[ anon142305 @ 15.05.2014. 13:20 ] @
Malopre mi je moderator editovao post.
Ne zalim se zbog toga, vec mislim da bi bilo korektno da u tom slucaju,
u postu pise da je editovan od strane moderatora.

Napominjem da je editovanje bilo ispravno,
jer je sklonjen citat koji se odnosi na izbrisanu poruku,
ali mislim da je i za ES previse da ne ostavi obavestenje o necem takvom,
kad je brisanje naloga vec, toboze, nemoguce.
[ mr. ako @ 16.05.2014. 00:30 ] @
Mozda vazi ono pravilo o "silent" editovanju u prvih 10 minuta od submitovanja posta koje ti kao korisnik imas, a u ovom slucaju je to moderator to uradio u tih prvih 10min pa nije bilo pecata o izmeni - sto bi trebalo biti stavljeno kao pravilo - da, kada bilo ko menja bilo ciju poruku u bilo kom trenutku, uvek ostane "pecat".
[ anon142305 @ 16.05.2014. 13:06 ] @
Da, po svoj prilici je to u pitanju!
Nadam se da ce neki admin reagovati?
[ anon142305 @ 20.05.2014. 12:13 ] @
Zao mi je sto vidim da admini nisu reagovali na ovo,
posebno admin koji ipak stize da komentarise koja Milka cokolada ima lepsi ukus.

Da rezimiramo:

1. modovi mogu da izmene bilo ciju poruku.
2. tragova o izmeni nema, ne vidi se da vam je poruka izmenjena.
3. na taj nacin, mozete biti odgovorni za nesto sto je neko drugi napisao u vase ime.
4. ne mozete nista da uradite povodom toga, jer brisanje profila nije moguce.

Zaista, jako lepo sa strane ES tima...
Spremate li jos nesto ovako?
[ Marko83 @ 20.05.2014. 12:21 ] @
5. Kad odlučite, ipak, da se žalite na ponašanje moderatora u za to predvidjenoj temi taj moderator vam jednostavno obriše tu žalbu i ispada kao da nemate nikakav problem
(pošto vam je prethodno editovao postove tako da ispada da se slažete sa njim i da nemate nikakav problem)
[ gilopile @ 20.05.2014. 12:33 ] @
Pa ako vec ne postoji skripta koja ce da ostavi `pecat` kad MOD menja neciju poruku u tih prvih 10min., trebao bi bar sam da dopise EDIT by `taj i taj`, to i to...

Trebalo bi i ukinuti mogucnost editovanja od strane User-a, vec onog trenutka kada se pojavi necija poruka posle njegove.

Ivan Dimkovic: test
[ Ivan Dimkovic @ 20.05.2014. 12:42 ] @
Citat:
IUOP_1: Zao mi je sto vidim da admini nisu reagovali na ovo,
posebno admin koji ipak stize da komentarise koja Milka cokolada ima lepsi ukus.

Da rezimiramo:

1. modovi mogu da izmene bilo ciju poruku.
2. tragova o izmeni nema, ne vidi se da vam je poruka izmenjena.
3. na taj nacin, mozete biti odgovorni za nesto sto je neko drugi napisao u vase ime.
4. ne mozete nista da uradite povodom toga, jer brisanje profila nije moguce.

Zaista, jako lepo sa strane ES tima...
Spremate li jos nesto ovako?


Hvala za prijavu ovog problema. Upravo sam testirao (videti poruku user-a gilopile iznad, nema poruke o izmeni) i problem je definitivno u tome sto dok ne prodje 10 minuta nema podataka o izmeni, bez obzira na to da li je user menjao poruku ili neko od moderatora.

