[ Prescott @ 05.04.2014. 15:53 ] @
Power Color HD5750, 512 DDR5, 128 bit, ubacena, i prilikom gledanja youtube-a, zamzne se racunar, i posle minut, plavi ekran, poruka tipa atidvag... Takodje, u furmarku posle 3 minuta stize do 73' C i izbaci mi 2-3 velike otprilike 2x2 cm kockice crne boje, ali radi i dalje...
Vidim da joj pasivni deo hladnjaka ne naleze dobro na GPU jer ima vise rupa za srafove pa je neko ko je menjao pastu promasio originalne rupe, i zbog toga je pasivni deo bio naslonjen na tranzistor na ploci, i nije dodirivao celom povrsinom gpu.
Posumnjao sam i da je do drajvera jer je pre nje bila ati HD3870, a ionako sam hteo da ubacim Win 7 64 bit zbog nadogradnje ram-a, i nakon instalacije novog sistema i drajvera sve radi ok, vise se problem nije javio. Takodje, promenim pastu i podesim hladnjak kako treba, i usrafim ga na drugim rupama. Temp je pala i u idle-u i u loadu za nekih 5' C, i u furmarku sada dostize max. 65'C posle 15 minuta na burn in testu u rezoluciji monitora, fullscreen, bez MSAA, i nema artifakata. Da li je sve ok sa ovom grafikom ? Da li je moguce da je prvi put zabagovala zbog pregrevanja ili ... ? Da li je furmark mogao da je osteti ? Trenutno normalno radi.
[ Binary Mind @ 07.04.2014. 19:38 ] @
Jel' još normalno radi?
[ Prescott @ 08.04.2014. 17:45 ] @
Jel' to trik pitanje ? :)
Radi.
[ Binary Mind @ 08.04.2014. 17:57 ] @
Onda si dobro namestio. Što se tiče eventualnih oštećenja, izgleda da ih nem, ili su beznačajna, i ne utiču na rad kartice.
[ Prescott @ 09.04.2014. 00:23 ] @
Da, evo i slike, samo je kartica na slici od drugog proizvodjaca, ali je takav kuler, i zaokruzen je deo na ploci na koji se naslanjao. Necu vise da je opterecujem ovim testovima, pokrenucu nesto zahtevnije od igara pa cu videti. Valjda ce preziveti.

[Ovu poruku je menjao Prescott dana 09.04.2014. u 01:56 GMT+1]