2 -0.5
1.5-2.0 2.5 2 +0.5
2.0-2.5 2.5 3 -0.5
2.5-3.0 3.5 3 +0.5
3.0-3.5 3.5 4 -0.5
3.5-4.0 4.5 4 +0.5
4.0-4.5 4.5 5 -0.5
4.5-5.0 5.5 5 +0.5
Posle drugog minuta je manje vise jednako.Glavna razlika je do 2 minuta razgovora gde teorijski se pravi poskupljenje od 25 posto a prakticno zbog izuzetnog ucesca kratkih razgovora poskupljenje i do 50 %.



A sta je sad na pripaidu,kazes halo i platis 24.75 dinara :(.
[ synn @ 06.04.2014. 14:58 ] @
Kako sad 24,75 din??? :(

Zar nije 9,9 uspostava + 9,9 za prvi minut? http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/tarifa.7.html
[ freeworld @ 06.04.2014. 17:30 ] @
A 90\60 sekundi.
[ Dexic @ 06.04.2014. 18:04 ] @
Na prepaidu je jos uvek 60/60.
[ Bonafides @ 07.04.2014. 11:12 ] @
... da, ali jos malo. Pre 5 dana izaslo im je obavestnje na sajtu, u prepaid odeljku:

http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/obavestenje.2117.html

Obaveštenje

Poštovani korisnici obaveštavamo vas da se od 05.05.2014. uvodi novi sistem tarifiranja razgovora. Posle prvih 90 sekundi razgovori se tarifiraju na 60 sekundi.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.04.2014. 18:20 ] @
Još gore!
[ calexx @ 07.04.2014. 18:22 ] @
Kad se očekuje da i drugi uvedu 90/60? ;)
[ synn @ 08.04.2014. 00:51 ] @
Citat:
freeworld:
A 90\60 sekundi.



Auuuuu!
[ KrkaCiC @ 08.04.2014. 01:02 ] @
Otvorio sam link i ne vidim,vidim neku bajatu vest
A oni,idioti,sakrili to dole na dno stranice,i to jedva tu jednu recenicu napisali

Valjda ce sad ova 2 ostala hostaplera da razmisle i da ne uvode ovo,jer bi neuvodjenjem dobili korisnike
[ calexx @ 08.04.2014. 07:39 ] @
Nemaju oni tu logiku, da je imaju ne bi ni uvodili 60 ili bi sada vratili zaokruživanje na 1 i opet dobili korisnike.

Nema ni potrebe da tako dobiju korisnike, nekoliko stotina ili hiljada nas koji čitamo par foruma ćemo da se nerviramo a 99% običnih korisnika mobilne telefonije (kao i svih ostalih sličnih usluga) neće ni da znaju za ovo. Pa i da čuju ... da neće možda da razmišljaju šta to znači? Zaokruživanje na 90+60 im definitivno povećava zaradu, samo je trebalo da neko bude prvi. Siguran sam da će i ostali vrlo brzo da promene.
[ synn @ 08.04.2014. 20:07 ] @
Vip je u velikim problemima kada je poceo da na silu uzima novac od postojecih korisnika, i zapostavio privlacenje novih.

Blizi se dan kad ce VIP napokon bankrotirati i prodati mrezu nekom od ozbiljnih igraca kao sto su Vodafone, T-Com, ili Orange!
[ Dexic @ 08.04.2014. 23:30 ] @
Ocigledno ne znas da je VIP Mobile-a direktan partner Vodafone-a za Srbiju :)
Koja ironija kada je austrijska kompanija veci krelac nego engleska.
[ Homer J. Simpson @ 09.04.2014. 01:28 ] @
Zar Vip nije vlasnistvo austrijskog drzavnog telekoma ?
[ Dexic @ 09.04.2014. 14:56 ] @
Jeste, ali cim je to "partner Vodafone-a", otprilike ih on kontrolise. Ne da vrdanja on.
[ Homer J. Simpson @ 09.04.2014. 16:16 ] @
Ja jos nisam dobio obavestenje ali sam cuo od nekih koji jesu (i koji su podneli zahtev za raskid) da je haos , da ih zovu po par puta sa razl. informacijama , da mozes bukvalno da se cenkas ko na pijaci , itd.
A kazu i da brojeve prenete u Vip samo gase , nema na prepaid ni postpaid nakon raskida.

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 09.04.2014. u 17:46 GMT+1]
[ demi035 @ 09.04.2014. 22:13 ] @
ja sam dva puta morao ici u poslovnicu. Prvi put otisao i oni me uneli u bazu da raskidam ugovor. Zatim su me sutra zvali i nudili mi sve, samo da ostanem. A onda sam opet morao da idem u poslovnicu da bih potvrdio da zelim raskinuti ugovor. Tu su me malo prevarili, jer sam prvi put isao 31.03. i podneo zahtev, a oni me vode tek od 04.04. pa tako moram ostati do 01.06.

A kada sam drugi put otisao, rekli su mi da cu platiti jos samo april, a da maj ne placam nista, ako ne koristim broj. Da li su jos nekome ovako nesto rekli?

I posto raskidamo ugovor preko koga smo kupili telefone, da li mozemo traziti da nam otkljucaju mobilne telefone? Koliko je meni poznato, po isteku 2god ugovorne obaveze, otkljucavalju telefone
[ hauba™ @ 09.04.2014. 22:34 ] @
Brat je imao Smart max od 5999din. mesečno i Samsung S4. U četvrtak je podneo zahtev za raskid od sledećeg obračunskog perioda. Kao razlog za raskid napisao je da mu je povećanje od 8% mnogo i da se nisu tako dogovorili pre 3 meseca. Zvali su ga popodne i umesto poskupljenja ponudili su mu popust od 8%. Odbio je i od 21.04.2014. prelazi na pripejd.
[ Homer J. Simpson @ 09.04.2014. 23:30 ] @
Jesu mu ponudili 8% popusta na staru cenu ili na novu ? I sta su mu rekli za tarifiranje , jel tu mogao da ostane na 60/60 ili bi morao da predje na 90/60 ?
[ nemanjac @ 10.04.2014. 00:22 ] @
Citat:
demi035: ja sam dva puta morao ici u poslovnicu. Prvi put otisao i oni me uneli u bazu da raskidam ugovor. Zatim su me sutra zvali i nudili mi sve, samo da ostanem.

Sta "sve" su ti nudili ? :)

Jer ako su nudili popust takvog kalibra da se novi paketi isplate, zasto bi raskidao ugovor...
[ scylerx @ 10.04.2014. 02:08 ] @
Molim vas samo da mi potvrdite informaciju, pre 6 meseci sam uzeo telefon preko paketa, da li sada prilikom raskida ugovora zbog novog tarifiranja i povećanje pretplate imam pravo da zadržim mobilni telefon ili ga vraćam Vip-u?
[ papens @ 10.04.2014. 07:08 ] @
Meni nisu nista spominjali oko telefona, malo se radnik u poslovnici cudio kako ja to mogu da raskinem ugovor a obaveza traje do 7 meseca sledece god...Jedina "kazna" je sto ne mozes da potpises novi ugovor sa VIP-om sledecih 18 meseci
A sto se tice ponude kada su zvali iz korisnickog centra nudili su mi , istu cenu paketa bez poskupljenja sledecih 6 meseci, popust 8% sledecih 6 meseci na nove tarife, da ostanem na staroj tarifi sa 25% vise smartova sledecih 6 meseci, da predjem na novi smart paket, standard paket sa nizom pretplatom, da predjem na standard tarifu, da dobijem internet dodatak 250 MB na moju staru tarifu sledecih 6 meseci.. u principu nude sve sto imaju u ponudi.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2014. 08:42 ] @
Citat:
scylerx:
Molim vas samo da mi potvrdite informaciju, pre 6 meseci sam uzeo telefon preko paketa, da li sada prilikom raskida ugovora zbog novog tarifiranja i povećanje pretplate imam pravo da zadržim mobilni telefon ili ga vraćam Vip-u?


Telefon ostaje kod tebe, broj prelazi obavezno u prepaid (ukoliko broj nije prenet iz neke druge mreze, u tom slucaju se trajno gasi).

Dobijas zabranu kod Vipa da narednih 18 meseci ne mozes uzeti telefon, dok obican postpaid mozes (ali bez telefona).

Obzirom da broj prelazi u prepaid, ukoliko zelis da ga preneses u drugu mrezu, moras da sacekas 3 meseca na prepaidu, a tek nakon toga mozes u drugu mrezu. U prvih mesec dana od kako broj predje u prepaid, moras da izvrsis makar jednu dopunu (min 50 dinara).

Od trenutka podnosenja zahteva za raskid ugovora, na postpaidu moras da budes dok se ne zavrsi trenutni obracunski period + jos jedan ceo.