Videcemo sta se moze uraditi sa skriptom povodom ovoga. Stay tuned.
[ anon142305 @ 20.05.2014. 12:51 ] @
Sa prijatnim iznenadjenjem zahvaljujem na obavestenju.
[ Shadowed @ 20.05.2014. 13:37 ] @
Citat:
gilopile: Pa ako vec ne postoji skripta koja ce da ostavi `pecat` kad MOD menja neciju poruku u tih prvih 10min., trebao bi bar sam da dopise EDIT by `taj i taj`, to i to...

Sta mislis, koliko moderatora zna za to ;)


Anyway, dzabe kukas (autor teme), administrator ti uvek moze u bazi izmeniti poruku i ti da budes odgovoran za nesto sto je napisao neko drugi. I to je tako na svakom forumu.
[ Java Beograd @ 20.05.2014. 13:58 ] @
^
I dakle, da li su tu činjenicu "da je tako na svakom forumu" iskoristili oni onomad sa PPP foruma u vezi onog autora "lanaca" ili kako već.
[ anon142305 @ 20.05.2014. 14:02 ] @
@ Shadowed
To ne znam, niti se razumem, nego mislim da je korektno da se izmena vidi u - kako da kazem - svima vidljivom delu foruma.

[ vilil1 @ 20.05.2014. 16:20 ] @
Citat:
Marko83:
5. Kad odlučite, ipak, da se žalite na ponašanje moderatora u za to predvidjenoj temi taj moderator vam jednostavno obriše tu žalbu i ispada kao da nemate nikakav problem
(pošto vam je prethodno editovao postove tako da ispada da se slažete sa njim i da nemate nikakav problem)

Tu praksu je Prepotenko uveo kada je preuzeo kompletnu vlast na ESu. Edituje i brise samo tako, kada se pozalis u PiP, poruka ti nestane u roku od odmah. ;)
[ Sceka @ 20.05.2014. 19:24 ] @
Tako je. A sad ceka da se "upecaju svi koji su u koaliciji udruzivanja u zlocinacki plan protiv ES-a..." pa da napise komentar i zakljuca ovu temu. Odnosno, ceka moju reakciju kao potvrdu "grupe koja se domundjava ... ali nista nece moci da uradi jer on vreba danju i nocu"!

A inace se zna da je ovo privatni forum (javni ali privatni) i samo vlasnik+1 imaju pravo da rade bukvalno sve. I to je ok, za vlasnika - onaj plus jedan je sam sebi dao sva prava...

Pa evo, i ja sam overio pretpostavljeno javljanje - slazem se sa ostalim kolegama koji trpe njegovu torturu - jel' dosta od mene za ovu priliku? Sad moze da se da komentar i zamandali tema. Mislim da smo svi ovde. Dobro, nisu bas svi, neki u ovo vreme pomazu kao dobrovoljci u Areni, neki su u Obrenovcu (to je ono sto ja znam) ali to je to.


Pozdrav!

EDIT
Dva puta sam izmenio poruku i nema notifikacije toga - tako radi i moderator.
[ SlobaBgd @ 20.05.2014. 21:24 ] @
Na forumu u čijem uređivanju i ja učestvujem nije moguće da moderator moderiše poruku a da se ne ostavi trag moderisanja/menjanja poruke, bilo da to radi član koji je napisao poruku, bilo moderator. Naravno,postoji luft od deset minuta da član sam izmeni poruku ili ispravi greške, i u tom kratkom periodu nema traga. Ali u svim ostalim slučajevima u poruci ostaje trag koji je vidljiv svim ulogovanim članovima foruma. Ne znam kakva je situacija sa administratorima, ali koliko sam upućen, i oni moderišu iz kontrolnog panela za moderatore a ne ulaze u bazu i ne menjaju poruke direktno. I pri svakoj moderatorskoj intervenciji postoje polja u koja se upisuje razlog intervencije: brisanje, premeštanje, deljenje, spajanje. Samo lenj i neodgovoran moderator može da ignoriše postojanje gotove forme za biranje razloga intervencije ili upisivanje custom razloga (ponekad je i to potrebno).
Dakle, tehnički postoji rešenje. Da li je ono implementirano u ovaj forum i da li urednik koristi mogućnost ako je ista omogućena, sasvim je druga stvar.
[ mr. ako @ 20.05.2014. 23:03 ] @
Izostajanje peceta u prvih 10min, kao sto je sada, nije losa praksa kada user menja svoju poruku, mada bi idealnije bilo da vazi tih 10min. sve dok nema novog odgovora na temi. Ali ono sto bi trebalo obavezno uvesti je da moderator nema taj window od 10 minuta kada menja tudju poruku, tj. kada mod menja bilo ciju poruku (osim svoje) u bilo kom trenutku - uvek ostaje pecat.
[ crnilabrador @ 21.05.2014. 00:24 ] @
Ma sta se zalite, nije to nista :).

