[ korisnik0123 @ 27.05.2014. 11:45 ] @
Moram ovako da postavim pitanje, jer ne umem vise da vladam sobom u Srbiji. Proslo mi je 30 godina uzaludno, niti sam ista naucio, niti sam imao koristi od toga sto i nisam naucio. Jednostavno ne volim Srbiju, jer mi nista nije u zivotu pruzila, sem crkavice koja se potrosi - radim 2x vise, imam 3x manje

Necu da vas gnjavim glupostima, samo mi recite da li postoji nacin da se odreknem Srbije i dobijem Americki azil...po cenu svega, samo ne bih prodao dusu djavolu.

Nema pravila...od promene vere, licnih dokumenata, imena i prezimena, prihvatio bi da budem katolik i da se zovem John Smith. Da li moze da upali takodje da se dopisujem sa nekom Amerikankom i da dodje ona u Beograd i da joj napravim dete, i tamo ona kada ode da mi posalje papire za izdavanje azila

Ili da se uclanim u politiku i da sluzim EU i NATU...znaci nema pravila, sve osim prodavanje duse djavolu cu da pristanem, moze li se nekako dobiti taj Americki azil. Hocu da budem uspesan i srecan. Smucila mi se Srbija :(
[ Shadowed @ 27.05.2014. 12:06 ] @
Citat:
korisnik0123: samo ne bih prodao dusu djavolu.

E, onda nista...
[ KrkaCiC @ 27.05.2014. 12:14 ] @
Mislim da je i dusa mala cena za green card
[ gilopile @ 27.05.2014. 12:23 ] @
Dusa + bubreg, pa moz` da pricamo dalje. :D

Ma svuda je ok, samo kad se covek uklopi/snadje, moze ok da se zivi, jbg.
[ korisnik0123 @ 27.05.2014. 12:30 ] @
Jos nijedan ozbiljan komentar nisam cuo. Rekoh vam lepo da ne zelim da prodajem dusu djavolu niti bubreg niti ista, hocu da dobijem iseljenicku vizu, a posebno zelim Americki azil po cenu svega, osim onoga sto nisam naveo

Ne zelim da se uclanjujem u masoneriju ili neku evro-azisku sektu, satansku crkvu ili neku nevladinu organizaciju. Takav sam i kraj. Ako mozete napisite ako postoji nacin za to...gde da se javim i sta da radim. I ne pricajte samnom kao da imam 12 godina, imam 30 godina i odrastao sam covek, pa mozemo racionalno da razgovaramo!
[ adzo_ @ 27.05.2014. 12:36 ] @
Prvo bi valjalo da nam opises, sto detaljnije, postupak prodavanja duse djavolu....cisto da ti neko ne predlozi nesto slicno....
[ korisnik0123 @ 27.05.2014. 12:45 ] @
Zar je porebno da se o tome pise? Si ti cuo za domace izdajnike koji rade protiv svog naroda i drzave, ili se pravis lud?

Na sledeca glupa pitanje ne zelim da odgovaram, vec cu nastaviti da postavljam ista dok se ne javi neko racionalan i razuman, koji ce mi dati odgovor za azil.
[ Bik Koji Sedi @ 27.05.2014. 12:49 ] @
Prva varijanta: apliciraj na Green Card Lottery.

Druga varijanta: nađi odavde američku firmu koja je voljna da te zaposli i obezbedi ti radnu vizu.

Treća varijanta: oženi se Amerikankom.

Četvrta varijanta: apliciraj za turističku vizu, idi, radi na crno kao ilegalni imigrant godinama nacrnje i najprljavije poslove, da bi možda jednog dana uspeo da, nekako, dobiješ papire. Ako imaš nekog rođaka ili prijatelja koji hoće da te primi i pomogne ti, još bolje. No, ako nisi spreman na nekoliko godina vrlo bednog života sa vrlo neizvesnom budućnošću, zaboravi na to.

U svakom slučaju, varijanta "Dobar dan, ja bih da apliciram za iseljeničku vizu" ne postoji.

To što ti hoćeš, hoće još milijardu ljudi na ovoj planeti.
[ cika dacha @ 27.05.2014. 12:51 ] @
korisnik0123@ najlakse ti je ako se prijavis u njihove borbene snage tamo na bliskom istoku!
[ 3way @ 27.05.2014. 12:55 ] @
Citat:
korisnik0123:Proslo mi je 30 godina uzaludno, niti sam ista naucio, niti sam imao koristi od toga sto i nisam naucio.


kad odes u ameriku ces da naucis?
[ 3way @ 27.05.2014. 12:58 ] @
Citat:
cika dacha:
korisnik0123@ najlakse ti je ako se prijavis u njihove borbene snage tamo na bliskom istoku!


Nije najlakse jer da bise uclanio u njihovu vojsku moras da budes drzavljanin usa...
[ korisnik0123 @ 27.05.2014. 13:19 ] @
e hvala, jos nisam procitao odgovore, ali me zanima nesto konkretnije. U Americi zivi prema poslednjim podacima preko 700 000 stanovnika Srbije. Da li moze neko da mi kaze kada je to bilo aktivno naseljavanje? Da li je za vreme Tita bilo moguce da slobodno putujes bez vize ili pasosa za Ameriku, pa su ljudi tako pristizali i tamo se mnozili ili kako vec, jer je brojka od 700 000 Srba (u Cikagu 250 000 samo) dobra

Drugim recima, otiso deda, poveo sina, a sin zaposlio i zenu i tako u krug...
[ Odin D. @ 27.05.2014. 13:53 ] @
Citat:
korisnik0123: Drugim recima, otiso deda, poveo sina, a sin zaposlio i zenu i tako u krug...