Eto to je ukratko.
[ synn @ 10.04.2014. 10:05 ] @
Citat:
papens:
Meni nisu nista spominjali oko telefona, malo se radnik u poslovnici cudio kako ja to mogu da raskinem ugovor a obaveza traje do 7 meseca sledece god...Jedina "kazna" je
A sto se tice ponude kada su zvali iz korisnickog centra nudili su mi , istu cenu paketa bez poskupljenja sledecih 6 meseci, popust 8% sledecih 6 meseci na nove tarife, da ostanem na staroj tarifi sa 25% vise smartova sledecih 6 meseci, da predjem na novi smart paket, standard paket sa nizom pretplatom, da predjem na standard tarifu, da dobijem internet dodatak 250 MB na moju staru tarifu sledecih 6 meseci.. u principu nude sve sto imaju u ponudi.



Kazna je sto ne mozes da potpises novi ugovor sa VIP-om sledecih 18 meseci??? Pa ja necu potpisati sa njima nista sledecih bar 18 godina! :)

Cuj kazna jer trazis svoje ugovorom zagarantovano pravo!

Stvarno su smece od kompanije!

[Ovu poruku je menjao synn dana 10.04.2014. u 21:19 GMT+1]
[ Siton @ 10.04.2014. 14:58 ] @
Evo neki moj utisak. Mislim da su napravili ozbiljno los potez, buduci da su se i druge dve kuce smilovale pa imaju pogodnosti i dobre pakete, za razliku od ranijeg perioda kada su nudili jedino kvalitetan signal. Obracun kod Vipa mene je naterao da prevremeno raskinem ugovor, a za vreme mog boravka u Vipu, to je uradilo bar jos pet ljudi.
Pored ovog loseg poteza pripejd im jaca u smislu 500rsd i pricas do mile volje. Ako su zeleli da priblize pripejd postpejdu, mozda im je polazilo za rukom, sada sa ovim nacinom obracuna DEBELI MINUS :) Korisnik VIP postpaid do sada 4 godine.
[ Dexic @ 10.04.2014. 15:36 ] @
Citat:
hauba™:
Brat je imao Smart max od 5999din. mesečno i Samsung S4. U četvrtak je podneo zahtev za raskid od sledećeg obračunskog perioda. Kao razlog za raskid napisao je da mu je povećanje od 8% mnogo i da se nisu tako dogovorili pre 3 meseca. Zvali su ga popodne i umesto poskupljenja ponudili su mu popust od 8%. Odbio je i od 21.04.2014. prelazi na pripejd.

Pa nije ga mnogo skupo izasao taj S4 :)
[ hauba™ @ 10.04.2014. 19:04 ] @
@Slobodan Milivojevic Ne moraš da ostaneš još jedan obračunski period. Insistiraj na tome da se napiše do kraja tekućeg obračunskog perioda.

@synn Možeš da potpišeš odmah ali telefon ne možeš da dobiješ 18 meseci.

@Homer J. Simpson Ponudili su mu da uzme novi SmartMix 90/60 a da plaća 5519din.
[ synn @ 10.04.2014. 20:50 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Zar Vip nije vlasnistvo austrijskog drzavnog telekoma ?



Vip je clan Telekom Austria grupe, koja je privatna firma Martina Slafa a ne neki drzavni Telekom.
Austrija je kapitalisticka zemlja i nema drzavne firme.
To sto su "partneri" sa Vodafonom, ne znaci nista drugo nego da koriste neke vodafonove fransize. Tako da mislim da ce Martin Slaf, Vip Srbiju nejverovatnije i prodati bas Vodafonu.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2014. 23:13 ] @
Citat:
hauba™:
@Slobodan Milivojevic Ne moraš da ostaneš još jedan obračunski period. Insistiraj na tome da se napiše do kraja tekućeg obračunskog perioda.


Nisam ih direktno pitao, srećom nisam kod njih, preneo sam iskustva drugih ljudi.
[ dejan063 @ 11.04.2014. 07:19 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Citat:
scylerx:
Molim vas samo da mi potvrdite informaciju, pre 6 meseci sam uzeo telefon preko paketa, da li sada prilikom raskida ugovora zbog novog tarifiranja i povećanje pretplate imam pravo da zadržim mobilni telefon ili ga vraćam Vip-u?


Telefon ostaje kod tebe, broj prelazi obavezno u prepaid (ukoliko broj nije prenet iz neke druge mreze, u tom slucaju se trajno gasi).

Dobijas zabranu kod Vipa da narednih 18 meseci ne mozes uzeti telefon, dok obican postpaid mozes (ali bez telefona).

Obzirom da broj prelazi u prepaid, ukoliko zelis da ga preneses u drugu mrezu, moras da sacekas 3 meseca na prepaidu, a tek nakon toga mozes u drugu mrezu. U prvih mesec dana od kako broj predje u prepaid, moras da izvrsis makar jednu dopunu (min 50 dinara).

Od trenutka podnosenja zahteva za raskid ugovora, na postpaidu moras da budes dok se ne zavrsi trenutni obracunski period + jos jedan ceo.

Eto to je ukratko.



Izvini ali me zanima na osnovu cega VIP ima pravo da ti TRAJNO ugasi broj ako je tvoj broj prenet na primer iz Telenor mreze pre par godina i sada zelis da raskines ugovor i predjes ta 3 meseca na pripejd ?
Broj je tvoj nije ti ga VIP obezbedio pa da gospodari njime .

Operater menja uslove potpisanog ugovora na svoju inicijativu ,a ne na osnovu toga sto ti kao pretplatnik trazis .


Dejan.
[ Homer J. Simpson @ 11.04.2014. 13:03 ] @
Pa zato sto ne moze Vip da te prebaci na prepaid vec samo Telenor.
Znaci ti raskini ugovor , oni ugase broj i vrate u Telenor , ti odes tamo po svoj broj , prebacis na prepaid , budes 3 meseca i onda se vratis u Vip gde budes prepaid.
[ Joker @ 11.04.2014. 14:13 ] @
Pre će da bude da tako plaše korisnike da ne bi raskinuli ugovor. Ako je moguće postpaid broj iz npr. mts-a preneti na prepaid u vip zašto je onda ovo nemoguće?
[ Homer J. Simpson @ 11.04.2014. 14:32 ] @
Moguce je preneti ali mora ili ostati na tome kako je prenet ili se vraca maticnom operateru.
Mozda eventualno moze da se promeni prebacivanjem kod treceg operatera ali to ne znam
[ Joker @ 11.04.2014. 15:32 ] @
Mislim da je to nešto interno u vip-u, nigde u pravilniku nisam našao da prelaz prenetog broja sa postpaida na prepaid zabranjen.
[ Homer J. Simpson @ 11.04.2014. 15:42 ] @
Meni su u Telenoru rekli da mogu da odaberem sta cu: prepaid ili postpaid (prilikom podnosenja zahteva za prenos) jer posle nema sanse da se promeni
[ cvetko_a @ 14.04.2014. 12:49 ] @
Čitam razne postove na više foruma.
VIP vam nemože ništa čak možemo udruženo da ih tužimo i u svaki ugovor piše njegova vrednost u slučaju kršenja ugovornih obaveza.
Zato ću probati da im uručim opomenu pred utuženje vrednost ugovora je 17.000 kod mene.
[ Homer J. Simpson @ 14.04.2014. 16:33 ] @
To je ponisteno promenom Opstih uslova pre 4 meseca.
A i da nije to ne bi moglo da se naplati (cak je i Vip imao problema s naplatom tih 'ugovornih kazni').

Koliko sam shvatio vecini ponude ili dodatne minute , MB ili smartove do kraja ugovorne obaveze , a povecaju cenu 8% ali ne i tarifiranje , koje ostaje 60/60.
Kome se to ne svidja moze na prepaid i onda posle 3 meseca gde hoce.
A najgore je onima koji su preneli broj u Vip , oni moraju nazad u maticnu mrezu (ako nece da ostanu do kraja ugovora)
[ axone @ 17.04.2014. 02:11 ] @
Promocija 50% popusta kod MTS-a traje do 30 juna. o.g.(info sa njihovog webshop-a kad se odabere opcija "50% promocija...")
Tako da dok se ceka 3 meseca na prepaid-u prodje promocija.

Da li postoji varijanta da se sada potpise postpaid sa nekim proizvoljnim brojem kod MTS-a a da se posle 3+ meseca prenese
"stari" VIPov broj i da se to objedini u jedan paket?

