[ abitbp6_ @ 07.04.2014. 20:14 ] @
Danas sam dobio mejl sa sledećom sadržinom:

To our Dyn free hostname users:
For the last 15 years, all of us at Dyn have taken pride in offering you and millions of others a free version of our Dynamic DNS Pro product. What was originally a product built for a small group of users has blossomed into an exciting technology used around the world.
That is why with mixed emotions we are notifying you that in 30 days, we will be ending our free hostname program. This change in the business will allow us to invest in our customer support teams, Internet infrastructure, and platform security so that we can continue to strive to deliver an exceptional customer experience for our paying customers.

Šta su besplatne alternative? Razmišljao sam i o plaćanju, ali sa trenutnim potrebaama, na nivou povezivanej jednom ili nijednom mesečno, plaćanje nije opcija.
[ calexx @ 07.04.2014. 20:21 ] @
Dobio i ja mejlove za oba fraj naloga ali sam odavno prešao na TeamViewer pa me ovo ne pogađa previše. Neće da se ovajde od mojih para. ;) Ko ne može tako a potrebno mu je, može i da odvoji malo para.
[ jablan @ 07.04.2014. 20:36 ] @
http://freedns.afraid.org/
[ bachi @ 07.04.2014. 20:39 ] @
no-ip.org ?
[ Aleksandar Đokić @ 07.04.2014. 23:50 ] @
Dobio i ja, i definitivno placam pro varijantu.
[ goranvuc @ 08.04.2014. 00:15 ] @
Stvarno ne znam sto placate ove servise, registrujte 1 domain (ako ga nemate) na namecheap.com, tamo imate potpuno free DynDNS sa neogranicenim brojem poddomena koje sami administrirate i kreirate, postoje i klijenti, kao i API...

Ja ga koristim vec godinama, nije od juce.
[ Mile-Lile @ 08.04.2014. 07:38 ] @
"no-ip" + "OpenDNS" + "DNS-O-MATIC" = moja dobitna kombinacija :)
[ madamov @ 08.04.2014. 07:49 ] @
Citat:
bachi:
no-ip.org ?


I ja ovo preporučujem. Šta više, već dve godine im i plaćam.
[ madamov @ 08.04.2014. 07:52 ] @
Citat:
goranvuc:
Stvarno ne znam sto placate ove servise, registrujte 1 domain (ako ga nemate) na namecheap.com, tamo imate potpuno free DynDNS sa neogranicenim brojem poddomena koje sami administrirate i kreirate, postoje i klijenti, kao i API...

Ja ga koristim vec godinama, nije od juce.


I onda kad god ti se promeni IP adresa ideš u cPanel i sve ručno menjaš u DNS tabelama?
[ bachi @ 08.04.2014. 08:01 ] @
Citat:
madamov:
Citat:
bachi:
no-ip.org ?


I ja ovo preporučujem. Šta više, već dve godine im i plaćam.

Jedino je smor što za besplatne naloge moraš jednom mesečno da klikneš da javiš da si "živ", inače ti privremeno obustave host, pa ko zaboravi...
[ calexx @ 08.04.2014. 08:29 ] @
Hm, tako je bilo i sa DynDNS a onda su promenili mišljenje. Ko zna, možda neće da ostanu usamljeni.
[ goranvuc @ 08.04.2014. 08:54 ] @
Citat:
madamov:
Citat:
goranvuc:
Stvarno ne znam sto placate ove servise, registrujte 1 domain (ako ga nemate) na namecheap.com, tamo imate potpuno free DynDNS sa neogranicenim brojem poddomena koje sami administrirate i kreirate, postoje i klijenti, kao i API...

Ja ga koristim vec godinama, nije od juce.


I onda kad god ti se promeni IP adresa ideš u cPanel i sve ručno menjaš u DNS tabelama?


Pa lepo sam naveo da imaju dynDNS, kreiras poddomen i definises da je dinamicki, a onda preko klijent aplikacije ili API-ja (neki ruteri takodje podrzavaju namecheap) dinamicki osvezavas adresu, kao i kod No-IP npr. (samo NO-IP trazi kad je besplatno onu potvrdu s vremena na vreme...).

Da napomenem da i ja idem preko DNSomatica i koristim klijent aplikaciju koja azurira preko njega namecheap poddomen. Stvar radi savrseno, a nista ne kosta...