Da, upravo je tako bilo.
Drugim rjecima, ako imas dedu, posalji prvo njega, pa onda tako redom tata, pa mama, pa onda ti...
[ Shadowed @ 27.05.2014. 13:54 ] @
Ili jos bolje, napravi dete pa neka ono posalje dedu. Brze ces stici na red.
[ pctel @ 27.05.2014. 14:39 ] @
Za azil je potrebno da te neko ovde sistematski unistava kao pripadnika neke manjinske grupacije. Najlakse ti je da postanes gej. Zakazes sastanak sa deckom ispred stadiona neposredno pre ili posle derbija i pocnete da se ljubite, nacice se neko iz mase navijaca ko ce da vas malo premlati, odete do urgentnog i cuvate sve papire koje tamo dobijete. Posaljete saopstenje svim novinama kako ste pretuceni zato sto ste gejevi i usput se javno zalazete da se svi fudbalski huligani momentalno stave iza brave. Ponovite to 3-4 puta i onda ispunjavate uslove za azil. Ovako, kako to ljudi zamisljaju "dobar dan, ja bih da se prijavim za azil", a niko nije pokusao da te ubije, to nece da moze.
[ Shadowed @ 27.05.2014. 14:47 ] @
Mislim da bi morala drzava da ga maltretira za gejstinu da bi mu to proslo.
[ VlaK @ 27.05.2014. 14:59 ] @
A legija stranaca? Jes da nije američka, ali je francuska. A i Španija ima nešto slično.
[ Hank @ 27.05.2014. 15:58 ] @
Najpametnije je sve istovremeno, to je tehnika koja nema da omane:

glumljenje člana manjinske nacionalne zajednice + lupanje šamara komandiru interventne u maji sa natpisom "f*ck the system" + posle oporavka od prethodnog: ljubljenje sa dečkom ispred južne ili severne tribine pred derbi u cilju žickanja težih telesnih povreda + povezivanje sa extremnim grupama u Novom Pazaru, pa paljba u Siriju u svojstvu mudžahedina, pa dobijanje i tamo preko pi*ke + obilazak istočne Ukrajine u maji sa natpisom "f*ck Putin and kill all Russians" + pronalaženje debele Amerikanke sa krizom identiteta preko chat-a i pravljenje joj deteta + prethodno slanje svih raspoloživih deda, baba, roditelja + lutrija + upisivanje nekog američkog fakulteta preko Interneta i škole za učenje engleskog + stavljanje www.cia.gov za homepage (ko zna, možda se desi nešto) = finalni odlazak u ambasadu i apliciranje za sve vize (Yes to All) *.*

Ako ga ne prime bar po 5 osnova - i ne zaslužuju ga.

Pozdrav.

[ cika dacha @ 27.05.2014. 18:09 ] @
3way@ zaboravio sam navodnike da stavim :-) mislio sam na pse rata!

u legiju stranaca moras biti 3 god ili 5 da bih dobio france papire!
[ Andrej013 @ 28.05.2014. 05:02 ] @
Najlaksa i najskuplja varijanta-uci engleski i matish za GRE od 2 nedelje do godinu dana. Polazi prijemni(GRE), prodaj stan ili ako ga nemas kola, bubreg, crnci koju godinu i idi na neke studije na godinu-dve. Za ovo bi trebalo da imas neki fax zavrsen ovde pa onda tamo na postdiplomske jer nema smisla da ides na osnovne studije-skupo i predugo traje. Posle studija mozes da ostanes godinu do dve i po i radis(dve i po ako si studirao matish, insenjering i sl) i do tada ces naci vec nekog ko ce da ti finansira H1B radnu vizu.

opcija 2, idi turisticki i ostani na crno i snalazi se neko vreme. Nije nemoguce, sta vise, milioni ljudi to radi i zivi lagodnije zivote od pola Srbije. Nakon nekoliko godina(necu da garantujem, ali mislim da je u pitanju od 5 do 7) dobijas green card. Postoji sansa da te uhvate i deportuju preko noci ali ako imas par hiljada u steku i znas napamet broj svog advokata uspeces da ostanes. Gomila nasih posle work and travela ostaje ovde ilegalno, sigurno ne zato sto se ne secaju da im je ustvari bolje u Srbiji. Ali onda, razmisljam, da bi dobio turisticku vizu sa 30 godina, u 99% slucajeva moras da imas neku nekretninu da se vodi na tebe, a u tom slucaju je prva opcija bolja.

3. Idi na pederluk. Homoseksualci su strasno diskriminisani u Srbiji i to ne bi trebalo biti tesko dokazati. npr provociras neke mamlaze par puta, budi spreman sa kamerama na bitnim mestima i kad pocnu da te biju, prijavi ih policiji i ganjaj ih...posto nam je sudstvo u rasulu nista se nece desiti...posle par puta imas dokaz da te drzava sistemski ugnjetava(tako sto ne osudjuje kriminalce) i mozes da trazis azil. Ovo ti je ocigledno najgora varijanta. a i nije daleko od prodaje dushe djavolu mada, to je vec relativno...


Ako si toliko ogorcen i zapeo si da ides, zasto si toliko navalio da dodjes u USA? Ja da sam na tvom mestu uzeo bih i Evropu u obzir, sem ako ti nisu kesh i karijera jedini motivi ili mnogo vise na listi prioriteta... tu su Austrija, DE, Svajcarska a ako je jezik problem uvek je tu UK...
[ Braksi @ 28.05.2014. 07:01 ] @
Ne treba da se odreknes drzavljanstva jer i Srbija i SAD priznaju dvojno.