[ Dexic @ 17.04.2014. 10:36 ] @
Ne, ta prebacivanja rade samo na Biznis paketima, ali tamo ne idu te promocije nego "dogovori".
[ zlobnino1 @ 17.04.2014. 17:33 ] @
Ok ljudi (trik) pitanje. Koliko na staroj DUMB tarifi kosta 1 MB kad prekoracite svoj limit. (u okviru tarife je 1 din =1 SMART=1 MB) Po mom zadnjem obracunu negde oko 27 din!!! Lepu smo ripof kompaniju odabrali.
[ Homer J. Simpson @ 17.04.2014. 18:15 ] @
Kod svih operatera je 1MB valjda 50din , tako da ili nisi dobro izracunao ili je to skoro duplo jeftinije
[ zlobnino1 @ 17.04.2014. 22:16 ] @
Zezas, 50 din za pisljivi MB! Skinem neku bezveznu aplikaciju sa play stora i to me kosta 1000 din. Lepo.
[ KrkaCiC @ 17.04.2014. 23:56 ] @
Mobilni net ne sluzi za qur*enje Za one kojima je bas neophodan

Ako nemas svoj,izadji iz kuce/stana i nahvataj neki Wifi i skidaj

Inace i kod MTS je 100 Kb 5 dinara
To je neka standardna cena
[ RaZoR @ 18.04.2014. 20:28 ] @
Meni mobilni net kod VIPa od Utorka 15.4 negde posle 19h uopšte ne funkcioniše, veza puca nakon minut, ping nije više <150 sada ide do 900 i veza puca.... Ne znam šta se kod njih dešava, ali na..bo sam imam ugovor još 15 meseci...
Ni pod razno ne potpisujte ugovor na 2 godine (kupujete mačku u džaku)

Kada pozovete korisnički servis čekate ko budala, najzad zvoni, unesete podatke i vezu prekinu !? , probao sam tri puta (po 15 din) da ih kontaktiram i nisam uspeo....
Odem do poslovnice a oni kažu nazovite korisnički servis !?

Znači usluga katastrofa, podrška još veća.....
[ freeworld @ 18.04.2014. 21:09 ] @
Kad smo kod korisnickog servisa imam i ja par stvari da kazem,sestra mi izgubila pripaid karticu,ja zovem korisnicki da cujem kakva je procedura povratka,kazem imam omot od nje i sve u fulu a ona kaze moras da znas zadnjih 5 brojeva koje si kontaktirao i kad si uplatio kredit,ja znam kad sam ja zadnji put uplatio kredit ali koga je zvala to nezna niko.Tu popizdim nacisto,al rekao aj cu probam u poslovnici u Kragujevcu.Dodjem juce neka nova radnica zavrsi mi vrlo brzo (mada sam cekao dvadesetak minuta dok sam dosao na red),dala novu karticu,nista mi nije naplatila,jadnica,ima da joj daju otkaz (iz price sam cuo da je skorije pocela da radi) tako da nije naucila da z*jebava korisnike kao sto sam imao iskustva sa ostalima u toj poslovnici.
[ Dexic @ 18.04.2014. 21:29 ] @
Citat:
freeworld: jadnica,ima da joj daju otkaz (iz price sam cuo da je skorije pocela da radi) tako da nije naucila da z*jebava korisnike kao sto sam imao iskustva sa ostalima u toj poslovnici.

Novi slogan VIP-a? :D
[ Slobodan Milivojevic @ 19.04.2014. 14:58 ] @
@RaZoR
A što ne pokušaš da raskineš ugovor zbog poskupljenja od 8%?
[ hotchimney @ 20.04.2014. 18:39 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic

Postoji li neki nacin da se organizuje neki bunt protiv ovakvog postupanja

Postoji! Kad potrošiš kredit baciš VIP karticu i više ne ulaziš ko njih.
[ hauba™ @ 21.04.2014. 07:31 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
@RaZoR
A što ne pokušaš da raskineš ugovor zbog poskupljenja od 8%?


Mobilni internet nije poskupeo, tako da ne može da raskine ugovor.
[ RaZoR @ 21.04.2014. 10:06 ] @
Internet i dalje ne radi kako treba, ne znam možda im je ušla voda u repetitor (predajnik) ili su ga jednostavno odneli, okrenuli u drugom pravcu :-(
Poslao sam četiri pisma, odgovora nema....

Šalju samo automatsko pismo :

Poštovani,
Hvala Vam što ste uputili e-mail Korisničkom servisu Vip-a.
Uskoro ćete biti kontaktirani sa informacijama o toku i ishodu Vašeg upita.
Odgovore na najčešće postavljana pitanja o Vip proizvodima i uslugama možete pročitati putem interneta, na adresi http://korisnicki-servis.vipmobile.rs/.

Vaš Vip
Vip mobile d.o.o.
Korisnički servis
060/1234 - na ovaj broj se niko ne javlja, javi se komp. sekretarica i kad unesete podatke prekinu vezu, skinu 15din
http://korisnicki-servis.vipmo...rsext/#!portal/1001/contact_us
[email protected]
www.vipmobile.rs
[ Zeleni zub @ 22.04.2014. 15:49 ] @
Gledam ovu njihovu Smart ponudu, ova slika doceka posetioca sajta


Nigde ne pominju zaokruzivanje na prvih 90 sekundi tj. 1,5 smartova ?
Jel su batalili tu ideju ili je samo vesto sakrili u neki cosak svog sajta ?
[ Slobodan Milivojevic @ 22.04.2014. 15:53 ] @
Citat:
Sadržaj prikazan u tabelama važi u nacionalnom saobraćaju i ne odnosi se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. Neograničeni minuti u Vip mreži dostupni su od tarife Smart 700 na više. Tarifiranje razgovora: 90/60s. Tarifiranje prenosa podataka: 100kB.
[ KrkaCiC @ 22.04.2014. 16:01 ] @
Dakle gleda se meso,jede se kupus
[ Zeleni zub @ 22.04.2014. 19:35 ] @
@Slobodan
Stvarno pise...
Hm, iskusno su to ubacili, manji font, siva slova i to u sredini strane
[ planktonl @ 25.04.2014. 00:46 ] @
Roditelji su mi poslali sken pisma koje mi je dostavio VIP na kucnu adresu. Tema pisma je povecanje cene usloga za sve pakete zbog kursa dinara i ekonomske situacije u Srbiji.
Broj mi koriste roditelji, a u pismu se nigde ne pominje promena nacina tarifiranja poziva i promena tarifnih paketa. O cemu se radi ? Da li je prelazak na nove tarife obavezan za sve korisnike ?
[ Slobodan Milivojevic @ 25.04.2014. 20:28 ] @
Stare tarife poskupljuju za 8% i to je to, za stare korisnike (za sada ne vazi novo tarifiranje).
[ djordjevic_i @ 26.04.2014. 11:25 ] @
Da li znate da od 8. Maja. Vip povećava cene postšaid paketa za 8%. Medjutim, ko ima ugovornu obavezu, može da RASKINE UGOVOR do 25. Aprila bez plaćanja penala. Ja sam uspeo da jedan paket, postpaid 50 ugasim, iako mi ugovor ističe u Septembu, a drugi sam smanjio, jer sam slučajno na sajtu našao obaveštenje. Medjutim, supruga nikako nije uspela da raskine ugovor, u poslovnici su rekli da je "podnet" zahtev i d amora da pozove call centar, ali kako pozove call centar, veza se prekida, 10x u toku jučerašnjeg dana. Da ironija bude veća, obaveštenje mi je stiglo 23. Aprila na kućnu adresu, i to ne samo meni. JA NE ZNAM KOLIKO NEKO TREBAM DA BUDEM LUD, DA NAKON ISTEKA UGOVORA OSTANEM KOD NJIH. Ne znam kako drugačije ovo nazvati, nego "Čist lopovluk". Vip je sada "ispao" fin, jer je omogućio raskid ugovora zbog povećanja cena, a taj ugovor možeš jedino da raskineš ako ćeš da se svadjaš sa radnicama u poslovnici. Ja sam se raspravljao 35 minuta, da bi na kraju ona ostala od ubedjivanja i podnela zahtev za raskid broja (jednog od dva koja imam)-
[ synn @ 26.04.2014. 13:09 ] @
Citat:
RaZoR:
Internet i dalje ne radi kako treba, ne znam možda im je ušla voda u repetitor (predajnik) ili su ga jednostavno odneli, okrenuli u drugom pravcu :-(
Poslao sam četiri pisma, odgovora nema....

Šalju samo automatsko pismo :

Poštovani,
Hvala Vam što ste uputili e-mail Korisničkom servisu Vip-a.
Uskoro ćete biti kontaktirani sa informacijama o toku i ishodu Vašeg upita.
Odgovore na najčešće postavljana pitanja o Vip proizvodima i uslugama možete pročitati putem interneta, na adresi http://korisnicki-servis.vipmobile.rs/.

