[ popmilan76 @ 14.05.2014. 21:08 ] @
Ovako,imam jedno pitanje,kako da prilikom pristupanje drugoj formi,tj pre nego sto je otvorim,izmenim nesto u njoj
dakle imam frm2,i na njemu sve nesto,izmedju ostalog i combobox1,i ono sto hocu jeste da iz frm1,pokusam da izmenim taj combobox,nesto kao...frm2.combobox1 = "opozvano"......
[ popmilan76 @ 15.05.2014. 12:13 ] @
Gledao sam po Google,i nasao rtesenje,tako sto sam uradio get set na formi 2,i onda ga pozvao iz forme 1...Jel ima neko zgodnije resenje,da kada ukucam form2....da mi prikaze sve komponenete iz te forme,znaci svi textbox,combobox...itd...
[ S A J A @ 15.05.2014. 20:31 ] @
Upravo kako si napisao u prvoj poruci:

Dim frm2 As New Form2
frm2.combobox1 = "opozvano"
frm2.ShowDialog()

Ovo je vb.net, ti samo pretvori u c#, ustvari ček da vidim kako će da ispadne:

Form2 frm2 = new Form2();
frm2.combobox1 = "opozvano";
frm2.ShowDialog();
[ popmilan76 @ 15.05.2014. 21:07 ] @
E,to me bas zanimalo....mislio sam da pozivam ovako kako si ti napisao,bez ikakvog dodatka u drugoj formi
Form2 frm2 = new Form2();
frm2.combobox1 = "opozvano";
frm2.ShowDialog();

ali to naravno nece(a i zasto bi)...vec sam morao da odradim get/set combobox,da bih ga prepoznao u prvoj formi....
[ AMD guy @ 15.05.2014. 22:22 ] @
Kada radis
Form2 frm2 = new Form2();

ti kreiras potpuno novu formu(novu instancu te forme) koja nema veze sa onom koja vec postoji. Preko properties jeste dobar nacin, postoji jos i ovaj nacin. Umesto da radis micro management svake kontrole bolje prouci sta su i kako se koriste Events u C#, evo ti jedan primer
[ popmilan76 @ 15.05.2014. 23:04 ] @
To znam,da se pravi nova instanca,ali postoji li i jedan drugi nacin,da kada ukucam frm2.pojave se svi objekti sa tew forme....ovo sam sredio na svoj nacin,ali postoji li neko elegantnije resenje,ako ne postoji opet lepo,ali samo jos jedan nacin da se stvari izkomplikuju...nista vise.../
[ S A J A @ 16.05.2014. 08:39 ] @
Kod mene baš tako radi kako ti treba (kako sam napisao u prethodnoj poruci).

Prvo deklarišeš formu koji hoćeš da otvoriš, zatim pristupaš svim kontrolama na toj formi i onda možeš da je prikažeš sa Show().
Daj taj deo koda pa da vidimo.

Inače ja lično više praktikujem da "setup" forme odradim u Form.Load eventu ali i ovo tvoje bi trebalo da radi lepo.

Mada, možda tebi treba da iz frm1 menjaš kontrole sa frm2 koja je već otvorena, trebalo bi i to da može, na isti način.
[ popmilan76 @ 16.05.2014. 09:11 ] @
Ovo je moj kod...

FrmZahtev Zahtev = new FrmZahtev("OPOZVANO");
Zahtev.Show();

gde sam u formi Zahtev,napravio string za combobox1.text

a meni treba da radi ovako...

FrmZahtev Zahtev = new FrmZahtev();
Zahtev.combobox1.text = "OPOZVANO";
Zahtev.Show();

kao sto to radi u drugim jezicima....Jel to moguce,ili trazim nemoguce....
[ AMD guy @ 16.05.2014. 09:21 ] @
FrmZahtev Zahtev = new FrmZahtev("OPOZVANO");

u konstruktoru forme FrmZahtev dodaj string parametar pa onda taj string dodeli text property-ju comboboxa. Nesto ovako

Code (csharp):
//U FrmZahtev formi

public FrmZahtev(string text)
{
   combobox1.text = text; //text ti sadrzi string iz prve forme
}
 


Jel si citao one linkove koje sam ti ostavio?
[ dusans @ 16.05.2014. 09:28 ] @
Na stranu što je to loša praksa, razumem šta ti treba i to je svakako moguće.
Da bi mogao da napišeš ovako:

Code:

Zahtev.combobox1.text = "OPOZVANO";


Moraš u design modu u properties za combobox1 da staviš Modifiers na Internal ili Public.

A zašto nije dobra praksa?
http://en.wikipedia.org/wiki/Object_orgy
[ AMD guy @ 16.05.2014. 09:33 ] @
Slazem se sa dusans, mnogo losa praksa posto tako se krsi koncept enkasulacije.
[ popmilan76 @ 16.05.2014. 09:56 ] @
Ja sam to i uradio kao sto je AMD rekao,to sam video na Google,i to radi,nije problem,nego sam samo hteo neko elegatnije resenje,kao sto je ovo...I jos nesto,zasto je to lose resenje,samo u VS 2008,a nije recimo u Delphiju,Accessu,Lazarusu i drugim jezicima....Hoce li se desiti nesto lose...
[ AMD guy @ 16.05.2014. 10:05 ] @
Prouci malo objektno orientisano programiranje, FYI to nije programski jezik nego koncepti koji neki jezici primenjuju kod software development-a, kao npr C# ili Java. Prouci enkapsulaciju i videces zasto je losa praksa kad objekat ima "neoranicen pristup"