[ aniv_ns @ 19.04.2014. 12:50 ] @
naime, često se dešava da mi stigne poruka o propuštenom pozivu (kao da sam bio nedostupan) iako je telefon bio uključen i na mestu koje nema problema sa pokrivenošću mrežom..

da li je neko imao sličnih problema?
da li je ovo problem do Telenora ili do moje Nokie e52?
[ Boris Maksic @ 19.04.2014. 13:36 ] @
I ja imam isto taj problem kod Telenora. Broj koristim 14 god, za to vreme menjao sam telefone i desavalo se isto. Jednostavno imam mrezu ali sam nedostupan, kada je pozovem nekog onda postanem dostupan i primim poruke o propustenim pozivima. Ja nemam problem sa pozivanjem. Zamenjena je kartica pre godinu i po dana, pa je kao prestalo, pa je zamenjena kartica u oktobru prosle godine, presao sam na post peid, broj isti. Danas mi se opet to dogodilo, ali mi je broj sada preusmeren kada sam nedostupan, pa je zvonio drugi telefon. Kontaktirao sam i tehnicku podrsku, kao nesto resetovali ali se opet desava povremeno.
[ 3way @ 19.04.2014. 13:46 ] @
Uh, imao sam neki slican problem sa 5800...
Pogledaj Network mode, mislim da mi je pravio problem kada je bio podesen na Dual umesto na 3G ili GSM...
[ aniv_ns @ 19.04.2014. 14:37 ] @
da, uključen mi je dual mode..
prebacio sam sada na UMTS, pa ću videti da li će se nešto promeniti po tom pitanju..
tnx for tip!
[ gti2 @ 19.04.2014. 15:00 ] @
Bolje prebaci na GSM (2G) jer je pokrivenost tim signalom mnogo bolja.Mana je sto je internet u tom slucaju sporiji.
[ avala100 @ 19.04.2014. 15:02 ] @
Zar oni jos nisu resili taj problem?
Pa vec nekoliko godina ima kako se o tome pisalo i pricalo, ja sam zamenio nekoliko kartica i nikad, ali nikad to nije proradilo.
Tek kad sam promenio telefon sve je normalno radilo.
Narocito Nokije, e72, e52... (ja sam koristio e72)
Izgleda ima nekih telefona koji se bas ne uklapaju sa mrezom.

Citat:
aniv_ns: da, uključen mi je dual mode..
prebacio sam sada na UMTS, pa ću videti da li će se nešto promeniti po tom pitanju..
tnx for tip!

Bolje stavi GSM, inace ode baterija.
[ synn @ 26.04.2014. 13:02 ] @
Bas primetih da svi koji imate taj problem, koristite Nokia telefone. Mozda to ima neke veze.