[ elmirr12 @ 26.04.2014. 22:15 ] @
Pozdrav ovako prijatelj mi je provalio ip adress preko skype sada me zanima kako da se zastitim da mi neko drugi ne moze provaliti i kako ja nekome mogu provaliti.
Hvala unapred
[ gilopile @ 26.04.2014. 22:19 ] @
Pa ti uopste nisi zastitio IP?

Evo i ja sam ti provalio u par min. Evo prve cifre 46.33.202... Svi sada mogu da ti udju u komp :)
[ calexx @ 26.04.2014. 22:21 ] @
Trebalo ti je par min? ;)
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 22:22 ] @
Citat:
gilopile:
Pa ti uopste nisi zastitio IP?

Evo i ja sam ti provalio u par min. Evo prve cifre 46.33.202... Svi sada mogu da ti udju u komp :)


Pa da ja ti se nisam javio da ti meni ddos sada net nego da pomognes :D
[ calexx @ 26.04.2014. 22:23 ] @
Nema veze, sad i ti vidiš njegovu adresu. ;)
[ gilopile @ 26.04.2014. 22:35 ] @
@elmirr12, izvini, ja se zaneo.

@Calexx, posto je Super Moderator, on ti moze uci u komp kad hoces :D Meni je jednom obrisao ceo komp, jer mu se nije svideo moj post na ES-u :D

Salimo se malo...
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 22:36 ] @
Ma kako god jeli mozete pomoci ?
[ gilopile @ 26.04.2014. 22:42 ] @
Pa ako neko zna posao i okomi se na tebe, nema tu zastite, na ovaj ili onaj nacin ce da dodje do nje. Ako taj tvoj frend kani da zloupotrebi tvoju IP adresu, sutni ga sa skype i prijavi provajderu/RATEL-u da ti je neko maznuo IP i plasis se sigurnosti svojih podataka...
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 22:43 ] @
Rekao si Pa ti uopste nisi zastitio IP? pa lepo barem reci koliko mogu zastititi i kako.??
[ gilopile @ 26.04.2014. 22:52 ] @
Pa malo sam se nalalio. Ako si primetio, ispod tvog nicka imas prve tri cifre tvoje IP adrese:D

Nije to bas tako jednostavno kao sto mislis.

Evo ovde jedan ok text pa procitaj, dobro ce ti doci:

http://tehnoklik.net.hr/vijest...tititi-vas-identitet-od-hakera
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 22:54 ] @
Ovo sam citavo veze sa vezom nema po meni ili nisam obratio dovoljno paznje. :D
[ technotize @ 26.04.2014. 23:03 ] @
Citat:
elmirr12:
Rekao si Pa ti uopste nisi zastitio IP? pa lepo barem reci koliko mogu zastititi i kako.??

Ne moze, ne moze, cim ti stavis zastitu oni ce ti skinuti posle nekoliko minuta kad vide, zato se zovu administratori Interneta i Skajpa. Oni sede u kancelarijama u Palo Alto, gledaju u ekran i cekaju cim neko zastiti da oni otkriju IP.

Tako mozes i ti njemu, jer dolazis sa crnagora.net, probaj. Ali nemoj da mu brises, nije fora.

Eventualno da probas sa IP changer koji ti menja IP na minut. Dok on sazna tebi se vec promeni. E sad, mozda te Youtube i Facebook stave na block listu, jer cesto menjas adresu, ne znam da li mozes bez njih.
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 23:06 ] @
Techno hvala puno i hvala ovima na zafrkanciju :D
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 23:08 ] @
Citat:
technotize:
Citat:
elmirr12:
Rekao si Pa ti uopste nisi zastitio IP? pa lepo barem reci koliko mogu zastititi i kako.??

Ne moze, ne moze, cim ti stavis zastitu oni ce ti skinuti posle nekoliko minuta kad vide, zato se zovu administratori Interneta i Skajpa. Oni sede u kancelarijama u Palo Alto, gledaju u ekran i cekaju cim neko zastiti da oni otkriju IP.

Tako mozes i ti njemu, jer dolazis sa crnagora.net, probaj. Ali nemoj da mu brises, nije fora.

Eventualno da probas sa IP changer koji ti menja IP na minut. Dok on sazna tebi se vec promeni. E sad, mozda te Youtube i Facebook stave na block listu, jer cesto menjas adresu, ne znam da li mozes bez njih.

A kako to da mu provalim ?
[ technotize @ 26.04.2014. 23:13 ] @
Probaj da pozoves Skype service, username je "echo123" posle zvucnog signala reci njegov Skype username i IP adresu (preko mikrofona) i oni ce posle toga da ti kazu IP adresu (preko zvucnika/slusalica).
[ elmirr12 @ 26.04.2014. 23:29 ] @
Ali kako da znam ja njegovu ip adresS?
[ technotize @ 26.04.2014. 23:41 ] @
ne, ne, kazes tvoju IP, da znaju da si ti, a ne da se neko samo tako predstavlja i zafrkava ih
[ superbaka @ 27.04.2014. 07:29 ] @
nisam ovo znao, sad sam probao i radi! odlicna stvar!
hvala @technotize!

[ valjan @ 27.04.2014. 08:34 ] @
Ako koristiš ADSL stavi po jednu glavicu belog luka sa svake strane modema/rutera, i u 90% slučajeva neće niko moći da ti uđe čak i ako znaju tvoj IP. Ako imaš kablovski Internet, navučeš kondom na modem/ruter sa gornje strane ali pažljivo da ne pukne, jer onda nema zaštite, uzmi neki XXL, ali samo da znaš da svaki kondom štiti samo u 98% slučajeva, tako da još uvek postoji verovatnoća da neko prođe...
[ elmirr12 @ 27.04.2014. 11:28 ] @
Dobraaa hahahhaahahahhaah ;)
[ Mile-Lile @ 28.04.2014. 07:39 ] @
Probaj http://freesstpvpn.com/
Na kompu podesiš klijent konektuješ se na VPN server koji je u Britaniji pa će videti tvoju IP iz Engleske... to mu dođe odgovor na tvoje prvo pitanje...
kako da zaštitiš tvoju IP da neko ne vidi... tako što mu ponudiš neku drugu koja nije tvoja...
E, sad odgovor na drugo pitanje je malo teži... pogotovu ako ima dinamičko dodeljivanje IP adresa od strane njegovog ISP-a...
onda jedino u logu Firewall-a dok si sa tom osobom povezan preko nekog P2P protokola, instant messaginga...
[ technotize @ 30.04.2014. 02:26 ] @
ili ako ti Skype radi direktnu komunikaciju (a ne preko Skype servera) onda dok si u pozivu (video ili audio) sa nekime, probaj da izlistas njegovu IP adresu u Command Prompt-u, kucanjem "netstat -a" pa trazi one linije koje su sa ESTABLISHED i koje koriste Skype port