Jedan od moderatora se ulogovao na moj profil, i postavio celu jednu temu koristeci moje ime :D.

Nisam bas od onih koji se stalno zale nesto, ali postoji neki kodeks i cast. Mislim ono....etika, fer plej :).
[ Backy @ 21.05.2014. 16:14 ] @
Citat:
mr. ako: Izostajanje peceta u prvih 10min, kao sto je sada, nije losa praksa kada user menja svoju poruku, mada bi idealnije bilo da vazi tih 10min. sve dok nema novog odgovora na temi.


izmena tako i funkcioniše, jedino nisam siguran da li tih 10 minuta važi i za moderatore ili samo za korisnika koji je autor poruke...
[ bakara @ 21.05.2014. 16:25 ] @
Citat:
crnilabrador
Jedan od moderatora se ulogovao na moj profil, i postavio celu jednu temu koristeci moje ime :D.

Ja ne vidim da si ti postavio i jednu temu?
I kako znas da je to uradio neki moderator?

Citat:
Backy: izmena tako i funkcioniše, jedino nisam siguran da li tih 10 minuta važi i za moderatore ili samo za korisnika koji je autor poruke...


Vazi i za moderatore i za korisnike.
Mislim da bi najbolje bilo da izmena od strane moderatora uvek mora da ima pecat...
Vise puta mi se desavalo da izmenim neciju poruku, i cimanje je svaki put pisati napomenu, pa je uglavnom retko ko i pise.
[ crnilabrador @ 21.05.2014. 16:32 ] @
Citat:
bakara: Ja ne vidim da si ti postavio i jednu temu?
I kako znas da je to uradio neki moderator?


Znaju mnogi koja je to tema bila i koji je moderator predstavljajuci se u moje ime, koristio moj nalog i pokrenuo tu temu, pretvarajuci se da sam ja. Nemaju ostali osim supermoderatora toliko moci ni prava da se uloguju na tudj profil, a i bilo je ocigledno. Jednostavno mislim da to nije fer.
[ SlobaBgd @ 21.05.2014. 16:35 ] @
Zato treba napraviti formu (drop down menu) sa nekoliko predefinisanih razloga, i polje za ručni unos ako ni jedan od predefinisanih razloga nije odgovarajući. Takođe, da se namesti da pečat uvek ostaje u izmenjenoj poruci, nešto kao Poslednji put izmenio bakara dana 21 maja 2014 17:35


To vec postoji

[Ovu poruku je menjao bakara dana 21.05.2014. u 18:45 GMT+1]
[ bakara @ 21.05.2014. 17:46 ] @
Citat:
crnilabrador: Znaju mnogi koja je to tema bila i koji je moderator predstavljajuci se u moje ime, koristio moj nalog i pokrenuo tu temu, pretvarajuci se da sam ja. Nemaju ostali osim supermoderatora toliko moci ni prava da se uloguju na tudj profil, a i bilo je ocigledno. Jednostavno mislim da to nije fer.

Jel toliki problem da ostavis link do teme?
[ crnilabrador @ 21.05.2014. 18:44 ] @
Citat:
bakara: Jel toliki problem da ostavis link do teme?