Najlakse je preko braka jer lutrija je ipak lutrija i vuce se jednom godisnje, a da ides na radnu H1B vizu to ne samo da nije lako vec ima jos da se iscimas do green carda.

A sto se tice pederluka jedan nas je tako probao fejk, ali su doveli amerikanci svog sluzbenika gaya koji ih je ispitivao i provalio i dobio je TRAJNU zabranu ulaska u SAD ima prica na forumu zelenalutrija...
[ srdjan_m @ 28.05.2014. 08:02 ] @
Ovaj predlog ti ne igra ulogu ali čisto informativno, bila je i neka varijanta da ako uložiš u neki posao 500.000-1.000.000 $, dobijaš automatski zeleni karton...ili je to možda bilo za Kanadu, nisam 100% siguran.
[ Shadowed @ 28.05.2014. 08:19 ] @
Za USA i verovatno jos uvek vazi.
[ korisnik0123 @ 28.05.2014. 14:26 ] @
A sta kazete na politiku i slihtanje kod Americkog ambasadora ? Mislim ne razumem zasto je toliko tesko doci i ziveti u Americi...da li je stvarno tamo toliko dobro i da se toliko zaradjuje novac.

Sto se tice pederluka, ne bih se igrao s tim stvarima, narocito ako me dohvate sa palicama i motkama, pa me izlome do 50% invalidnosti. Izem ti ja azil onda xD

A da li postoji fora da se upoznate s nekim tamo i da vam on posalje papire i da garanciju. Mislim ajd sad...dodjete turisticki tamo i na crno se vencate sa nekim koji nije gej samo da bi dobili azil !?

Za kraj...ako se ide turisticki, koliko moze maksimalno da se ostane tamo i kolika je prosecna plata, mislim fizicki neki posao, nista preterano, moze li da se prezivi. Jedan ortak mi je rekao da moze da se dobije iseljenicka viza za Kanadu, sta o tome znate?
[ pctel @ 28.05.2014. 20:51 ] @
Postavlja se pitanje da li znas sta je to azil? To je običaj pružanja zaštite licima progonjenim iz političkih razloga. Krajem XX vijeka azil je počeo da se daje ljudima koji mogu da dokažu osnovan strah od politički motivisanog progona u svojoj domovini. Znaci, da bi imao teoretske sanse za azil, moras da si ili politicar za koga postoji sumnja da BIA hoce da upuca, ili gej, albanac ili rom, koga neko premlati svako malo, a drzava na to gleda sa precutnim odobravanjem. To sto ti zoves "azil" a svodi se na "ja bih da dodjem kod vas jer sam cuo da je tamo mnogo lepo", to ne postoji. Izmedju pojmova azilant i izbeglica ne postoji neka velika razlika.
Posto nisi raspolozen da se izlazes opasnostima od povreda, a nisi ni politicar u sukobu sa drzavnim vrhom, znaci da tebe ne zanima azil. Zanima te boravisna dozvola, koja zavisno od drzavnih zakona moze biti ogranicena (nakon cega se produzava) ili trajna. Osnova za dobijanje boravisne dozvole ima raznih, tu su kao sto je pomenuto lutrija, brak, pa neki programi za aucnike, strucnjake i vrhunske sportiste, pa zatim za investitore koji imaju vise desetina/stotina hiljada $/EUR, studiranje i tome slicno.
Treca opcija kao sto je pomenuto je otici turisticki i ostati tamo dok te ne uhvate, a kada te uhvate pokusati da ostanes na neku pravnu foru uz pomoc advokata.
To za slihtanje kod americkog ambasadora moze da prodje ako si neka mnogo poznata licnost, kao sto je naprimer Adriana Lima bila pozvana kod Dacica da dobije drzavljansto Srbije po kratkom postupku, a slicno su uradili i Depardije, Djokovic i jos gomila poznatih likova. Onako neko od obicne raje da dobije pocasno drzavljanstvo, to jos nikad nisam cuo.
[ KrkaCiC @ 28.05.2014. 23:15 ] @
Citat:
korisnik0123:Mislim ne razumem zasto je toliko tesko doci i ziveti u Americi...da li je stvarno tamo toliko dobro i da se toliko zaradjuje novac.


Zaradjuje se malo lakse i malo veci novac i to je dovoljan motiv da jos milijardu ljudi hoce za USA uostalom kao i ti

Za Nigeriju siguno da mozes otici laganije nego u USA

Kolega sa faxa je otisao po programu work i travel,kao spasioc na bazenima,naravno uvece je radio i drugi posao,i onda je malo produzio na crno
Uglavnom,posto se dosta razume u elektriku uspeo je da nadje firmu koja ga je prihvatila,jer valjda tamo ameri nisu bas neki strucni ljudi ,i posle kratkog probnog rada firma je garantovala za njega. U pitanju je americka firma. Radio je instalacije neke,rasvete....
Posle 3 godine boravka ozenio se tamo amerikankom,kupio kucu sa suprugom,i promenio posao za bolji

Dakle,ako bas imas zelju da odes najjeftiniji i mozda najbolji nacin je turisticki pa na crno. Tako radi bas veliki broj ljudi u USA
[ pctel @ 28.05.2014. 23:58 ] @
Citat:
korisnik0123:Mislim ne razumem zasto je toliko tesko doci i ziveti u Americi...da li je stvarno tamo toliko dobro i da se toliko zaradjuje novac.