Vaš Vip
Vip mobile d.o.o.
Korisnički servis
060/1234 - na ovaj broj se niko ne javlja, javi se komp. sekretarica i kad unesete podatke prekinu vezu, skinu 15din
http://korisnicki-servis.vipmo...rsext/#!portal/1001/contact_us
[email protected]
www.vipmobile.rs



Raskini ugovor dok jos mozes! Mislim da jke ostal jos dan-dva dok ne istekne rok.
[ bttp @ 29.04.2014. 02:08 ] @
Vidim da se mnogi bune na VIP tarife, ali ja mogu da kažem da je mnoogo ljudi u mom imeniku prešlo na VIP. Mislim da su to mahom pripejd brojevi. Ne znam u čemu je fora ali odjednom su svi na VIP-u.

A što se tiče šemica za otimanje para, postoje mnoge izmišljotine od kojih me boli glava. Kod nas je verujte još i povoljno u odnosu na recimo Hrvatsku.

Tamo razne dopune imaju različito trajanje, kao kod nas ove opcije tipa "kupi 500 svega za 7 dana za 100 din". E tako kod njih pripejd dopuna od 10 kuna važi 7 dana, od 20 npr 15 ili mesec dana a 50kn recimo 3 meseca. I možeš ti da imaš kolko god hoćeš kredita, oni ti zaključaju broj da samo možeš da primaš pozive dok ne uplatiš novih 10, 20 ili 50kn. I dopune imaju fiksne iznose, oni ih zovu bonovi. Nema ko kod nas, uplatiš na trafici 153 dinara. Nego kažem, ako nemaš 20kn, možeš da dopuniš samo 10 i to možeš da koristiš 7 dana.

Npr. imaš 40 kuna kredita kroz neke bonuse ili što nisi potrošio sve šta ja znam, moraš da uplatiš novi kredit da bi koristio broj, i onda imaš pristup tim zaključanim novcima ali opet samo u trajanju poslednje dopune. Znači ako uplatiš još 10kn tek onda možeš da koristiš sve to zajedno (50kn) ali opet samo narednih 7 dana. Znači nema ono kao "e imam u fioci neku pripejd karticu sa nekim kreditima od ko zna kad", nego moraš aktivno da uplaćuješ da bi koristio broj.

Kod nas ti bar na pripejdu broj traje godinu dana od poslednje dopune kolka god da je bila (bar je tako bilo ranije nisam na pripejdu već 10 godina pa ne znam, al sigurno ti ne traje 7 dana broj).

U Crnoj Gori su uveli mesečno skidanje €1 kao porez na luksuz, čisto onako nakon 1. u mesecu prvi poziv koji napraviš oni ti skinu €1 sa kredita. SMS možeš da šalješ bez tog poreza, tako da škrtice izbegavaju da zovu da im ne bi skinuli taj evro.

I tako, voleo bih da mi neko objasni taj fenomen, zašto su svi pripejdovci oko mene prešli na VIP, a vidim ovde se diže kuka i motika?
[ mr. ako @ 29.04.2014. 04:12 ] @
Citat:
bttp:
I tako, voleo bih da mi neko objasni taj fenomen, zašto su svi pripejdovci oko mene prešli na VIP, a vidim ovde se diže kuka i motika?


Zato sto su ljudi naivni, a VIP to lepo upakuje da se na prvi poled ne primeti.

Pogledaj temu od pocetka, pa ces videti njihovu retoriku.
Recimo:
http://www.elitesecurity.org/p3427924
http://www.elitesecurity.org/p3427933

[ Dexic @ 29.04.2014. 18:18 ] @
Ljudi su kivni na VIP postpaid, ne na prepaid :)
[ zivojin322 @ 30.04.2014. 18:51 ] @
Off topic


I kod mene prijatelji mahom prelaze na VIP pripejd,zbog promocije koja traje:

VIP za sve 7dana-----200din
50min,3000sms i 100mb ka svim mrezama u Srbiji,plus 500min u VIP mrezi kad potrosis besplatne minute

VIP za sve 30dana -----500din
200min, 5000sms i 500mb ka svim mrezama u Srbiji plu 2000min u VIP mrezi kad potrosis besplatne minute

I ja sam uzeo VIP karticu (imam MTS broj dugo vec, al ovo je bolje od svih drugih operatera)
uplatim 500din. i imam ceo mesec da razgovaram
[ mr. ako @ 01.05.2014. 01:26 ] @
Citat:
zivojin322:
Off topic :)


I kod mene prijatelji mahom prelaze na VIP pripejd,zbog promocije koja traje:

VIP za sve 7dana-----200din
50min,3000sms i 100mb ka svim mrezama u Srbiji,plus 500min u VIP mrezi kad potrosis besplatne minute

VIP za sve 30dana -----500din
200min, 5000sms i 500mb ka svim mrezama u Srbiji plu 2000min u VIP mrezi kad potrosis besplatne minute

I ja sam uzeo VIP karticu (imam MTS broj dugo vec, al ovo je bolje od svih drugih operatera)
uplatim 500din. i imam ceo mesec da razgovaram


Heh, ne vole ljudi ugovor pa to ti je. :) To sto svake nedelje neko uplati po 200din. je na kraju meseca 800, a za te pare ima vrlo pristojan postpaid da se uzme...
[ mr. ako @ 01.05.2014. 01:30 ] @
Citat:
Dexic:
Ljudi su kivni na VIP postpaid, ne na prepaid :)

Ma VIP generalno je uvek imao tu sunjavu politiku i zakukuljene uslove. Jos nisam cuo nekoga da je ono sto mu je receno u poslovnici od strane dresiranih prodavaca, tako zaista i bilo kad je koristio VIP mesec dana - uvek je bilo neko iznenadjenje. :)
[ papens @ 01.05.2014. 08:41 ] @
Upravo zato su za mene Zavrsena prica :D
[ avala100 @ 01.05.2014. 09:05 ] @
Citat:
mr. ako:
Heh, ne vole ljudi ugovor pa to ti je. :) To sto svake nedelje neko uplati po 200din. je na kraju meseca 800, a za te pare ima vrlo pristojan postpaid da se uzme...


Ja ne znam za "pristojan" post paid za 800 dinara, mene svaki kod Telenora kostao najmanje 1.500 do 2.000.
Drugo, covek je lepo rekao 500 dinara za mesec dana.
Ja to koristim, doduse Praznicni, ja imam za tih 500 dinara CEO mesec 200 minuta, 500 MB i 5.000 SMS i posle valjda 2.000 u mrezi.
Nema tog pristojnog post paida ni sa ugovornom obavezom od 36 meseci koji to moze.
Pri tome su me jedan mesec prakticno castili tako da sam u proseku u ovoj godini trosio oko 400 dinara, a sit sam se napricao i slao poruka.

Onog trenutka kad se obogatim rado cu opet da se foliram i da Telenoru poklanjam po 10 EUR, svaki mesec, bice Izvolete momci, pa najjaci ste, iako ovde ni jedan jedini put nisam bio nedostupan niti sam izgubio posao i pare iz tog razloga.

[ synn @ 02.05.2014. 02:50 ] @
Sve je to lepo, ali tarifiranje 90/60 sec. obesmisljava tvoje razloge za koriscenjem VIP pripejda.

Znaci 200 mionuta imas samo ako ih potrosis u jednom razgovoru. Tako racunaj da ce ti na tarifiranju maznuti bar 30% minuta.
[ RaZoR @ 05.05.2014. 19:45 ] @
Ja u MTS imam tarifu MyBel:

300 minuta u mreži (sva porodica je u istoj)
300 poruka ka svim mrežama
300 Mb

sve to za 300 dinara to je manje od 500 ili 800 zar ne ? :-)


[ avala100 @ 05.05.2014. 20:32 ] @
300 jeste manje od 500, a kamoli od 800.
Naravno razgovori su samo SAMO U MREZI, a to je uzasno veliki hendikep, posto je samo prvi minut valjda 20 dinara ako se usudis da pozoves bilo koga, ko je izvan mreze.
Ovde se ipak radi o 200 minuta prema svima pa 5.000 poruka, prema svima, pa 500 MB, pa 2.000 minuta u mrezi.
To je ipak nesto bolje?
[ mr. ako @ 06.05.2014. 03:05 ] @
mts koliko se secam: MixNet M ~550din. (prakticno stalna akcija 50% popusta, inace ~1100din.) - minuti vaze za pozive u drzavi (fixni/mobilni).

300min.
600SMS
600MB
(prenosenje u sledeci mesec)

...i sto je najbitnije, tarifiranje nije 90/60 sec. pa realno dobijas vise da pricas i zbog toga.
[ avala100 @ 06.05.2014. 09:26 ] @
Slazem se. I po meni je to najbolji izbor.

Ali za to moras da sklopis ugovor.
I jos, moras da prihvatis ugovornu obavezu u nekom trajanju, koja je najmanje 1 godinu.
I ne prenosi se stalno , nego samo jedan mesec.

