[ dgojic @ 05.05.2014. 21:05 ] @
Pozdrav svima.
Radim na jednom obrascu za jednostavnu elektronsku korpu (kupovinu). U pitanju je neki demo koji sam skinuo sa neta, da prokljuvim kako te stvari funkcionišu. E sad, sve sam ja tu prilagodio kako mi odgovara, povezao se sa Mysql bazom i kada odaberem artikle i stavim u korpu, odem na ''check-out'' i tamo mi se pojave svi artikli lepo poređani, sa količinama, cenama i ukupnom cenom.
E, sad kreće zezanje. Ja bih te podatke koje dobijam pojedinačno hteo da ''iščupam'' i da ih preko sesije prenesem u novi php dokument radi dalje obrade (slanje povratnog maila sa tim podacima meni itd.) Međutim, već dva dana lupam glavu i pokušavam gomilu varijanti, ali mi nikako ne uspeva da preko sesija prenesem više od jedne stavke, recimo uspem da prenesem samo jednu cenu ili samo jedan proizvod. Da bih bio jasniji, evo dela koda koji izbacuje prikaz elektronske korpe na ''check-out''-u:

Code:
foreach ($_SESSION["products"] as $cart_itm)
        {
           $product_code = $cart_itm["code"];
           $results = $mysqli->query("SELECT product_name,product_desc, price FROM products WHERE product_code='$product_code' LIMIT 1");
           $obj = $results->fetch_object();
           
            echo '<li class="cart-itm">';
            echo '<span class="remove-itm"><a href="cart_update.php?removep='.$cart_itm["code"].'&return_url='.$current_url.'">&times;</a></span>';
            echo '<div class="p-price">'.$currency.$obj->price.'</div>';
            echo '<div class="product-info">';
            echo '<h3>'.$obj->product_name.' (Code :'.$product_code.')</h3> ';
            echo '<div class="p-qty">Meters : '.$cart_itm["qty"].'</div>';
            echo '<div>'.$obj->product_desc.'</div>';
            echo '</div>';
            echo '</li>';
            $subtotal = ($cart_itm["price"]*$cart_itm["qty"]);
            $total = ($total + $subtotal);

            echo '<input type="hidden" name="item_name['.$cart_items.']" value="'.$obj->product_name.'" />';
            echo '<input type="hidden" name="item_code['.$cart_items.']" value="'.$product_code.'" />';
            echo '<input type="hidden" name="item_desc['.$cart_items.']" value="'.$obj->product_desc.'" />';
            echo '<input type="hidden" name="item_qty['.$cart_items.']" value="'.$cart_itm["qty"].'" />';
            $cart_items ++;
             }


Dakle, koliko kapiram, vrednosti koje me zanimaju se nalaze u ova četiri ''hidden'' reda. Komanda $cart_items ++ u zavisnosti od toga koliko stvari ima u korpi vraća ceo obračun na početak i za svaku stavku izbacuje artikal, cenu, količinu, opis itd. E sad, ono ključno - ako smo korpu, recimo, napunili sa pet artikala, na koji način ''iščupati'' svih pet naziva, pa svih pet cena, pa svih pet kolličina i opisa i onda to spakovati na taj način da možemo preneti u nov dokument?

Hvala na pomoći :)

[Ovu poruku je menjao Nemanja Avramović dana 05.05.2014. u 23:53 GMT+1]
[ djordjevic_i @ 12.06.2014. 07:38 ] @
Kreiraš niz i napuniš ga tim elementima, tipa:
$order[]=array('price' => $price, 'qty'=> $qty,'name'=> $name,'ident'=> $ident);
onda možeš sve umetnuti u neko polje koristeći serialize() f-ju, tipa serialize($order) , zatim to kasnije izvaditi i manipulisati njima.
Više o tome imaš u dokumentaciji