Vidis ovako, na planeti zemlji zivi 7 milijardi ljudi i samo jedna milijarda se moze pohvaliti prosecnom srpskom platom, ili vecim prihodom. Ostalih 6 milijardi nemaju ni toliko. Toliko da shvatis kakva beda vlada na planeti i zasto je cak i Srbija pojam dobrog zivota za 80% planete, a USA prosecna zarada za 99% planete. Drugim recima, na svakog amerikanca koji dobro zaradjuje, dolazi jos 100 kandidata koji bi zeleli to isto! prakticno svaki milioniti stanovnik siromasnijeg dela planete moze dobiti green card na lutriji.
[ mr. ako @ 29.05.2014. 01:02 ] @
Citat:
srdjan_m:
Ovaj predlog ti ne igra ulogu ali čisto informativno, bila je i neka varijanta da ako uložiš u neki posao 500.000-1.000.000 $, dobijaš automatski zeleni karton...ili je to možda bilo za Kanadu, nisam 100% siguran.

To ima i sada, i zove se EB-5 visa. U pitanju je investiranje $1m ili u nekim slucajevima $500k. Investicije u visini $500k vaze za slucajeve investiranja u podrucja visoke nezaposlenosti ili pojedinim ruralnim podrucjima.

Pogledati takodje i:
EB-1 (mogu dobiti osobe posebnih sposobnosti, vanserijski naucnici/profesori, top menadzeri svetskih kompanija),
EB-2 (mogu dobiti osobe sa izuzetnim vesitnama u sportu, nauci, umetnosti, biznisu, a od kojih ce amricko drusto imati koristi),
EB-3/EB-3A/EB-3B/EB-3C (mogu dobiti osobe cije vestine su deficitarne u USA i koje imaju poslovnu ponudu za full time posao, a pritom imaju posebe vestine ili su profesionalci u svojoj oblasti)

Citat:
Shadowed:
Za USA i verovatno jos uvek vazi.

Ove varijante 'viza za investicije' nisu moguce samo u Americi, mnoge zemlje imaju slicnu praksu. Cak i, zacudjujuce, recimo Svajcarska.

[ Braksi @ 29.05.2014. 06:16 ] @
Citat:
KrkaCiC: Zaradjuje se malo lakse i malo veci novac i to je dovoljan motiv da jos milijardu ljudi hoce za USA :) uostalom kao i ti :)

Za Nigeriju siguno da mozes otici laganije nego u USA :)

Kolega sa faxa je otisao po programu work i travel,kao spasioc na bazenima,naravno uvece je radio i drugi posao,i onda je malo produzio na crno :)
Uglavnom,posto se dosta razume u elektriku uspeo je da nadje firmu koja ga je prihvatila,jer valjda tamo ameri nisu bas neki strucni ljudi :),i posle kratkog probnog rada firma je garantovala za njega. U pitanju je americka firma. Radio je instalacije neke,rasvete....
Posle 3 godine boravka ozenio se tamo amerikankom,kupio kucu sa suprugom,i promenio posao za bolji :)

Dakle,ako bas imas zelju da odes najjeftiniji i mozda najbolji nacin je turisticki pa na crno. Tako radi bas veliki broj ljudi u USA :)


cak i ako je skroz istinita ova prica onda je on imao poprilicno srece. Ne samo sto ga nisu nahvatali kao ilegalca vec su kao ilegalcu dozvolili da se legalizuje, a mogao je popiti izgon cak i da je u braku s Amerikankom.

U svakom slucaju SAD prilicno poostrava kriterijume i ne nasedajte na price da dele H1B, GC/EB i drzavljanstvo kao secerleme i da je dovoljno samo biti u SAD pa ce se sve nekako srediti. Te vremena su sada proslost.
[ Braksi @ 29.05.2014. 06:24 ] @
samo da dodam.

Moguce je da nas junak i nije bio ilegalac ako je po isteku vize recimo nasao neki koledz, PA MU ODOBRILI STUDENTSKU VIZU (sto ne mora biti), pa on onda radio na crno dok nije iskamcio H1B, mada H1B traze da si bachelor i vise, a ne elektricar ali ajde nek bude.

I onda je konacno nasao Amerikanku...
[ KrkaCiC @ 29.05.2014. 10:24 ] @
Junaku je ostalo par ispita da zavrsi masinstvo,a elektriku zna dosta dobro i to je znanje je upotrebio (srednja elektro). A amerikankom sto se ozenio nije iz interesa,ona je presla u pravoslavce i ovde su pravili vencanje

Da ne pricam o tome vise,bitno je da postoji nacin,samo se treba odreci nekih stvari,resiti i imati jaku volju-i malo para
[ korisnik0123 @ 30.05.2014. 08:09 ] @
Znam da ima Srpska Pravoslavna Crkva u Vasingtonu. Da li su ti ljudi odabrani iz Srbije ili su dosli preko nekih veza, pa se tamo zamonasili i slicno. Znam sigurno kako bi dobio dozivotni azil ali nisam toliko djubre. Mogu preko masona ili da se uclanim u jezutie...mada ako bas moram, uclanio bih se u britanski krug vestica (tesko okultno i versko jedinjenje...putuju svuda po svetu i promovisu satanizam)

Ali ne zelim to i tacka :)

Recite mi ovo npr: Ako bi se dopisivao sa nekom lepo Amerikankom iz Nju Jorka, i onda dodje u Beograd. Napravim joj dete i ona ga tamo rodi.

Da li ja imam pravo da dobijem preko papira azil, i da se tamo vencam s njom i sredim sve sto mogu :D ? (ne znam da li ce to upaliti?)
[ korisnik0123 @ 30.05.2014. 08:12 ] @
Citat:
KrkaCiC:
Citat:
korisnik0123:Mislim ne razumem zasto je toliko tesko doci i ziveti u Americi...da li je stvarno tamo toliko dobro i da se toliko zaradjuje novac.