Ima dosta razloga i za i protiv, meni sad ovo bukvalno savrseno odgovara, ako nemam/necu da platim 500 dinara, dopunim sa 100, eto da imam, pa onda 500 uplatim nakon 15 dana pa imam naredni mesec i tako. Ovde nisi vezan ama bas nikako. I stalno mi nude neke dodatne pogodnosti, ponekad, ne uvek, tipa uplati manji iznos npr. 100 dinara i imas 7 dana 20 min/svi, 500 vip, 50 mb i 200 sms. I tako kombinujem, te mesecno trosim 300-500 dinara, a opet imam sve sto meni treba.
Da mi treba vise, onda zna se, ugovor, 50% off i druga racunica.
90/60 kod mene jos nije pocelo, ili nisam primetio. Videcu kako ce to da utice pa cu opet proceniti i birati nesto drugo ako bude lose.
[ KrkaCiC @ 06.05.2014. 11:54 ] @
Pa sta ce ti da se prenosi,ako juris mnogo minuta znaci da ti trebaju i da ces ih potrositi jel tako?
A taj 1 mesec prenosenja je Ok,jer ako ne potrosis ni pola i hoces da prenosis to znaci da si predimenzionisao svoje potrebe i mogao si duplo manji paket

Za tebe je najbolja kontrola troskova,uzmes 50% Off i paket od 500 platis 250 din i imas i bonus kredit za u mrezi a od osnovnih 500 din mozes da aktiviras razne promocije
I uvek se mozes dopuniti ako zafali kredita
[ ekof9 @ 07.05.2014. 11:46 ] @
Citat:
avala100:
300 jeste manje od 500, a kamoli od 800.
Naravno razgovori su samo SAMO U MREZI, a to je uzasno veliki hendikep, posto je samo prvi minut valjda 20 dinara ako se usudis da pozoves bilo koga, ko je izvan mreze.
Ovde se ipak radi o 200 minuta prema svima pa 5.000 poruka, prema svima, pa 500 MB, pa 2.000 minuta u mrezi.
To je ipak nesto bolje?


Ako ne znas, nemoj pisati. U mts minut nije 20 din. Dalje postoje pristojni paketi ne za 1500, vec za 1000 din (potrazi sam). A ti se uhvatio glupog telenora..
[ avala100 @ 08.05.2014. 10:46 ] @
^ Izvinjavam se, u pripejdu je taj zapoceti minut 20 dinara (koji sam ja nazvao "prvi"), a ovaj my bel je ipak post paid, tako da je tamo izuzetno povoljniji, samo 14,88 dinara.. Pogresio sam.
I sad ja koji imam 200 minuta prema svima bih platio (bez ikakve uspostave veze, cisto minuti) 1.600 dinara pa plus uspostave, koliko ih ima.

A jos samo jedna mala napomena, kad hvalite neki paket, nemojte da se ponasate kao VIP-ovci i da precutkujete bitne stvari.
Prvo taj mybel je stari paket. Niko vise ne moze da ga "uzme". Drugo njegova cena nije 300, vec 600 dinara, dakle da bi bio 300 MORA da je bila neka ugovorna obaveza.
A ovo o cemu sam ja govorio ne samo da nema ugovorne obaveze, vec nema ni ugovora.
I naravno ono sto nekoga zadovoljana da ima ne-znam-koliko minuta u mts mrezi, meni ne znaci ama bas nista jer mi je jako malo brojeva u toj mrezi, meni su razgovori samo u mrezi (bilo kojoj) potpuna glupost.
[ Dexic @ 08.05.2014. 11:20 ] @
Ako vec rendas salatu :), i taj prepaid paket sa 200 minuta valjda ne moze da se uzme vise, osim ako nije zaostala neka kartica, pa ni tada?
[ MagicMaster @ 08.05.2014. 17:40 ] @
Može VIP za sve još uvek, sasvim pristojan prepaid paket. Ima ga u Opcijama, kupiš sada karticu, i u opcijama može da se promeni. Mislim da još "prolazi" i praznični, šalje se na 2014 umesto na 2013 za aktivaciju....

Nego, ontopic, počeli su ljudi da se javljaju koji su preneli u MTS i NonVIP brojeve, samo treba oštro i bezobrazno sa njima, kao oni sa nama, na krajukrajeva.... iako su tvrdili da su brojevi koji su prethodno preneti u VIP moraju da gase, da ne može prenos ...
[ avala100 @ 08.05.2014. 17:44 ] @
^ Ne znam sta znaci renadanje salate, nadam se da je nesto uvredljivo :)
Zao mi je sto sam rekao nesto protiv mts-a, ali je cena 15 dinara za zapoceti minut van paketa.

A sto se tice ponude Praznicni Vip za sve, ona je svakako ogranicena na 2014. godinu i navodno je posle toga nece biti.
Proverio sam na drugoj kartici koja je 060 i koja je pre-paid, i zamisli, nudi mi pod opcijom 7 Praznicni Vip za sve! Pa sam isao dalje kroz meni, i definitivno postoji, jer ima nekoliko koraka, isao sam do onog da mi treba 100 dinara na tom racunu da bih se prebacio sa Steka, koji je sad tamo aktivan.

[ Dexic @ 08.05.2014. 19:24 ] @
Cccc, perverznjak! :) Odmah na vredjanje misli :)

Probaj sa novom karticom sa trafike da li moze praznicni VIP Za Sve. Ako moze, fino, ako ne - eto malo ispravke, da sve bude precizno.
[ Markoxxx @ 08.06.2014. 12:28 ] @
Citat:
Dexic:
Ljudi su kivni na VIP postpaid, ne na prepaid :)



da, sto je najgore. Mislim da je to krajnji bezobrazluk, kakve promocije umaju na pri-paidu, a post paid korisnici kad potpisu ugovor... onda su naeb****
[ cape011 @ 08.06.2014. 15:22 ] @
I ja isto planiram da se prebacim u MTS kada mi istekne ugovor. Jer mi se bas svidja ponuda koju imaju ~2000 din 600 minuta sve mreze 1500 sms 1500mb (kad se potrosi bude neogranicen) i plus se minuti prenose u sl mesec. I uzeo bih popust 50 %. Znaci da bi me kostalo malo manje od 1000dindzi sve to.
A sada placam postpaid 600 u vipu 2000din gde imam 600/600/600 prekoracim li net - placam, minuti se ne prenose.

Moje pitanje je kako mogu da otkljucam telefon koji sam uzeo u VIPu. Jesu li duzni da mi oni otkljucaju tel za sve mreze ?

pozz


[ KrkaCiC @ 08.06.2014. 15:35 ] @
Kad ti istekne ugovor trazi od njih da ti otkljucaju,tj trazi kodove od njih. A koji je tel u pitanju?
Jer ako je jeftino dekodiranje bolje ti je da platis nego da se natezes sa njima (zivci vrede vise od novca )
[ zatoichi @ 08.06.2014. 15:47 ] @
+1
[ cape011 @ 08.06.2014. 16:42 ] @
SE Arc s
Verujem da nije vise od 20 e. I sto bih placao kad sam to platio kroz racun.
Al sta ima da se natezemo ??
Ne trebam valjda da ih molim da mi otkljucaju tel posle 24 meseca ugovora !?!!

Gde se to radi u poslovnici ili se zove kontakt cenar.
P.s. ne znam ni kako se otkljucava. Pretpostavljam nekom njihovom sistemsom porukom. Al izguglacu.
[ Dexic @ 08.06.2014. 17:17 ] @
Pre kraja 24 meseca nece ti otkljuciti. Osim ako nisi uzeo kao firma uz jos gomilu aparata, pa je ovo pride. Kao fizickom licu - nema sanse, ne ocekuj.



Probaj ovo:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2079966
[ Zeleni zub @ 20.06.2014. 18:31 ] @
Da prenesem svoje iskustvo, mislim da sam prilicno lako raskinuo ljubav sa njima.

Naime, posle 3 godine ugovora, nakon ove 90/60 igrarije resio sam da raskinem ugovor i to ce se desiti sutra.
Za to vreme me nisu zvali da spasu nasu ljubav , iako sam bio redovan platisa, cak sam imao aktiviran trajni nalog za placanje racuna. Ruku na srce, nisam imao problema sa njima.
Ali kad je doslo do poskupljenja od 8% i 90/60 zaokruzivanja, napisao sam im mejl u kome im kazem da bih uz novi ugovor od dve godine saradnju nastavio sa njima ako mi za 1 dinar daju tacno odredjeni telefon koji bi me uz taj paket inace kostao oko 5000 dinara.
7 dana nema odgovora. Osmog dana odem u poslovnicu da predam zahtev za raskid pretplatnickog odnosa. Kaze meni onaj lik "Evo potpisite ovde, i, sigurno ce vas neko vec pozvati iz Beograda".
Tri dana kasnije mi odgovaraju na mejl i kazu da su uvidom u dokumentaciju videli da sam podneo zahtev za raskid ugovora, te me obavestavaju da ce raskid stupiti na snagu za vise od mesec dana, tacnije 21. juna. (Nista pozivi, prodajne ponude 1, 2 i 3 koje ce uciniti zivot lepsim itd )

Prekjuce, juce i danas sam dobijao po jedan stidljiv SMS od njih da mogu da uzmem aparat koji zelim sa 20% popusta i da ga otplacujem na 12 rata.
Nista od toga, od sutra sam pripejdovac.

