[ Starday @ 10.06.2014. 18:57 ] @
Pozdrav svima!

Situacija je sledeca:

Racunar na jednom kraju prostorije cu preko HDMI kabla spojiti na TV na drugom kraju prostorije. U centru prostorije se nalazi sto na kojem bi sjedili ucesnici Skype konferencije. Ukoliko bih kameru stavio pored racunara, snimala bi ucesnike (koji su okrenuti ka TV-u) s ledja, sto znaci da kamera treba da stoji na ili pored TV-a (a to je nekih 10 metara udaljenosti).

Treba mi savjet...koju kameru da izaberem? Obicne web kamere mi koliko vidim odmah ispadaju iz trke. Da li neku wireless ili IP kameru? Da li neko ima iskustva sa ovim, posto su zadnje navedene kamere mnogo skuplje od obicnih, pa ne bih da pogrijesim u izboru.
Ili mozda neko ima neki drugi savjet...sve slusam. :)
[ Pajica Ristic @ 15.06.2014. 22:06 ] @
skupo ali najelegantnije resenje

http://shop.skype.com/intl/en-...tv-compatible-webcams/tely-hd/

drugo resenje bi bilo kupovina malo bolje full hd kamere i priblizavanje racunara tako da usb kabal ne bude duzi od 5m, to bi trebalo da radi.
[ Starday @ 16.06.2014. 10:28 ] @
Uh, preskupo je ovo.
A šta misliš o aktivnom USB kablu? Čitam da je sa njim moguće povezati uređaje i do 20m udaljenosti... Ali nisam nikada probao...
[ agvozden @ 17.06.2014. 09:28 ] @
ako imas smart tv, verovatno imas i skype za njega, onda samo dokupis kameru za taj tv...
[ Pajica Ristic @ 17.06.2014. 09:52 ] @
pa verovatno nema skype ready tv, nema ih bas puno.. imam i ja smart tv al ne podrzava skype.