Zaradjuje se malo lakse i malo veci novac i to je dovoljan motiv da jos milijardu ljudi hoce za USA :) uostalom kao i ti :)

Za Nigeriju siguno da mozes otici laganije nego u USA :)

Kolega sa faxa je otisao po programu work i travel,kao spasioc na bazenima,naravno uvece je radio i drugi posao,i onda je malo produzio na crno :)
Uglavnom,posto se dosta razume u elektriku uspeo je da nadje firmu koja ga je prihvatila,jer valjda tamo ameri nisu bas neki strucni ljudi :),i posle kratkog probnog rada firma je garantovala za njega. U pitanju je americka firma. Radio je instalacije neke,rasvete....
Posle 3 godine boravka ozenio se tamo amerikankom,kupio kucu sa suprugom,i promenio posao za bolji :)

Dakle,ako bas imas zelju da odes najjeftiniji i mozda najbolji nacin je turisticki pa na crno. Tako radi bas veliki broj ljudi u USA :)


Druze...Darko Lausevic se vratio u Beograd, ali su rekli na Prvoj da se izdrzavao tako sto je radio fizicke poslove. On tamo zivi vec 8 godina otprilike, da li je on tako dosao turisticki pa radi na crno?

Ako turisticka viza vazi 6 meseci...da li ce mene juriti interpol i policija, ako ostanem duze? XD
[ KrkaCiC @ 30.05.2014. 15:31 ] @
Nece te niko juriti,i ako imas srece mozes ziveti i 20 godina na crno,sem ako te neko ne prijavi ili te kontrola neka ne nahvata.

Zarko Lusevic je glumac,javna licnost dakle nije "no name",drugo Zarko je otisao davno,druga pravila su tada vazila. A to sto on kaze da se izdrzavao radeci fizicke poslove tamo ti slobidno veruj

Nemoj da verujes svemu sto cujes na televiziji
[ korisnik0123 @ 30.05.2014. 20:19 ] @
Ma kakvi, ko veruje jos u televiziske lazi. Danas najbogatiji ljudi imaju para zato sto su ih stekli preko mediskih lazi, a narod u sve veruje, zavera je cudo manipulacije. A sta kazete za varijantu da se ode na 1 dan?

Da li mogu na 1 dan da odem do Nju Jorka (znaaaam da se ne isplati ali eto) prosetam centrom, kupim nesto u sopingu i za uspomenu i vratim se avionom za Bg, ali kada Air Serbia postigne dogovor 2015. jer ce biti direktni let

Da li je mnogo tesko dobiti vizu?

Imam 30 godina...nemam ni kuceta ni maceta :(
[ pctel @ 30.05.2014. 21:24 ] @
Citat:
korisnik0123: Da li ja imam pravo da dobijem preko papira azil, i da se tamo vencam s njom i sredim sve sto mogu :D ? (ne znam da li ce to upaliti?)

Ne znam zasto si toliko zapeo za azil, kad je jasno da na azil nemas pravo - nisi politicki progonjen niti sistematski unistavan zbog pripadnistva manjinskoj zajednici.

Imam utisak da si prilicno neozbiljno pristupio ovom pitanju. Covek treba u zivotu prvo da postavi cilj koji zeli da dostigne, a onda da razmatra korake koje treba preduzeti da bi se do tog cilja doslo. Kod tebe je obrnuto - ti si definisao koji korak zelis da preduzmes, a cilj ti je totalno nebitan, imas trilemu da li tamo da budes gej, ili da formiras porodicu, ili da zivis sam ili da se zamonasis, ili da postanes profesionalni ubica (vojnik). Eeej, covece?!

Jedino sto ti znas to je da ovde nisi bas srecan i verujes da bi srecan mogao biti ako promenis kontinent. Mozda to bude tako, ali verovatno nece. Moj stav je da onaj ko je srecan u USA, taj ce se isto tako osecati i u Srbiji i u Somaliji, uz veoma male nijanse. Ovde na forumu ima mnogo emigranata koji pisu iz drugih drzava ali tesko da ces naci coveka koji je u srbiji bio skroz psihicki skenjan, a sad mu je do jaja. Uglavnom ce ti svi kao razlog navesti da su otisli jer su zeleli da im se dete rodi i odraste u zemlji koja sa njihove tacke gledista ima normalniji sistem vrednosti. Znali ljudi sta im je cilj i na kraju to postigli. Obicno ljudi procitaju sve sto se moze naci na google-u, pa onda dodju na ovaj forum na kom ima najvise obrazovanog sveta da rese neke sitne nejasnoce i saznaju iskustva drugih. A ti si dosao a da nisi procitao ni definiciju azila na wikipedia-i, ne znas sta ti je cilj, znas samo da hoces u USA. Mozes li objasniti zasto ne Australia? Zemlja neuporedivo manje ekonomski raslojena, nemas milione ljudi koji nemaju sta da jedu. Uostalom, ne znam ima li ikog u Australiji koji nema sta da jede, tamo ima toliko zeceva da mozes uzeti neki stap, sesti na livadu i sacekati da ti zec podtrci pod stap, mlatnuti ga po glavi i eto tebi pecene zecetine za rucak! Ranije je drzava placala za svakog ubijenog zeca, pa si i na taj nacin mogao da skupis neku platicu, treba proveriti da li to jos uvek tako funkcionise, ja sam o Australiji citao knjigu od 500 strana tamo neke '94/'95, moglo se svasta izmeniti za 20 godina.

