[ matija-s @ 22.03.2004. 14:19 ] @
Imam poprilichno komplexan problem koji se tiche dual boot-a dvije 98-mice.Uglavnom jedan windows je bio Češki, a drugi Engleski.Kako su oba bila poprilichno zahebana isformatirao sam C particiju s tim dual-boot windowsima i instaliro nove, češke (nemojte ni isprobavat, garantiram slom živaca ).E sad sve super shljaka ovoono i na sistemu su jos 3 particije uz taj C sistemski, znaci sveukupno 4 particije.

Problem je u tome da ja sad na ostale 3 particije vidim samo file-ove koji su se vidjeli pod engleskim windowsima,a oni koji su se vidjeli pod češkim-njih nema?

Il to mene ova čehinja blesava zajebava il postoji neka finta s hidden file-ovima il tak nekaj?
Zna netko?Kako da opet mogu vidit te "češke" fajlove?Ajde hitno mi je dosta.Zahvaljujem.
[ filo @ 22.03.2004. 15:14 ] @
mozda zbog toga sto su imali imena pisana sa ceskim kodnm rasporedom?
garantovano je nesto u vezi regionalnih podesavanja a tu ti ne gine reinstalacija
[ matija-s @ 22.03.2004. 15:50 ] @
Ne vjerujem da je to.Ova druga, svježa instalacija je opet češki windows.Jedan windows (engleski) je bio za neke klince, a drugi (češki) za tu čehinju.I ne vide se fajlovi koje je ta žena sejvala u češkim vindozama dok se vide oni iz engleskih, a ima češkog ko salate po particijama.Btw. dirao sam (formatirao) samo C: sistemsku particiju.Ostale 3 nisam uopce dirao.(a kao na njima ima necega sto je sejvano na njih iz čeških vindoza)

Btw. za svaki sluchaj sam kopi-pejsto cijelu c: particiju kod sebe na hard.Al tim textovima ni traga.Zapravo kaj je najbolje nema ni traga češkim windowsima.Samo engleski su tam u c:windows dir-u.Di su češki nestali?

Kaj je najgore ta zena pise neke prijevode vec 5 godina i uspio sam joj to zagubit (nadam se).Daj zena ce mi bubrege izbit

Ma ne znam vise kaj pricam lud sam ajde daj neko ideju neku konstruktivnu
[ kUdtiHaEX @ 23.03.2004. 13:07 ] @
Pa nema bas veze...ako, recimo, uzmes i pises nazive fajlova sa SR kondim rasporedom bice citljivi u tom sistemu. Kada ga reinstaliras, moze se vrlo lako desiti da su fajlovi (iako ok) necitljivi...
[ broker @ 23.03.2004. 16:46 ] @
Prebaci taj hard disk na neki racunar na kome imas instaliranu podrsku za hrvatski kako treba. Ceski je valjda u istoj kodnoj strani pa bi trebalo da se sve vidi.

Upao si u Micoroftovu zamku. Kao podrzava kodne strane a u stvari podaci su sigurni samo ako su u USA kodnoj strani. Sve ostalo je rizicno.

Ma ko joj rece da imena datoteka kuca u sa ceskim slovima. Pa svi znaju da to ne treba raditi.

Ako ti ne upali, proveri podesavanja u Regional Settings. Imas tamo nekoliko opcija zapodesavanje kodne strane, a najbitnije je ona Language for non-Unicode programs u Advanced.
[ BobMarley @ 23.03.2004. 18:09 ] @
digni sa boot disketom u dos mode pa nađi.
[ matija-s @ 24.03.2004. 02:32 ] @
Dobro je, razradio sam operaciju B3 i sredio stvar.Zmajevo ćoravo oko shema,Paragon drive backup mi je pomogao u tome heh sad ga moram za nagradu malo izreklamirat :) (ima ko crack? ;)

Stvar je bila u tome da je frajer (češki windows) svim wordovim dokumentima preimenovao extenziju u .tmp i totalno ih zakopao u particiju da ih nemres skuzhit.
Uzrok tomu je jos uvijek nepoznat kao i kako i zasto se to dogodilo.
Kopi pejsto u novi dokument i ajd bok sredjena stvar.Skoro sam zheni izgubio rijechnik koji je radila 4-5 godina hahaha.Daj zamisli koji je to job rijechnik napravit,brijem da bi prije telefonski imenik lijevom rukom prepiso.
Decki hvala na pomochi :)
[ broker @ 24.03.2004. 15:53 ] @
Sta da ti kazem, trebao si da joj ga skrkas, kad radi nesto toliko vazno a ne pravi bekap...