[ Jorgovan88 @ 09.04.2014. 02:14 ] @
Nije neki veliki kvar... Tacnije ne znam da li je uopste kvar... Stavio sam ovo u ovaj forum posto mislim da bi ovo trebao da bude problem do ploce ili tako nesto

Znaci vreme mi se samo od sebe promeni za 3 sata unapred i to za vreme dok je komp ukljucen... Znaci sedim za kompom i samo odjednom nije vise 3:15 nego 6:15.. Inace racunar ne zaboravlja vreme - znaci nije baterija problem

Da li je neko imao ovih problema i da li bih mozda trebao neki BIOS update ili nesto.
Ploca je ova: Gigabyte Technology Co., Ltd. M61PME-S2P (Socket M2)

Hvala za pomoc
[ Lavlja_Jazbina @ 09.04.2014. 05:45 ] @
Kako si utvrdio da nije baterija?Mene isto to zanima.Ima kod druga jedan komp koji i kada se namesti
vreme ,prebaci za 2 sata unapred.
[ Miroslav Cvejić @ 09.04.2014. 06:25 ] @
Koja vremenska zona je podešena u operativnom sistemu?
[ Jorgovan88 @ 09.04.2014. 16:23 ] @
Pa mislim znam kako izgleda kad crkne baterija... Vreme se vrati na npr 1/1/2004 u 00:01 + ako je crkla baterija ne bi smeo da imam problema kada upalim racunar vec samo kad ga ugasim i opet upalim a meni se ovde vreme menja za vreme rada

a ovde se desava da PC zapamti datum samo vreme promeni za 3 sata unapred...

Vremenska zona je bila na onu "Tihuana +9" tako nesto tamo LosAngeles i tako to... Sad sam namestio na Beograd mada meni malo glupavo da bude do toga ali ok...
[ KrkaCiC @ 09.04.2014. 16:48 ] @
Bas sam tu o hteo reci

Nikad nisam "seo" uz 8.1 ali mozda ima negde neka opcija sinhronizacije sata,i tako dobijes to vreme

Podesi kao sto kazes na bg pa isprobaj

PS meni telefon cim nahvata wifi odmah podesi vreme i datum,mozda tako i prozor radi
[ dusans @ 09.04.2014. 16:56 ] @
Citat:

Vremenska zona je bila na onu "Tihuana +9" tako nesto tamo LosAngeles i tako to... Sad sam namestio na Beograd mada meni malo glupavo da bude do toga ali ok...


Ako je glupavo, kako treba da bude??? Da stoji "Los Angeles" a da prikazuje koliko je sati u Beogradu?
[ Jorgovan88 @ 09.04.2014. 19:18 ] @
Promenio sam vremensku zonu i za sada mi se vreme nije menjalo.... E sad nije mi jasno zasto bi se vreme menjalo za "samo" 3 sata - zasto ga onda ne bi promenio za 9 sati koliko je razlika izmedju mene i LosAngelesa :)
[ dusans @ 09.04.2014. 19:48 ] @
Pa i jeste razlika 9 sati i jeste ti se menjao sat za 9 sati, verovatno je nisi uočio zbog 12-časovnog formata vremena.
http://localtimes.info/difference/

Ako je u Beogradu 8 uveče, u LA je 11 pre podne.