Citat:
korisnik0123: Da li mogu na 1 dan da odem do Nju Jorka (znaaaam da se ne isplati ali eto) prosetam centrom, kupim nesto u sopingu i za uspomenu i vratim se avionom za Bg, ali kada Air Serbia postigne dogovor 2015. jer ce biti direktni let

Zanimljivo. Ne svidja ti se Srbija, a uspevas da zaradis za jednodnevni izlet do New York-a. I to samo direktan let dolazi u obzir? Kako ti izgleda pasos, je li pun pecata ili ti je ovo ovde okolo boranija - prihvatljivo ti je da putujes ili u USA ili nigde?
[ korisnik0123 @ 31.05.2014. 13:41 ] @
Amerika je trenutno najbolja zemlja za zivot...i po standardu i po platama + tamo te niko ne zna, niko nikog ne dira i svi pricaju engleski. Ako je tako kao sto kazete, sta ce 750 000 Srba tamo ? Najvise Srba ubedljivo ima posle Srbije u Americi
[ pctel @ 31.05.2014. 17:20 ] @
Citat:
korisnik0123: Amerika je trenutno najbolja zemlja za zivot...

Ja ne znam odakle tebi takve informacije. Proguglaj malo, informisi se:
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...Novi-Zeland-Srbija-na-41-mestu

Iza Novog Zelanda na listi slede evropske zemlje Švajcarska, Island, Holandija, Norveška, Švedska, zatim Kanada, pa opet iz Evrope Finska i Danska, a na desetom mestu se našla Australija. Među prvih dvadeset su i Austrija, Nemačka, Velika Britanija, Japan, Irska, Sjedinjene Američke Države, Belgija, Slovenija, Estonija i Francuska.

Dakle USA ti je negde na nivou Slovenije, oko 20-og mesta na listi, dok je Srbija na 41, tj. koliko je USA bolja od Srbije, toliko je Australija bolja od USA. Novi zeland da ne pominjem, on je po svemu sudeci jos toliko bolji od Australije, ali o njemu nista nisam citao, a o Australiji jesam ogromnu knjigu koja opisuje sve do najsitnijih detalja, pa odatle preporuka. Ako odes u USA sa nerealnim ocekivanjima ima sasvim da se razocaras kad vidis da to nije to sto si zamisljao.

Citat:
korisnik0123: Ako je tako kao sto kazete, sta ce 750 000 Srba tamo ? Najvise Srba ubedljivo ima posle Srbije u Americi

Ima ih u Bosni milion, sto je po apsolutnoj vrednosti najvise a u Crnoj Gori 200.000, sto je najveci udeo u procentu ukupnog stanovnistva. A to ti je blizu, mozes otici i proveriti da ni jedna ni druga nisu najbolje zemlje na svetu za zivot. Tamo su sticajem okolnosti, jer im se u jednom trenutku istorije ukazala prilika da odu bas tamo a imalo je toliko boljih mesta ali tamo nisu hteli da ih prime. Podaci o tome gde ima koliko Srba se dobijaju na osnovu procene, pa tako ovde imas procenu da ih samo u Turskoj ima 9 miliona:
http://www.vestinet.rs/pogledi...-u-turskoj-zivi-9-miliona-srba
Bez ulazenja u to da li u tome ima istine, ako bi se dokazalo da je to tacno, da li bi onda Turska postala raj na zemlji za tebe? Kao sto vidis, podatak o broju Srba negde nije nikakav podatak o kvalitetu zivota tamo.
[ alasalas @ 31.05.2014. 18:37 ] @
Citat:
korisnik0123:
Imam 30 godina...nemam ni kuceta ni maceta :(


http://www.elitesecurity.org/t474277-0#3419594

@korisnik0123
ajde prvo se dogovori sa sobom koliko godina imas...
[ korisnik0123 @ 31.05.2014. 20:18 ] @
imam 30 godina, i doslo je do greske kada sam radio copy/paste, jer sam stavljao na druge forume i napravio sam gresku u kucanju, kao da je tebi sad vazno koliko ja imam godina, ajde molim te, da neces da me zenis mozda?
[ pctel @ 31.05.2014. 20:48 ] @
Citat:
korisnik0123: imam 30 godina, i doslo je do greske kada sam radio copy/paste...

Kad hoces da lazes, preduslov je da imas odlicnu memoriju, kako ne bi sam sebe otkrio kao lazova.

Nego da predjemo preko toga - jesi li se pokolebao kada si video da USA nije najbolje mesto za zivot i da je prilicno daleko od najboljeg? Ili si resio - hocu USA pa makar da je tamo najgore.
[ Andrej013 @ 31.05.2014. 23:42 ] @
U sustini, ljudi dolaze jer se jao dobro zaradjuje ako hoces da radis. Mislim da ne postoji primer osobe u USA da radi posteno svoj posao a da mu nesto u zivotu mnogo fali.
Te sve liste mozes da okacis macku o rep kada vidis da iz svih tih zemalja sa liste strucni ljudi prilicno masovno emigriraju u USA. Za visko strucne radnike nema boljeg mesta na svetu od usa, ali posto ti verovatno nisi jos uvek medju njima, mozda bi ti bolje bilo da se orijentises na neku evropsku drzavu... Ima bar 10 drzava na svetu gde su najsiromasniji bolje placeni. Cak ni srednja klasa u Americi vise nije najbogatija na svetu(mislim da je Kanada prestigla) ali za one koji bi zaradjivali vise od 60% ostalih sugradjana, u USA bi najbolje prosli. u ostalom, ovo je odlican clanak na temu:

