[ Guyver @ 06.05.2014. 19:01 ] @
Pozdrav svima...

Imam Huawei HG532e ruter, koji hoću da prebacim u bridge mode da bi se direktno povezao sa modemom.

Prvi problem je što je polje "connection type" zaključano:



Rešenje za ovaj problem sam našao na forumu:
Citat:
Da bi podesili Bridge mod radite sledece:
-(ako vec ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug, moze da se koristi i Google Chrome ali ne znam tacno kako se to radi tamo
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN"
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde pise PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa nekom plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono sto se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusic koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to sto je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu rec "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogucnost da to editujete, sada samo obrisite tu kljucnu rec i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otkljucan dropbox i mozete da izaberete koju god opciju hocete

Malo me mrzi da sve ovo slikam i da uploadujem slike, ali ako je nekom potrebno, nema frke.

Nego, jos jedna stvar, ja sam sebi iskljucio onu opciju da mi modem dovlaci novi firmware sa servera, kontam da tako urade ono da nam se podesavanja stalno vracaju na fabricka.

A to uradite tako sto odete u "Advanced" meni i u podmeniju izaberete "CWMP" i tamo potrazite "enabled" checkbox i unchekirate ga.


Prateći ovaj savet uspeo sam da ga prebacim u bridge mode:



Šifru za pppoe konekciju sam saznao pomoću programa RouterPassView, koristeći opciju "grab password from IE window".

U Windows 7 sam napravio pppoe konekciju, upisao username i password, ali ne mogu da se spojim na internet.

Dobijem poruku: "Connection failed with error 691".

Dva dana pokušavam da nađem rešenje.

Da li su možda potrebna dodatna podešavanja na ruteru?

Bio bih zahvalan ako mi neko može pomoći.
[ calexx @ 06.05.2014. 19:28 ] @
Kod starih običnih modema je 691 uglavnom značilo loš username/password pa prvo pođi odatle. Traži od Telekoma te podatke, verovatno ih je program loše izvukao.
[ Guyver @ 07.05.2014. 05:25 ] @
Upravo sam im poslao email sa zahtevom za user i pass.

Hvala.
[ Guyver @ 23.05.2014. 14:17 ] @
Citat:
calexx:
Kod starih običnih modema je 691 uglavnom značilo loš username/password pa prvo pođi odatle. Traži od Telekoma te podatke, verovatno ih je program loše izvukao.

Bili ste u pravu.

Poslali su mi iz Telekoma korisničko ime i šifru, i sada sve radi bez problema.
[ nixguy @ 11.10.2017. 00:38 ] @
Pozdrav ljudi!
Molim vas za pomoc.. Imam telekomov ZTE 168N, i nedavno sam kupio fritz!box. Fritz sam podesio za internet (iz vdsl splitera u fritz) ali IPTV nikako ne moze.. Citao sam po tim nemackim forumima, ali nista nisam korisno nasao za moj model.
E sad, pala mi je ideja da iskoristim ZTE samo za IPTV, al nemam ideju kako da ga povezem..
Ovako sam ja zamislio:
linija ---> Fritz ---> ZTE--->IPTV
|
PC's

Da li moze neki savet, totalno mi je nejasan ovaj IPTV. Na modemu pise da dobija IP u skroz drugom privatnom subnetu nego npr LAN subnet, verujem da on dobija parametre preko TR69 (?). E sad kako postici sve to....
Hvala puno!