Zanima me par stvari:
1) Moram li da budem 3 meseca njihov pripejd korisnik, ili moze duze/krace od toga ?
2) Koja pripejd opcija im je trenutno najbolja, ako neko ima proverenu varijantu da podeli ovde na forumu bio bih zahvalan. Sa njihovog sajta mi se cini da je opcija
Citat:
VipZaSve - Opcija 2 sadrži 150 minuta ka svim mrežama, 1500 minuta u Vip mreži, 5000 SMS ka svim mrežama i 300 MB u trajanju od 30 dana, po ceni od 500 dinara.
najbolja. Sta vi mislite ? Meni treba za malo poziva ka svim mrezama, malo sms, do sada me je Smart400 krpio 100%.
3) Na koje brojeve se proverava stanje kredita, kako se aktiviraju opcije i slicno (da li je upit stanja na 1260 kao za postpejd) ?

Hvala unapred na savetima !!!
[ cape011 @ 25.06.2014. 09:59 ] @
Mislim da bi brze islo da si otisao kod operatera gde zelis da preneses br,
ako hoces da budes postpaid i podneses zahtev da prenos broja.
Onda oni u roku od par dana ti daju odgovor da li mozes i ako mozes prenesu ti odmah.

Mozda gresim ali tako sam procitao na mts sajtu
[ Zeleni zub @ 25.06.2014. 10:34 ] @
Hvala na odgovoru,
presao sam na prepaid. Sacekacu da mi prodje godisnji odmor pa cu videti sta dalje.
Za sada sam zadovoljan, koristim opciju VipZaSve.
Za 500 dinara imam
- 200 min ka svim mrezama,
- 5000 sms ka svim mrezama
- 500 MB saobracaja

i to traje 30 dana. Nepotroseni saobracaj se brise (mada nakon 200 minuta imam jos 2000 min u vip mrezi, ali realno to daleko prevazilazi moje potrebe).
[ Homer J. Simpson @ 25.06.2014. 12:14 ] @
Citat:
Zeleni zub:
1) Moram li da budem 3 meseca njihov pripejd korisnik, ili moze duze/krace od toga ?

Lazu da moras 3 meseca , moze krace provereno
[ 7.scena @ 05.07.2014. 19:23 ] @
Citat:
cape011:
I ja isto planiram da se prebacim u MTS kada mi istekne ugovor. Jer mi se bas svidja ponuda koju imaju ~2000 din 600 minuta sve mreze 1500 sms 1500mb (kad se potrosi bude neogranicen) i plus se minuti prenose u sl mesec. I uzeo bih popust 50 %. Znaci da bi me kostalo malo manje od 1000dindzi sve to.
A sada placam postpaid 600 u vipu 2000din gde imam 600/600/600 prekoracim li net - placam, minuti se ne prenose.


Cek i ja sam na VIPu i mene su iznervirali sa ovim cobanlukom. Ali ti kod vipa imas onaj novi paket cini mi se smart 700 koji sa popustom izadje 1200din ili tako nesto, a dobijes 700 smartova, neogranican broj besplatnih poziva ka VIP-u i neogranican mobilni net. Ako imas 50% poziva ka vipu ovo izadje onda slicno toj mts ponudi...
[ KrkaCiC @ 06.07.2014. 10:36 ] @
To sa smartovima je veliko sr*nje. 700 smartova je recimo 500 minuta i 200 poruka,i to za 1000 din. Plus sto se zaokruzuje na 90 sekundi,dakle jos manje minuta. Trenutno u takvoj ponudi MTS rulez
[ dukanizi @ 06.07.2014. 12:35 ] @
^ Meni nije. Ja sam u januaru uzeo paket smart 700, dobio telefon zte blade g, u startu snizenje 20%, na svakih 6 meseci snizenje 10% i prijavio sam se na ebill (cime je racun jos manji). Poruke ne saljem, najvise dvadesetak mesecno, wi-fi imam i kuci i na poslu, tako da mi smartovi ostanu iskljucivo za razgovore. Nema sanse da potrosim, a fiksni ne koristim uopste. Ne znam tacno koliko placam jer saljem koju poruku preko grane, parking, poneki dobrovoljni prilog itd. U svakom slucaju zadovoljan sam.
[ synn @ 07.07.2014. 23:40 ] @
Svasta cu ovde procitati...

Ako ne potrosis smartove i ako ti smartovi propadaju svakog meseca, znaci da placas veoma skupo te minute koje potrosis. Da si na Telenoru ili MTS-u, nepotroseni minuti se prenose u sledeca tri odnosno sledeci mesec u slucaju MTS-a.
[ dukanizi @ 08.07.2014. 11:36 ] @
Citat:
synn: Svasta cu ovde procitati...

Ako ne potrosis smartove i ako ti smartovi propadaju svakog meseca, znaci da placas veoma skupo te minute koje potrosis. Da si na Telenoru ili MTS-u, nepotroseni minuti se prenose u sledeca tri odnosno sledeci mesec u slucaju MTS-a.

Korisnik sam MTS-a od prvog dana, vise ne pamtim koliko je to godina. Moj drugar radi u MTS-u. Otisao sam kod njega, rekao mu kakav otprilike hocu telefon, koliko minuta (500-600), visinu cifre i slicno. Nisam od onih koji se loze na skupe telefone, pre cu pare dati na nesto drugo, ali ponude koje mi je on dao su bile smesne. Kada sam mu rekao za ponudu u VIP-u, on mi je rekao da je sasvim korektna i da oni nemaju nista slicno. Napominjem da je to bilo pocetkom januara.
[ espresso @ 08.07.2014. 13:12 ] @
Ono što trenutno vadi Vip su najjeftiniji telefoni i smart za one koji više pričaju a manje koriste net i sms. Tako da dolazimo do situacije da za istu pretplatu ove nedelje možete kupiti HTC One M8 za 26000 dinara manje u Vipu nego u Telenoru. Znate li šta je 26 hiljada dinara razlike? Kod Vipa je 37700 a kod Telenora 63960.
To sam uzeo primer za pretplate od 1600 din kod oba operatera.
[ synn @ 08.07.2014. 14:30 ] @
Ali zato kod VIP-a, za iste pare dobijes daleko manje minuta (90/60 kod Vip-a u odnosu na 60/60 Telenor i MTS), interneta (obracun na 100Kb kod Vipa a kod Telenora i MTS-a obracun je na 1Kb) kao i drugih usluga (Capture, ino call, i sl) za te iste pare.

Tako da ne mozes uporedjivati pakete na osnovu cene nego na osnovu tog asta dobijas u tom paketu u praksi a ne na papiru!
[ espresso @ 08.07.2014. 14:58 ] @
To sve stoji, međutim, ko se nađe u smart paketu može da uštedi malo bogatstvo na telefonu. Pa čak i da se ne nađe 100%, primamljivo je uštedeti u startu 20-tak hiljada dinara i ostatak platiti na 12 umesto na 6 rata.
Tako da ne možeš da kažeš da je lud ko uzme Vip kada se ponude razlikuju. Onaj ko može da preživi sa uslovima iz smart paketa, on je odradio odličnu kombinaciju sa jeftinim telefonom.
Pored pukih brojki minuta, poruka i MB, u izboru operatera igraju još neki parametri. Jedan od njih je povoljna cena telefona i Vip igra na tu kartu.

Isto kao što ja nikada ne bih preneo broj kod Telekoma (ovakvog kakav je danas). To je moj stav na osnovu prošlog iskustva ali ne obeshrabrujem druge da uzmu broj kod njih. Jer paketi su im zaista povoljniji od druga dva operatera. Ko može da preživi sa manama Telekoma, super, samo napred.
[ Homer J. Simpson @ 08.07.2014. 20:11 ] @
Ko potpisuje ugovor spram telefona (a ne paketa koji mu odgovara) nije normalan.

A Vip je trebao ovu promociju da nazove 'spasavaj sta se spasti moze' ili tako nesto , a ne 'Tvoje leto zavisi od tvojih odluka' ...
Ista ponuda je bila pre 2 godine (sto se tice cene telefona - S3 bio 300e) ali su paketi bili veci (Smart1100) i tarifiranje normalno (ne 90/60) , tako da je ipak bila i bolja ponuda od ove.
[ espresso @ 08.07.2014. 20:51 ] @
Ta ponuda je ubedljivo bila najbolja. Plus se internet iz dodatka trošio nezavisno od smartova. Od te svetle ponude ostale su samo mrvice i lepa sećanja.