P.S. Nisam njihov komercijalista, samo sam hteo da podelim, ko shvati o cemu se radi bice mi zahvalan...
[ jablan @ 08.04.2014. 09:20 ] @
Na freedns.afraid.org dobijete url koji stavite u cron i na svakih n minuta se osvežava IP. nema potrebe za nikakvom aplikacijom i ručnim kliktanjem.
[ goranvuc @ 08.04.2014. 09:28 ] @
Citat:
jablan: Na freedns.afraid.org dobijete url koji stavite u cron i na svakih n minuta se osvežava IP. nema potrebe za nikakvom aplikacijom i ručnim kliktanjem.


Da li ima nesto poput ovoga sto navodis (cron + url koji se izvrsava) za windows masine (moji klijenti uglavnom imaju windows), ili bi to proslo i najobicnijim *.bat ili *.vbs skriptom koji bi isao kroz sheduled task?
[ jablan @ 08.04.2014. 10:17 ] @
Mislim da ima curl i wget za windows pa da ih zoveš iz batch fajla, a ima i stranica sa masom nekih dedicated klijenata, baci pogled: http://freedns.afraid.org/scripts/freedns.clients.php

Ne mogu ništa iz iskustva da ti kažem pošto windows uspešno izbegavam već 7-8 godina, ali sigurno ima veliki izbor. :)
[ peromalosutra @ 08.04.2014. 11:30 ] @
Ako vam ne treba domen, poor man rjesenje je da neki svoj postojeci sajt gurnete skriptu koja prima GET zahtjev sa nekim predefinisanim parametrom i onda pamti adresu odakle je zahtjev dosao u obican .txt fajl. Onda samo napravite skriptu koja cita tu adresu iz fajla i radi redirekt na nju.

Npr. mojdomen.com/lokal.php radi redirekt na 123.123.123.123. Nije za neke ozbiljne upotrebe, ali za privatne svrhe nekog dev servera sa ssh pristupom moze fino da posluzi. Na server strani u lokalu imam skriptu koja se iz crona poziva svakih sat i curlom gadja skriptu na postojecem domenu.
[ Mile-Lile @ 08.04.2014. 11:56 ] @
Citat:
calexx: Hm, tako je bilo i sa DynDNS a onda su promenili mišljenje. Ko zna, možda neće da ostanu usamljeni.

Ne brini... nekima zajednica pomaže da budu to što jesu (kroz prijavljivanje nxdomain-ova, malicioznih sajtova itd) i tako im otplaćuju što imaju besplatme usluge... neki rečunaju da će da klijenti da uvide da su im servisi dobri pa će da uplate koju kintu da imaju još neke opcije(i ovo e-plaćanje nije više kod nas misaona imenica)...
Što se tiče No-IPa mene su smarali jednom mesečno sa tim mejlovima, nekad mi brisali pa ja napravim novi domen za par minuta jer mi ostane nalog (ne brišu ga) kad jednom... stigao mejl da se izjasnim zašto ne želim da kupim njihove usluge? Ja im lepo napisao da radim za humanitarno udruženje građana i da nemamo para od tada mi više nisu pisali...
Uvek će biti besplatnih jer će neko koristiti takvu mogućnost da se probije na tržište i izreklamira...
[ Mile-Lile @ 08.04.2014. 12:00 ] @
Citat:
jablan:
Mislim da ima curl i wget za windows pa da ih zoveš iz batch fajla, a ima i stranica sa masom nekih dedicated klijenata, baci pogled: http://freedns.afraid.org/scripts/freedns.clients.php

Ne mogu ništa iz iskustva da ti kažem pošto windows uspešno izbegavam već 7-8 godina, ali sigurno ima veliki izbor. :)

Ne treba ti windows kada 99% rutera naših provajdera ima opciju "Custom" pod Dynamic DNS pa se potrudiš da nađeš na netu link za update i podesiš parametre... ruteri su uglavnom "linux based" čak i Huawei:)
[ agvozden @ 08.04.2014. 14:04 ] @
skoro svaki ruter ima dyndns opciju. ako imate svoj server na netu, mozete njega da gadjate i dinamicki apdejtujete sopstveni domen.
jedino sto je malo problematicno za bezbednost servera, pa treba voditi racuna...
[ mr. ako @ 08.04.2014. 18:52 ] @
Koristio sam DynDNS po inerciji jer sam to prvo registrovao, ali i ovi besplatni su za privatne potrebe - vise nego odlicni... jedino sto sad moram se cimam i menjam rucno na svakom ruteru i mestu... :/

