[ Kokan - YU @ 25.05.2014. 23:37 ] @
Imam memori stik od 16gb relativno nov i slabo koriscen! Prikljucio sam ga na KDSov D3go risiver radi snimanja programa! Kad sam ga prikopcao kao na uputstvu trazio mi je da ga formatiram da bi bio spreman za snimanje! To sam i ucinio! Probao da snimim i ide bez problema! Hteo sam da vidim format snimka na kompu ali nista nije moglo da se vidi i trazio mi je opet format ali sad na kompu! Opet formatirao ali sad vise stik nije bio od 16 gb vec na moje zaprepascenje samo 700mb :(((
U cemu je problem, gde sam pogresio i jel ima sanse da se vrati na fabrickih 16gb?

Unapred zahvalan!
[ KrkaCiC @ 25.05.2014. 23:43 ] @
Pozdrav.
Mozes li napisati koji memoristick,tj fleska je u pitanju?

Jel si napunio nekad svih 16Gb na njemu i koristio?
[ gilopile @ 25.05.2014. 23:46 ] @
Mislim da je uredjaj napravio ext4 particiju i Win ne moze da je vidi.

Formatiraj ga sa hp usb format tool, ili MiniTool Partition Wizard.
[ Kokan - YU @ 25.05.2014. 23:56 ] @
Citat:
KrkaCiC:Mozes li napisati koji memoristick,tj fleska :) je u pitanju?

Jel si napunio nekad svih 16Gb na njemu i koristio?


Kingston DataTraveler 100 G2 - USB flash drive - 16 GB

Mislim da ga nisam nikad napunio punog a sigurno znam da sam video 15, ... gb na kompu!
[ KrkaCiC @ 26.05.2014. 00:05 ] @
Citat:
Kokan - YU: Kingston DataTraveler 100 G2 - USB flash drive - 16 GB

Mislim da ga nisam nikad napunio punog a sigurno znam da sam video 15, ... gb na kompu!


Ok,pitao sam jer ima dosta kineskih jeftinih fleski koji imaju po par Gb a pokazuju mnogo vise

Citat:
gilopile

Formatiraj ga sa hp usb format tool, ili MiniTool Partition Wizard.


[ calexx @ 26.05.2014. 09:29 ] @
Nema razloga za brigu, D3 prijemnik formatira flešku/eksterni hard kao dve ext4 particije, prva oko 5% za neke podatke, druga ostalo za snimanje. Windows ne vidi ext4 (tj može uz dodatne alatke) a još manje se snalazi sa particionisanjem removable drajvova pa kod formatiranja zna samo za prvu particiju.
Ne moraš da tražiš dodatne programe, idi u Disk Management pa ćeš tamo da vidiš da je fleška podeljena na particije, obriši ih i napravi novu na celoj fleški.

Nisi ništa izgubio, snimak je kodiran i može da se gleda samo na prijemniku, ne i na kompu. Čak i da probaš drugi isti takav prijemnik, neće da radi. Bilo bi lepo da neko provali to kodiranje pa da snimke možemo da gledamo i na kompu, ovako samo mogu da se sačuvaju za neko gledanje ... ali samo i jedino na istom prijemniku. Kome zamene prijemnik iz nekog razloga, može da obriše sve snimke.