Što se tiče tvrdnje da nije normalan onaj ko potpisuje ugovor zbog telefona a ne paketa koji mu odgovara... To bi moglo da se kaže u situciji kada neko uzima paket Premijum ili Smart maks samo zato što najbolji tel na tržištu uz njih košta 1 dinar.
Međutim, situacija nije crno bela tamo gde može da se vaga između ponuda paketa slične cene dva različita provajdera. Čovek može na Telenoru da nađe paket koji mu više odgovara ali ne za toliko više da bi im u startu preplatio telefon za 26 hiljada dinara.

Evo primera. Ne zaboravimo da ima veliki broj ljudi koji ne iskoriste sav saobraćaj iz paketa, ne cede svi suvu drenovinu.
Da li je taj čovek nenormalan što mesečno ne uspe da iskoristi 10-20% paketa kod Telekoma ili Telenora pa zato odluči da može kod Vipa za iste te pare uzeti slabiji paket gde će sada imati pasent mesečnu potrošnju ali uz to platiti telefon 200€ manje? Meni to zvuči kao veoma razumno rešenje.

Hoću da kažem da ima različitih slučajeva koji možda nisu očigledni zašto bi se neko odlučio za ovu ili onu varijantu.
[ bordzija @ 08.07.2014. 21:26 ] @
" Prvi interval je 90s na onda 60s. Internet se zaokruzuje na 100kb"

Pa ovo je još gore nego što je bilo, ja se nebi hvalio sa ovakvom mutljavinom. I zaokruživanje na 60 minuta je kretenizam svojevrstan a tek 100 kb neću ni da komentarišem. Sve u svemu, Vip najbednija usluga i nikakav domet. Telefon zna da mi zazvoni dva puta dok se ja javim a ljudi me pitaju što mi toliko treba, kaže da je zvonio barem minut. Telefon nebi u vipu nikad uzeo jer je duplo skuplji i kodiran je nego u slobodnoj prodaji, i to mi je tek boleština.
[ dukanizi @ 09.07.2014. 09:22 ] @
Citat:
bordzija: Vip najbednija usluga i nikakav domet.

To je vec subjektivno razmisljanje. Supruga i ja smo se godinama mucili sa signalom MTS-a u stanu. Jedna crta i to je to. Kada hocu da obavim duzi razgovor moram da sedim na levoj strani fotelje. Uvek sam se cudio jer u Rumi imaju odlican signal. VIP u stanu pun signal (jedan od razloga sto smo presli u VIP).
Da se razumemo, ne branim VIP, ali ni ostali nisu nesto bolji. Mislim da je sve stvar trenutka. Kada sam birao telefon i paket VIP je za mene imao najbolje ponude
[ nemanjac @ 09.07.2014. 19:58 ] @
Citat:
espresso:
Ta ponuda je ubedljivo bila najbolja. Plus se internet iz dodatka trošio nezavisno od smartova. Od te svetle ponude ostale su samo mrvice i lepa sećanja.

Što se tiče tvrdnje da nije normalan onaj ko potpisuje ugovor zbog telefona a ne paketa koji mu odgovara... To bi moglo da se kaže u situciji kada neko uzima paket Premijum ili Smart maks samo zato što najbolji tel na tržištu uz njih košta 1 dinar.
Međutim, situacija nije crno bela tamo gde može da se vaga između ponuda paketa slične cene dva različita provajdera. Čovek može na Telenoru da nađe paket koji mu više odgovara ali ne za toliko više da bi im u startu preplatio telefon za 26 hiljada dinara.

Evo primera. Ne zaboravimo da ima veliki broj ljudi koji ne iskoriste sav saobraćaj iz paketa, ne cede svi suvu drenovinu.
Da li je taj čovek nenormalan što mesečno ne uspe da iskoristi 10-20% paketa kod Telekoma ili Telenora pa zato odluči da može kod Vipa za iste te pare uzeti slabiji paket gde će sada imati pasent mesečnu potrošnju ali uz to platiti telefon 200€ manje? Meni to zvuči kao veoma razumno rešenje.

Hoću da kažem da ima različitih slučajeva koji možda nisu očigledni zašto bi se neko odlučio za ovu ili onu varijantu.

Tacno tako, zamislite slucaj da vam supruga, devojka, drug, osoba ili vise osoba sa kojima obavljate 80% razgovora ima broj u odredjenoj mrezi.
VIP npr.
U tom, slucaju vama najjeftiniji paket koji omogucava beskonacan broj razgovora u VIP mrezi nudi vise nego neki povoljan paket mts-a ili telenora.

Ali ako ta osoba sa kojom imate gro komunikacije promeni mrezu, onda se menja matematika...

Moj razlog da sada promenim VIP je isti razlog zbog koga sam otkacio MTS - vredjanje inteligencije.
[ krcko01 @ 06.08.2014. 08:22 ] @
bila u mts-u sada vip
za sad sam zadovoljna
mislim da je u sustini najbolja solucija imati ljude sa kojima se beskonacno cujes i razgovaras dugo imati u mrezi a ostale usluge su manje vise iste svuda i svuda moze da se prilagodi potrebama
imam vip vec 2 god i nisam naisla na mesto gde nema domet
[ anon70939 @ 29.09.2014. 09:50 ] @
Ja MTS necu da manjem dok god su uslovi kod njih ovakvi, a najbolji su. Doduse nisam odavno gledao druge ponude.

Ja ne padam na te fore, da mi uvaljaju telefon "besplatno" odnosno za 1 din, pa dobijem neki paket.

U MTS-u uzmem samo prepaid broj bez telefona i dobijem popust 50% na pretplatu.

Tako da za Mix Net L
- 600 minuta
- 1500 poruka
- 1,5GB podataka

Umesto 1980 din placam mesecno 990 din.

A i tih 1980 din nije 1980 nego kad se uzme telefon na to dodaju, odnosno naplacuju i 3G koji je jos nekih ako se secam 150-200 din.

Jeftinije mi je da kupim isti takav potpuno nov telefon sa 2 godine garancije na KP od ljudi koji su se vezali pretplatom :), pa onda placam duplo manje

[ KrkaCiC @ 29.09.2014. 10:34 ] @
Citat:
CoyoteKG
Jeftinije mi je da kupim isti takav potpuno nov telefon sa 2 godine garancije na KP od ljudi koji su se vezali pretplatom , pa onda placam duplo manje


Morao sam da podebljam
Ovo si max u pravu,jer znam x ljudi koji su zbog telefona za 1 dinar uzeli neki takav jaci paket i onda nemaju da placaju pretplatu

Da ponude S4 za 2000 din racuna mesecno pa Ok,ovako ponude ti telefon od ~100e da placas mesecno 17e

Brata sam tako savetovao,umesto telefona je uzeo 50% Off na onom manjem mix paketu,i umesto 1190 placa 590 A telefon kao taj sto je gledao je lupio za 70e skoro nov,star par dana a jos u foliji

smrt VIP-u sloboda narodu
[ zorzj @ 18.10.2014. 02:58 ] @
mt:s ima, ubedljivo, naj jeftiniju i naj bolju ponudu minutaža.

Ja sam selio broj sa Telenora na VIP i sada sam na mt:s-u i sve fercera besprekorno a koristim Mix NET M paket sa 50% popusta...

[ sajtfokus @ 14.01.2015. 01:41 ] @
Bio sam pre neki dan u VIP-u da ih pitam šta znači to 90/60 i evo njihovog objašnjenja:

"prvi smart traje 90 sekundi, što znači da ako pričaš 70 sekundi, to je i dalje jedan smart, iako je prošao minut".

