[ junior95 @ 20.04.2014. 11:47 ] @
Pozdrav,
imam racunar P IV, procesor 2.4GHz, 1GB rama DDR 1, starija konfiguracija.
Vec nekoliko dana racunar ne radi, cim se ukljuci u struju, bez pritiskanja dugmeta sa paljenje racunara na kucistu, ventilator i na procesoru a i na kucistu se pocne vrtiti odmah po ukljucenju u struju i nista se ne desava, slika na monitoru je potpuno crna kao da je racunar ugasen. Diskovi uopste ne daju nikakve znakove da rade, ni lampice napred ni karaketisticni zvuk rada HDD se ne cuje, probao sam sa ispravnim diskovima, cak i kad otpojim diskove ne desava se nista, samo se vrte ventilatori po ukljucenju u struju, ili kad potpuno izvadim plocice rama i ukljucim racunar u struju, uopste ne pocne pistati onako da da gresku da nedostaje ram i sl, ali oba ventilatora se pocnu vrtiti. Da li je to do maticne ploce, ili cak i napojna moze napraviti isti problem.
[ Miljan Electro MAX @ 20.04.2014. 12:13 ] @
I ja imam ovo cudo, konfiguracija je dosta stara, ali jos uvek radi dobro. problem ti moze praviti neki kondenzator na maticnoj ili u napajanju, otovri poklopac kucista i pregledaj kondenzatore na maticnoj i na napajanju. Drugo nista ne bi trebalo da ti predstavlja problem, u pitanju je samo maticna ploca.