http://www.nytimes.com/2014/04...orlds-richest.html?hp&_r=0

Ako si bas zapeo i uspes da dodjes, hocu samo da ti kazem da sigurno neces biti gladan i neces morati da lovis zeceve po sumama a ako dobijes green card mocices do kraja zivota da parazitiras na ledjima postenog sveta i zivis pristojnije od polovine sveta... Ako se ubijas od rada u Pakistanu za dolar dnevno i onda dodjes u USA i dobijas besplatan smestaj, food stamps, ili hiljade dolara mesecno od drzave(ako si dobio otkaz) onda je jasno zasto ljudi masovno dolaze. Ali ako mozes da odes u Norvesku, Nemacku i sl, onda bi to mozda mogla da bude cak bolja opcija.
[ Odin D. @ 01.06.2014. 01:09 ] @
Citat:
Znam sigurno kako bi dobio dozivotni azil ali nisam toliko djubre. Mogu preko masona ili da se uclanim u jezutie...mada ako bas moram, uclanio bih se u britanski krug vestica (tesko okultno i versko jedinjenje...putuju svuda po svetu i promovisu satanizam)

Ali ne zelim to i tacka :)

Ne znam bas za masone, ali sto bi rekli Bosanci: "Kusturica place za tobom".
[ Braksi @ 01.06.2014. 06:46 ] @
Citat:
Andrej013:
U sustini, ljudi dolaze jer se jao dobro zaradjuje ako hoces da radis. Mislim da ne postoji primer osobe u USA da radi posteno svoj posao a da mu nesto u zivotu mnogo fali.
Te sve liste mozes da okacis macku o rep kada vidis da iz svih tih zemalja sa liste strucni ljudi prilicno masovno emigriraju u USA. Za visko strucne radnike nema boljeg mesta na svetu od usa, ali posto ti verovatno nisi jos uvek medju njima, mozda bi ti bolje bilo da se orijentises na neku evropsku drzavu...


Americko trziste za highly skilled people je veoma veliko to se slazem, ima posla u akademiji i industriji koliko hoces, ali je problem americki imigracioni zakon koji je very unfriendly a to verovatno osecas na svojoj kozi.

SAD se od Evrope razlikuje po tome sto je teze uci, a zatim i po tome sto Amerika ima izuzetno tezak prelaz iz privremene (recimo H1B) dozvole u trajnu (GC). Znaci ako odes kao akademac na postodc ili PhD sve je ok, ali ako probas da je pretvoris u GC moraces da dobijes bar tenure position da bi te neki faks sponzorisao.

Sto se tice industrije, cak i da udjes medju 65,000 "srecnika" na H1B vizu ceka te jos a long way to go. Prvo, ona se produzava do max 5 godina i poslodavac to zna, pa onda u 5. godini ako mu treba i ako se smiluje moze da te sponzorise za GC. A ne mora. Ako menjas poslodavca moras novu H1B da pravis, nova quota, novi red... I najveci prc, supruznik ne moze da ti radi.

Jos ako si otisao kao samac u SAD onda bar imas sanse da nadjes neku Amerikanku i sredis drzavljanstvo, ali ako vuces porodicu sa sobom zivot ce ti biti pakao zasigurno.
[ korisnik0123 @ 01.06.2014. 15:19 ] @
A gde su najvece plata u Evropi ?

Gde recimo mogu da radim neki lagan posao a plata 5000-6000e ?

Danska ? Norveska ? Nemacka ?
[ KrkaCiC @ 01.06.2014. 15:41 ] @
Samo 5000-6000e?

Normalne plate
[ korisnik0123 @ 01.06.2014. 15:56 ] @
Pa nisam preterao mnogo. Sto jedan modni/profi fotograf ne bi mogao da zaradi 5000e mescno? Sta radi, pritiska samo jedno dugme?

Mislim da je Danska u Evropi No1 po platama
[ SlobaBgd @ 01.06.2014. 16:32 ] @
Najzajebanije je kad neko ima 25-30 godina, a još nije odrastao.
Ovo što ti pišeš, dragi korisnik0123 je ili čisto trolovanje, ili se praviš lud, ili tako mali Perica zamišlja svet.
Nego me čude ovi drugi učesnici u temi, koji kao da detetu objašnjavaju ozbiljne stvari, a ono i dalje tera po svom.
[ KrkaCiC @ 01.06.2014. 17:41 ] @
I meni je to palo na pamet,da korisnik0123 u stvari jos uvek nema ni 18 god i da bas ne kapira kako svet funkcionise.
Sto ti je bas fotograf pao na pamet koji "samo" pritiska dugme na aparatu,i nista drugo ne radi,sto ti nije palo na pamet da budes predsednik drzave,samo se slikas i pricas za tv.novine,jedes,pijes,savetnici rade sve umesto tebe. A para koliko hoces. Mislim da je ipak bolje biti predsednik nego obican radnik u USA
[ SlobaBgd @ 01.06.2014. 18:43 ] @
E, da, i ja mislim da je to logičan put afirmacije u američkom društvu.
Najpre je jedan crnac postao predsednik, kažu da će sledeći biti žena, a najlogičniji korak u razvoju USA demokratije i emancipaciji birača je da posle žene predsednik bude naturalizovani Srbin.
Do tada će izmeniti Ustav da ne pravi smetnje onom nazadnim pravilom da predsednik mora da je rođen na tlu USA.
I eto nama korisnika0123 za nekoliko godina na čelu Amerike!
[ Hank @ 03.06.2014. 16:18 ] @
Da, da, hoće to...

samo još SAD da zamislimo kao Srbiju, a Njujork kao Batočinu i nema problema. Amerikanci sve luduju da saznaju šta Balkanci misle da je nazadno u njihovom Ustavu i ko će im biti sledeći predsednik... da je stvarno tako, ne bi SAD potrajao ni do petka.