Pošto sam mislio da devojka koja mi to priča nema pojma ni šta sam je tačno pitao, svratim još jednom dok je radila neka druga i ona mi ponovi to isto.
Da li je moguće da su u pravu? :)
[ calexx @ 14.01.2015. 08:27 ] @
Ako su i u pravu, to nigde nije napisano. Svuda piše da je smart=minut pa bi po meni bilo realnije da se po tome za sve razgovore od 1-90 sekundi potroši 1,5 smartova ... pod uslovom da je moguće seckanje na polovinu. Čak bih pre poverovao da će da se odbiju dva smarta za prvih 90 sekundi nego jedan.
Zar ne postoji info o potrošnji, onda se lako sazna koliko se smartova troši za 40, 70 ili 100 sekundi.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.01.2015. 10:26 ] @
Malo je problematicna sama provera stanja kod Vipa, cesto ne radi a i nije bas azurna, tako da ne znam kako tacno da se ovo utvrdi?
[ calexx @ 14.01.2015. 11:49 ] @
Pa kada je ažurna, razgovaraš 70 sekundi i posle vidiš koliko je smartova nestalo. Ako nije ... onda može da bude bilo šta, ko će da zna kako su računali. Ili da se pogleda neki listing, to valjda može da se protumači.
[ Zeleni zub @ 24.01.2015. 09:16 ] @
Jel neko uspeo da proveri ovo oko razgovora od 70 sekundi (ili od npr. 30 sekundi) ?
Da li taj razgovor korisnika kosta 1 smart ili 1.5 ?
[ hauba™ @ 25.01.2015. 15:39 ] @
Za 77 sekundi su mi tarifirali 1,5 smartova.
[ freeworld @ 01.02.2015. 12:28 ] @
Jel u okviru besplatnih ili nakon besplatnih?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.02.2015. 13:19 ] @
Cim su mu racunali smartove - znaci da je u okviru besplatnih. Nakon toga se računa u dinarima.
[ sajtfokus @ 01.02.2015. 15:32 ] @
Sad me interesuje da li bi bilo izvodljivo da se uđe u VIP i traži od radnika da mi daju napismeno odgovor na pitanje kako se to tarifira, pošto je očigledno da su me dve radnice lagale oko usluga i načina naplaćivanja. Ovako pretpostavljam da bih imao osnov za tužbu
[ Dexic @ 01.02.2015. 17:02 ] @
Naravno da nema sanse, bez sudskog naloga :)
[ freeworld @ 02.02.2015. 11:10 ] @
Kako to na caletovom broju nikad nisam video stanje potrosenih smartova a da je na zarez,a proveravam svaki drugi dan?
[ Dexic @ 02.02.2015. 12:59 ] @
Preko SMSa ili android aplikacije (jedno od ta dva, ne znam koje) se ne prikazuje zarez, vec zaokruzuje. Na drugom se vidi i zarez.

A mozda tvoj otac ima stari paket i zaokruzivanje.
[ bakara @ 02.02.2015. 15:30 ] @
Citat:
sajtfokus:
Sad me interesuje da li bi bilo izvodljivo da se uđe u VIP i traži od radnika da mi daju napismeno odgovor na pitanje kako se to tarifira, pošto je očigledno da su me dve radnice lagale oko usluga i načina naplaćivanja. Ovako pretpostavljam da bih imao osnov za tužbu

Pa mnogo trazis...
meni nisu hteli da izdaju potvrdu da im nista ne dugujem, mogu samo da zamislim kako bi se tebi smejali
[ sajtfokus @ 02.02.2015. 16:12 ] @
Treba onda snimiti kamerom radnika dok daje lažni odgovor pa postovati po medijima, da ih malo loš publicitet ošamari, ako već ne može drugačije.
[ seibltrade @ 09.02.2015. 23:39 ] @
Radim u VIpu i ove tarife su najprodavanije i najbolje, bolje od svih ostalih.
[ Dexic @ 10.02.2015. 10:37 ] @
Bas si bio koristan ovim postom ^^
Ne sumnjam da su najprodavanije, sa onim popustima. Ali bolje??
[ calexx @ 10.02.2015. 12:01 ] @
Bolje za Vip?
[ seibltrade @ 19.02.2015. 13:14 ] @
Skupo je, preskupo... Računi su sačuvaj bože.
[ Dexic @ 19.02.2015. 15:42 ] @
Budite maaaalo (MNOGO!) precizniji, ovako komentar vredi koliko i zvuk macanja tokom februara :)
[ Nory @ 29.04.2015. 09:52 ] @
Skupiii su skupiii!!
[ entero11 @ 19.09.2015. 20:51 ] @
Jel ima neka nova promocija?
[ dukanizi @ 20.09.2015. 10:13 ] @
^ Cekaj zimu, odnosno novu godinu, tada su promocije najjace;)
[ espresso @ 20.09.2015. 18:51 ] @
I to je pod velikim znakom pitanja, ove godine su se pretrgli totalno. Ljudi su čekali prvo letnju promociju, pa jesenju i sada dobili praktično povećanje cena u vidu novih tarifa. Bleda senka u odnosu na prošlu godinu. Nešto mi se javlja da neće zasijati ni pred novu godinu. Voleo bih da nisam u pravu.
[ entero11 @ 06.12.2015. 21:15 ] @
Ima li neka dobra promocija neta oko Vipa posto su ostali za ad prilicno zakazali?!
[ espresso @ 06.12.2015. 23:02 ] @
Nema, raspali su se. Od onakvih promocija sa 40% popusta na telefone ili 20% na telefone +15% na pretplatu, spali su na neku siću od par hiljada popusta na telefon.
Zapravo, ova promocija se isplati ako uzimaš neki jeftiniji telefon. Tada izađe dobar popust. Ali ako gledaš bolji telefon, popust je smešan.
[ pisac @ 16.04.2016. 04:26 ] @
Mož' li neko da mi objasni zašto većina dečurlije iz osnovne škole ima VIP mobilni broj, a i roditelji te dece uglavnom menjaju brojeve na VIP a retko na neku drugu mrežu.

Ja koliko sam ukapirao nešto gledajući ovih godina, MTS je najjeftiniji ali stalno nešto krade (recimo za novu godinu su ljudima ukrali sve neograničene besplatne poruke koje su davali u promocijama ranije) a Telenor nešto skuplji ali najstabilniji po pitanju tarifa odnosno ne menja svaki čas politiku i tarife i potkrada kao MTS, dok je VIP uvek bio najveći prevarant i navlakač naivnih.

Jel se VIP promenio, ili je u zadnjoj rečenici u stvari odgovor na moje pitanje sa početka?
[ Dexic @ 16.04.2016. 10:44 ] @
Zavisi da li je prepaid ili postpaid.
U VIP postpaidu postoji mogucnost neogranicenih razgovora u mrezi (za vece tarife od osnovne), koji se za obnavljace mogu koristiti paralelno sa minutima ka drugim mrezama. Sto znaci extra jeftini razgovori za klince, SMS, a i dovoljno MB, posto za klince daju duplo vise MB.

A te besplatne poruke... kada su to davali?
[ pisac @ 17.04.2016. 04:48 ] @
To su neke stare poruke iz 2008-me i tu negde, koje sam ja imao a imalo ih je i još ljudi. To su već ranije pokušali pre neku godinu da ukradu ali ih je "pritisak javnosti" zaustavio, a sada ih ništa nije zaustavilo jer nije ostalo dovoljno ljudi da se buni.

http://www.elitesecurity.org/p3607182

Ja sam pisao dve žalbe, na drugoj sam im lepo obrazložio zašto će popiti tužbu i onda su mi vratili poruke, ali samo meni su vratili poruke a drugima nisu (očigledno mora svako pojedinačno da se buni i to vrlo upečatljivo, ako se ne buniš dovoljno upečatljivo onda te odj*bu - čist lopovluk). To im inače nije prvi put (recimo i ona krađa MIX postpejd prenesenih minuta), zato kod njih imam samo pripejd, a njihov postpejd sam davno batalio.

Inače na MTS pripejdu već duže vreme postoji jako dobra ponuda za razgovore u mreži, sms, i internet, toliko je dobra da za 200din mesečno moja deca ne mogu da se natroše. A ovi klinci su na pripejd VIP-u. Zato mi se dete nervira jer ima gomilu minuta koje ne može da iskoristi pošto su skoro svi drugi na VIP-u



[Ovu poruku je menjao pisac dana 17.04.2016. u 06:02 GMT+1]
[ Dexic @ 18.04.2016. 06:59 ] @
Nikad cuo ni za jedan od tih slucajeva :) (ovaj drugi i dalje ne znam sta je bilo u pitanju, za Mix)


Pa u VIPu imaju gomilu i poruka i minuta, a i MB relativno jeftino, pogotovu unutar mreze. (a mozda i bese na onaj ALO prepaid, pa im je jako jeftino medjusobno da komuniciraju)
Ili su se nahvatali na ovu promociju od 2GB za nove prepaid korisnike, koja je jednokratna na 7 dana.


A nema svako za 200din kod MTSa mesec dana price, ja gledam sad svoju prepaid karticu, najniza ponuda 200din/7dana. Jedino ispod toga je internet neki tricavi ;)
[ Bradzorf012 @ 09.12.2016. 11:33 ] @
Nemam reči da opišem poslovnu politiku i profil ljudi koji tamo rade. Tzv. VIP je je lopovska firma, gusari na moru ili drumski razbojnici su pošteniji u svom poslu, oni bar nemaju debilne reklame kojima privlače naivne, a nisu ni izuzeti od zakonskog gonjenja kao pomenuti. Kad prođem pored njihove radnje na udaljenosti od 100 metara, želudac mi se prevrne.