Jeste. Nisam zlopamtilo i volim ljude na ovom forumu. Ne mogu da zamerim. Moje pojavljivanje na ovoj temi je vise bilo konstruktivno, posto su korisnici apsolutno bespomocni i nikako ne mogu da naude ovom forumu. Dovoljno je banovati nekoga i to je to. Sta moze da uradi? Da napravi opet nalog? Pa sta, kad opet pocne da pise nesto sto ne treba obrisete poruku i nista. Na jedan klik vam je brisanje. Mi tu nista ne mozemo.

Posto nema bas nikakve cak ni potencijalne opasnosti od ucesnika na ovom forumu, ne razumem cemu tenzija, i ponekad brutalan pristup, koji meni ne deluje fer. To je kao tuci coveka koji je vezan za stolicu dok su mu vezana usta. Nemocan da odgovori.

Obrisi moje poruke sa ove teme ako moze, besmisleno je ovo sto pisem.
[ Nebojsa Milanovic @ 21.05.2014. 19:33 ] @
Koja tenzija? Koji brutalni nastupi? O čemu ti pričaš?

Sama činjenica da ni ti, a ni još neki u ovoj temi nisu banovani nakon ekstremnih laži i izmišljotina koje ste pisali ne samo u ovoj nego i u mnogim drugim temama ranije, govori koliko je blag odnos ES-a prema čak i prema takvima.

Moderator otvorio temu i pisao u tvoje ime?!?

Ja verujem da čak i najneiskusniji korisnik ES-a zna ne samo da od strane moderatora ovo nije moguće, nego zna da i oni koji to mogu, na ES-u to ne rade.

Dakle, dosta budalaština i zloupotreba mlake uređivačke politike na ES-u, ne testirajte non-stop toleranciju i strpljenje uprave, bolje pokušajte da to što pričate ima nekog smisla.
[ Goran Mijailovic @ 21.05.2014. 20:20 ] @
Citat:
crnilabrador:
Citat:
bakara: Ja ne vidim da si ti postavio i jednu temu?
I kako znas da je to uradio neki moderator?


Znaju mnogi koja je to tema bila i koji je moderator predstavljajuci se u moje ime, koristio moj nalog i pokrenuo tu temu, pretvarajuci se da sam ja. Nemaju ostali osim supermoderatora toliko moci ni prava da se uloguju na tudj profil, a i bilo je ocigledno. Jednostavno mislim da to nije fer.


Supermoderatori ne mogu da se uloguju kao drugi korisnik, niti mogu da promene neciju sifru ili korisnicko ime.
[ crnilabrador @ 21.05.2014. 21:26 ] @
Dobro.
[ mr. ako @ 22.05.2014. 02:32 ] @
Citat:
Backy:
Citat:
mr. ako: Izostajanje peceta u prvih 10min, kao sto je sada, nije losa praksa kada user menja svoju poruku, mada bi idealnije bilo da vazi tih 10min. sve dok nema novog odgovora na temi.


izmena tako i funkcioniše, jedino nisam siguran da li tih 10 minuta važi i za moderatore ili samo za korisnika koji je autor poruke...

Ne funcionise, jer osim 10min pravila, pecat se ne pojavljuje kad ima novih odgovora. Tek po isteku 10min, pecat se pojavljuje.

[ mr. ako @ 22.05.2014. 02:33 ] @
Citat:
bakara:
Mislim da bi najbolje bilo da izmena od strane moderatora uvek mora da ima pecat...


Ne pratis temu. :)

Citat:
mr. ako:
Mozda vazi ono pravilo o "silent" editovanju u prvih 10 minuta od submitovanja posta koje ti kao korisnik imas, a u ovom slucaju je to moderator to uradio u tih prvih 10min pa nije bilo pecata o izmeni - sto bi trebalo biti stavljeno kao pravilo - da, kada bilo ko menja bilo ciju poruku u bilo kom trenutku, uvek ostane "pecat".