Pozdrav.
[ SlobaBgd @ 03.06.2014. 16:24 ] @
Jbt, i ovu temu želiš da zatruješ svojim negativnim komentarima?!
Nisi čuo za šalu, šegu, zahebanciju, ironiju, satiru, stend ap komediju, viceve?

Nije sve negativno i nisu svi negativni kao ti.
[ Hank @ 03.06.2014. 17:00 ] @
Kako da nisam čuo, druže moj, pa ja sam veliki fan istih.

Izvini na trovanju teme, stvarno mi nije namera. Nastavimo konstruktivno sa diskusijom kako korisnik123 da stigne do Amerike putem azila, a onda da škljoca fotoaparatom tamo za 20ak hiljada dolara nedeljno dok ne postane predsednik.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 03.06.2014. u 18:53 GMT+1]
[ zmajevacf @ 13.06.2014. 03:03 ] @
Citat:
Hank:. a onda da škljoca fotoaparatom tamo za 20ak hiljada dolara nedeljno dok ne postane predsednik.



[.]


Da, jeste ima to. Jedna fina dama radi to skljocanje aparatom za 5-6 000 $ po svadbi po Vasingtonu i okolini.
Oko 30% te sume ode na porez...
Samo ima jedna caka: ona je pakistanka rodjena i odrasla u Mancesteru u Engleskoj i skoro sve musterije su joj pakistanci.
Za buduceg azilanta moglo bi se naci mesto pomocnika ,placa ga 300$ po danu cist kes na ruke, da "skljoca" od podneva do ponoci...
[ brankotod @ 14.06.2014. 04:46 ] @
Ako korisnik0123 pronađe način za azil na majke mi, neka napiše da i mi znamo.
Samo da se dogovorimo ko će da bude zadnji da ugasi svetlo u Srbiji kada svi odu.
[ korisnik0123 @ 15.06.2014. 12:02 ] @
Evo, vec malo odsustvujem i odmah krecu neki kompleksi i neka mrznja. To me najvise nervira u Srbiji, sto se svi prave pametni i sto su svi neslozni, jedan protiv drugog. Ako komsija ima kuci na jedan sprat, za inat cu da napravim kucu makar crko na dva sprata

Ja sam samo pitao ako je neko mozda uspeo na neki nacin da ode u SAD bez opterecenja vize i azila. Ako ne moze, sacekacu jos 20 godina. Molim vas da mi odgovorite na sledeca pitanja ako ste bili u Americi

- Koliko se putuje (posto ce biti uskoro uveden direktan let iz Beograda do NewYork-a) avionom direktnim letom do Nju Jorka ili presedanjem sve skupa ?
- Ako neko recimo putuje sam, da li moze da se iznajmi neki covek (vodic) koji ce biti sa vama u Americi svo vreme - turisticki vodic ?
- Koliko para je realno moguce da se ponese ? 1000-2000$ vise ?
[ Bik Koji Sedi @ 15.06.2014. 12:51 ] @
Ti si običan trol.
[ korisnik0123 @ 15.06.2014. 17:20 ] @
Nisam trol covce sta ti je ? Lepo sam postavio pitanje, o cemu se redi?
[ brankotod @ 15.06.2014. 19:15 ] @
Jeste li gledali let iznad kukavicjeg gnezda?
[ Andrej013 @ 25.06.2014. 01:43 ] @
Citat:
korisnik0123:
Evo, vec malo odsustvujem i odmah krecu neki kompleksi i neka mrznja. To me najvise nervira u Srbiji, sto se svi prave pametni i sto su svi neslozni, jedan protiv drugog. Ako komsija ima kuci na jedan sprat, za inat cu da napravim kucu makar crko na dva sprata

Ja sam samo pitao ako je neko mozda uspeo na neki nacin da ode u SAD bez opterecenja vize i azila. Ako ne moze, sacekacu jos 20 godina. Molim vas da mi odgovorite na sledeca pitanja ako ste bili u Americi

- Koliko se putuje (posto ce biti uskoro uveden direktan let iz Beograda do NewYork-a) avionom direktnim letom do Nju Jorka ili presedanjem sve skupa ?
- Ako neko recimo putuje sam, da li moze da se iznajmi neki covek (vodic) koji ce biti sa vama u Americi svo vreme - turisticki vodic ?
- Koliko para je realno moguce da se ponese ? 1000-2000$ vise ?



Citat:
korisnik0123:
Nisam trol covce sta ti je ? Lepo sam postavio pitanje, o cemu se redi?


Hahaha, vec 15 minuta se smejem. Kakav car!
[ Vreljanski Milan @ 26.06.2014. 16:00 ] @
Najlaksi nacin je da se prijavis u USA Army

Oni imaju odredjen % stranaca i primaju ljude.

Pozdrav!

Sempre Fi
[ Tesseract @ 16.08.2014. 11:32 ] @
Citat:
korisnik0123:
A gde su najvece plata u Evropi ?

Gde recimo mogu da radim neki lagan posao a plata 5000-6000e ?

Danska ? Norveska ? Nemacka ?



U Norveskoj ako se prijavis da zivis na krajnjem severu od kraljevine dobijes besplatan stan, hranu, prevoz i tajlandsku masazu. Ne moras nista da radis a dobijas 4000e. vremena na vreme mozda budes morao da plasis bele medvede rikanjem, al to je laganica posao.

[ VEIS @ 02.10.2014. 00:13 ] @
Osoba koja je postavila ovu temu mora da je dete od 17 godina , u suprotnom je, što bi rekao podstanar Iliji Cvorovicu "strašno da niste ludi a da se tako ponašate,to je gore nego da ste ludi"