[ Admin32 @ 29.03.2014. 12:39 ] @

Instalirao sam GE 7.1.2 r0 na Ubuntu 12.04 i prvo kada sam otvorio sliku, pojavio se samo prazan, beo okvir. Posle ubacivanja novog QtWebKit.so.4 fajla, slika pocinje da se ucitava, ali se u tom momentu aplikacija srusi i izbaci gresku:

./googleearth-bin: symbol lookup error: ./libQtWebKit.so.4: undefined symbol: _ZNK8QPainter16clipBoundingRectEv

Adekvatno resenje nigde nisam nasao. Pokusavao sam razlicite verzije ove biblioteke, ali nista.

Da li je neko uspeo da resi ovakav problem, da proradi sve?
[ lega99 @ 30.03.2014. 21:05 ] @
To sa google-earth je lutrija da li ce da radi ili ne, dovoljno je da se instalira neka aplikacija
ili vlasnicki drajveri i GE prestaje da radi.
Probaj GE iz distroa Netrunner, pravis ga rucno ili iz distroa Solidxk gotov .deb paket.
Probaj da nadjes ovo ge7.1.1.1580-0.x86_64-new-qt-libs-debian7-ubuntu12 neki puta pomogne.
[ Djetvan @ 01.04.2014. 21:51 ] @
Google Earth se instalira na Ubuntu 12.04 za nekoliko minuta po uputstvu sa ove stranice.
Ako se dobije greška obavezno provući posle instalacije kroz terminal komandu:
sudo apt-get install -f
Nisu potrebne nikakve dodatne biblioteke.
Provereno radi !
[ plus_minus @ 01.04.2014. 22:08 ] @
^^ Ne radi provereno, jer ne bi trebalo da bude "install -f" već "-f install"

Code:

sudo apt-get -f install
[ calexx @ 01.04.2014. 23:46 ] @
Taj deo je manje bitan, uputstvo pokazuje najobičniju instalaciju .deb paketa koji se dovuče sa google earth strane i normalno instalira. Problem teme je što su novije verzije izgubile vezu sa Panoramio linkovima i koliko vidim hoće da idu na kh.google.com umesto da slike pokupe sa Panoramio adrese uz info o serveru.

Ja sam našao neko polurešenje koje bar pokaže slike iako ne regularno. Prvo odem na Earth Gallery i tamo izaberem Panoramio Photos pa se vratim na GE. Umesto kvadratića je sada tu još jedan koji nudi Panoramio i on prikaže sliku. Posle samo snimim Temporary Places i Panoramio Photos se kasnije sam pojavi.

Stare verzije (tipa ona sa NetRunner instalacije) rade ali verzija 7 uglavnom neće. Probano na više linuxa ... mada mi se čini da windows verzija normalno radi.
[ Djetvan @ 03.04.2014. 09:32 ] @
@plus_minus, kod mene provereno radi jer sam ga neposredno pre toga instalirao prema navedenom uputstvu na Ubuntu 12.04
Program sam instalirao iz čiste radoznalosti a ne zbog toga što me interesuje !
Posle preuzimanja, prebaciti se u folder gde se paket nalazi, komandom :
cd ~/Downloads
Posle toga sledi komanda za instalaciju koja ne prolazi tj. izbacuje informaciju da dotični program nije kandidat za instalaciju.
Posle komande:
sudo apt-get install -f

instalacija se završava uspešno baš kao što je navedeno na dotičnom sajtu !