[ bigmaster111 @ 25.04.2014. 12:51 ] @
molim vas pomoc,imam raspberry pi,na kojem su instalirana obadva os sistema(raspbmc i openelec),takodje imam i sat resiver gigablue qvad(enigma2),sad imam dva tv na jednom tv je resiver,na drugome je raspi i sad hocu to da povezem,ok procitao sam tone upustava kako odraditi i tako sam odradio stavio i podesio ip adresu,otvorio sherovanje,da napomenem sve to ide preko switcha obicnoga,i kad sam sve to fino povezao namjestio po instrukcijama,stalno mi izbacuje poruka conecting lost i pvr vu+ adons nije ukljucen
[ bigmaster111 @ 26.04.2014. 08:57 ] @
nema znaci mi pomoci, da mi na pitanje odgovori
[ ventura @ 26.04.2014. 10:25 ] @
Kad bi napisao šta želiš da postigneš tim povezivanjem, možda bi neko mogao i da ti pomogne.
[ bigmaster111 @ 26.04.2014. 15:14 ] @
na qigablue resiveru imam cardsharing,i sad hocu da prebacim tv sliku,znaci na jednom gledam tv sad hocu preko raspija i na drugi tv da dobijem sliku,to se odradjuje adonsom pvr vu+,namjeste se postavke i resiver sheruje dalje sliku prema raspiju,i raspi mi na drugome tv daje sliku,to je to,ali ja to nikako da postignem,samo mi izbacujje poruku conection lost i pvr nije ukljucen,a sve je tako lako opisano
[ ventura @ 26.04.2014. 23:03 ] @
A ko izbacuje poruku "connection lost"? Receiver ili RPi?

I kako si ti povezao RPi sa receiverom? Direktno kablom ili preko rutera?

Verovatno ti je u tom povezivanju problem jer RPi treba da ima DHCP server na mreži da bi dobio parametre.