[ The Nemanja @ 30.03.2014. 03:49 ] @
Pozdrav zanima me vase misljenje o visokoj tehnickoj skoli u Nisu, konkretno smer savremene racunarske tehnologije. Posto me zanimaju IT tehnologije zeleo bih da upisem neku skolu u Nisu vezanu za to, a elektronski fakultet mi se cini pretezak a i nebih da ucim previse nepotrebnih stvari, vec da imam dovoljno vremena za samostalno ucenje na netu. Sada mene zanima da li je to dobar izbor, da li tamo mogu da se steknu adekvatna znanja iz te oblasti (naravno uz dodatno samostalno ucenje). Da li je tezak prijemni i matematika u skoli kasnije, mozda neki predlog za online za ucenje matematike ( kao khan academu ili sl).
Hvala unapred
[ KrkaCiC @ 30.03.2014. 04:19 ] @
Sto se tice VTS u Nisu reci cu ti da tamo nije zavrsio samo ko nije upisao
Polovina studenata su bezuspesni masinci,elektronci,gradjevinci...
Naucices skoro nista konkretno jer tamo i nema ko da te nauci :0

Ako hoces nauciti nesto stvarno,upisi nesto drugo jer ces vise nauciti na jednom IT kursu od mesec dana.

Jednostavno,VTS sluzi da dobijes neku diplomu,da ne ostanes samo na srednjoj. Mada vecina visokih skola u Srbiji je takva
[ The Nemanja @ 02.04.2014. 02:09 ] @
Hvala na odgovoru KrkaCiC.
U principu znam da na visoj ne mogu da ocekujem da naucim mnogo konkretnih stvari ali da je bas tako nisam mislio.
Moja ideja je bila da samostalno ucim web tehnologije ( vec znam osnove html/css/js/php/mysql ) a da u skoli naucim da razmisljam kao programer, i da steknem neko iskustvo kroz praksu i eventulno neke skolske projekte al sad vise nznm ni ja.
Sto se tice kurseva imas li mozda neki konkretno da preporucis za koji znas da je dobar ? Koliko sam ja cuo obicno se ljudi zale da na kursevima nauce samo osnovne stvari a i vecina ih je dosta skupo.