[ agvozden @ 08.04.2014. 19:05 ] @
ono sto nije dobro jeste sto neki ruteri imaju podrzano samo dyndns.org ...
kod mene je to slucaj sa cisco ruterom koji je gateway, ostali su u private mrezi... :(

ovo, npr, podrzava dd wrt:
DynDNS.org
freedns.afraid.org
ZoneEdit.com
No-IP.com
3322.org
easyDNS.com
TZO.com
DynSIP.org

i naravno, ima i 'custom' varijantu. Ova lista moze biti korisna u trazenju alternative....
[ mr. ako @ 08.04.2014. 20:38 ] @
Da, stari Havajci su imali samo DynDNS, ovi noviji npr. imaju custom.
[ Miroslav Cvejić @ 09.04.2014. 06:28 ] @
Asus ruteri imaju (out of the box) svoj domen, nešto tipa ***********.asusrouter.com
[ anon325 @ 09.04.2014. 17:05 ] @
Citat:
peromalosutra:
Ako vam ne treba domen, poor man rjesenje je da neki svoj postojeci sajt gurnete skriptu koja prima GET zahtjev sa nekim predefinisanim parametrom i onda pamti adresu odakle je zahtjev dosao u obican .txt fajl. Onda samo napravite skriptu koja cita tu adresu iz fajla i radi redirekt na nju.


He he, tako sam ja uradio istog dana kad sam dobio ovaj mail
Za dva računara kojima pristupam remote - sasvim dovoljno.
[ madmax-wifi @ 12.04.2014. 19:11 ] @
Posle godina koriscenja dyndns-a danas sam sve prebacio na http://freedns.afraid.org
Fino radi... :)
Evo primera za skriptu za mikrotik.
[ newtesla @ 14.04.2014. 20:05 ] @
Ja delegirao treći nivo zonu svog domena na freedns, podelio skripte po lokacijama, i eventualno uradim CNAME na neki klijentov domen.

Tako da imam *.dinamika.newtesla.net , koji po potrebi CNAME na nešto pametno i kraće

(slobodno moš' se ovajdite, freedns propisuje da moram da vam dozvolim korišćenje te zone :P )
[ niceness @ 14.04.2014. 22:57 ] @
Tako nešto i ja radim, samo koristim dns.he.net i cloudns.net.
[ Aleksandar Đokić @ 15.04.2014. 00:07 ] @
Citat:
slobodno moš' se ovajdite, freedns propisuje da moram da vam dozvolim korišćenje te zone :P


Eto resenja :).
[ newtesla @ 15.04.2014. 10:37 ] @
^^pa da vam svima upadam na:

Code:
adjokic-home-zmaj-makina.dinamika.newtesla.net


[ Mister Big Time @ 15.04.2014. 19:36 ] @
S obzirom da mi free DynDNS servisi nisu radili kako bi trebalo, plus te
fore sa "uverenjem o zivotu" su me naterali da jos pre 3 godine napravim
svoj (za svoje potrebe) Dynamic DNS servis na nacin koji su ovde opisali
jablan i jos jedan clan cijeg nicka trenutno ne mogu da se setim jer pisem
odgovor sa maila ali je resenje za PHP i cron.
Samo sto se moj servis izvrsava na svaka dva minuta, sto rezultuje da u
roku od max dva minuta mogu da udjem na moju masinu sa bilo koje tacke
spolja.
Bezbednost se resava SSL-om, kao i autentifikacijom putem predefinisanog
ulaznog stringa koji igra ulogu passworda.
[ hadzaj @ 17.04.2014. 11:34 ] @
Ima li neko iz BiH da hoće na prenese svoj free dyndns host na naš zajednički plaćeni dyndns , da podjelimo troškove , uplaćeno je za 2 godine , ako nas je 5. svi plaćamo po 10KM za 2 godine ......info na [email protected]...
[ Mile-Lile @ 08.05.2014. 06:48 ] @
evo još jednog ddns koji podržava https a potpuno je besplatan http://duckdns.org/faqs.jsp
[ cubric @ 11.05.2014. 19:34 ] @
Ova dva su zanimljiva

ydns.eu
entrydns.net
[ abitbp6_ @ 12.05.2014. 01:30 ] @
And, its gone... Tamo negde od srede/četvrtka, servis je ugašen. Ja sam prešao na FreeDNS, s tim da sam napisao svoj update klijent, da bih pokrio neke svoje specifične potrebe i scenarije. BTW, prelako je. Za sada sve radi kako treba i ne očekujem probleme.
[ Aleksandar Đokić @ 12.05.2014. 15:23 ] @
Ja saljem sebi na mejl adresu pppoe-out interfejsa, tj. prvo poredim sa prethodnom svakog minuta i ako je promenjena salje. Nekako mi to najjednostavnije - i radi.