Citat:
mr. ako:
Izostajanje peceta u prvih 10min, kao sto je sada, nije losa praksa kada user menja svoju poruku, mada bi idealnije bilo da vazi tih 10min. sve dok nema novog odgovora na temi. Ali ono sto bi trebalo obavezno uvesti je da moderator nema taj window od 10 minuta kada menja tudju poruku, tj. kada mod menja bilo ciju poruku (osim svoje) u bilo kom trenutku - uvek ostaje pecat.

[ Backy @ 22.05.2014. 11:35 ] @
Citat:
mr. ako:
pecat se ne pojavljuje kad ima novih odgovora. Tek po isteku 10min, pecat se pojavljuje.


moguće da se brza izmena (preko ajaxa) ponaša drugačije od klasične (na novoj strani), ali ako je tako definitivno treba popraviti i dodati ostale ideje sa ove teme... a valjalo bi ponovo uvesti i izmene početne strane :D
[ vladant @ 26.05.2014. 08:39 ] @
Pa, volsebno nestaju cele teme, sta je onda editovanje
(najmanje dve, u jednoj ucestvovao
a i jedna koju sam pokrenuo, iako za to nije bilo opravdanog razloga - (ova druga))

Kako je ovo prevashodno tehnicki forum, nisam se ljutio, posto tema koju sam pokrenuo,
se nije bavila tehnickim naukama.
[ valerijan @ 26.05.2014. 10:54 ] @
off:
Citat:
bakara: Mislim da bi najbolje bilo da izmena od strane moderatora uvek mora da ima pecat...

mr. ako: Ne pratis temu. :)

^ Takoreći: klasik... :)


on:

Bilo bi odlično da svaka izmena poruke koju "izvede" moderator bude evidentirana.
[ mr. ako @ 27.05.2014. 04:13 ] @
Citat:
valerijan:
Bilo bi odlično da svaka izmena poruke koju "izvede" moderator bude evidentirana.

I ti si propustio :)

Citat:
mr. ako:
Mozda vazi ono pravilo o "silent" editovanju u prvih 10 minuta od submitovanja posta koje ti kao korisnik imas, a u ovom slucaju je to moderator to uradio u tih prvih 10min pa nije bilo pecata o izmeni - sto bi trebalo biti stavljeno kao pravilo - da, kada bilo ko menja bilo ciju poruku u bilo kom trenutku, uvek ostane "pecat".


Citat:
mr. ako:
Izostajanje peceta u prvih 10min, kao sto je sada, nije losa praksa kada user menja svoju poruku, mada bi idealnije bilo da vazi tih 10min. sve dok nema novog odgovora na temi. Ali ono sto bi trebalo obavezno uvesti je da moderator nema taj window od 10 minuta kada menja tudju poruku, tj. kada mod menja bilo ciju poruku (osim svoje) u bilo kom trenutku - uvek ostaje pecat.

[ mr. ako @ 27.05.2014. 04:16 ] @
Citat:
vladant:
Pa, volsebno nestaju cele teme, sta je onda editovanje

To nestajanje teme bez traga se desava kada se arhivira.
(Sto bi takodje trebalo izmeniti i poslati obavestenje, makar korisniku koji je temu postavio.)
[ Shadowed @ 27.05.2014. 08:48 ] @
Citat:
mr. ako:
Citat:
vladant:
Pa, volsebno nestaju cele teme, sta je onda editovanje

To nestajanje teme bez traga se desava kada se arhivira.
(Sto bi takodje trebalo izmeniti i poslati obavestenje, makar korisniku koji je temu postavio.)

Nestaju tako i poruke kad se premeste u temu koja je u arhivi.
Nece tu bit' obavestenja jer bi se time kvarilo tiho uklanjanje i skladistenje za buduce namene optuzivanja za razno kojesta izvlacenjem tih poruka iz konteksta