[ Dzejmi Oliver @ 14.06.2014. 17:00 ] @
Pozdrav Ljudi.......


Mucim se vec neko vreme sa bezicnim internetom u kuci.Zapravo od preuredjenja predsoblja u dizajnerski eksponat (zasluga moje zene) wifi router sa sve kablovima je zavrsio u fioci komode.To i nije bio neki problem u zimskom periodu jel internet na prvom spratu kuce cak i iz fioke daje sasvim dobar signal laptopu,desktop racunaru i paru smart telefona i tabletu.E sad je doslo lepo vreme.....Koristi se dvoriste jako puno,bazen,letnja kucica i mesto za rostilj......To je sve u nivou prizemlja kuce gde je signal nikakav ili ga prakticno nema....U samom prizemlju kuce wifi signal je moguce uhvatiti na stepenistu i to je to.
Probao sam wifi extenderima oni koji idu u uticnicu....Na raspolaganju sam imao tri i ni jedan nije dao zadovoljavajuce rezultate.....Probao Medion pa onda Fritz na kraju Tplink.....Moja neka zamisao je bila da posto na balkonu prvog sprata vatam signal iz one fioke da tamo stavim extender u uticnicu i da mi on dalje prosiri signal ka bazenu koji je odma ispod,letnjoj kucici i rostilju koji su desno od balkona i malo vislji fizicki nego sam bazen.Svi od ovih uredjaja su podrzavali wds i ap mode ali nikako nisam uspeo da prosirim mrezu na zadovoljavajuci nacin.....
Onda sam u razgovoru sa komsijom cuo da ti uredjaji koji idu u uticnice su prilicno nemocni kad je u pitanju ploca od 40 cm betona sa boga pitaj koliko armature....I da mi treba nesto jace......E onda dalje sam citao po netu i dosao do 2 uredjaja koja bi po meni mogla da mi rese problem.....a da mi naravno i cenovni rang odgovara.....
Prvi je ZyXEL WAP 3205V2 klasican prosirivac wifi signala sa dve usmerljive antene a drugi je Tenda W302R.Cene su im slice razlika je mozda par eura u korist Tende ali uglavnom tu su negde.

Sta vi mislite koja bi opcija za mene bila bolja za gore opisani problem......
[ Seyokiller @ 17.06.2014. 22:14 ] @
Teško ćeš dobiti odgovor na tvoje pitanje.
Svaki objekat ima specifično pokrivanje bežičnim signalom.
Pošalji nam 3D model objekta pa ćemo odgovoriti.