[ jmirkovic9 @ 30.06.2014. 04:23 ] @
Pozdrav
Zeleo bih sa trenutnog posla(spedicija,transport) da se prebacim na IT struku pa me zanima na sta bi konkretno bilo najpametnije da se fokusiram.
Dugo sam razmisljao o nekom MCSA sertifikatu ali vidim da je to u poslednje dve godine prilicno razgranato.
Takodje mi je oduvek bio interesantan web design.
Zanima me koliki bi problem nakon eventualnog dobijanja tog ili nekog drugog sertifikata moglo da mi predstavlja to sto nemam zavrsenu srednju skolu,odnosno da li na to neko obraca paznju ako ja znam da radim posao za koji se prijavljujem.
[ KrkaCiC @ 30.06.2014. 09:39 ] @
Citat:
jmirkovic9:
Zanima me koliki bi problem nakon eventualnog dobijanja tog ili nekog drugog sertifikata moglo da mi predstavlja to sto nemam zavrsenu srednju skolu,odnosno da li na to neko obraca paznju ako ja znam da radim posao za koji se prijavljujem.


U IT svetu vazi pravilo da pokazujes svoje znanje a ne diplomu. Sigurno nikom nece smetati sto nemas srednju skolu,ali naravno,moras oblast koju odaberes znati extra.

Imam neke drugare koji su zavrsili po srednju,i na jacim pozicijama su u frimama nego neki sa mnogo jacim skolama i diplomama i sertifikatima. Cak jedan drug vodi jedan mali deo firme,a ima srednju koja nema nikakve veze sa It-om,i bas nikakav sertifikat. Ali ima debelo znanje i to je ono sto se trazi.

Ako si mislio da za par meseci nesto naucis onda nemoj uopste da pokusavas. Bez par godina aktivnog solo ucenja nema nista
[ jmirkovic9 @ 30.06.2014. 14:15 ] @
Znam da je potrebno dosta vremena za ucenje ali svakako nisam bas totalno neupucen,mnoge neke osnovne stvari sam savladao preko nekih video kurseva,naucio neke osnove web dizajna,ali ako nista drugo slobodnog vremena bar imam po nekoliko sati dnevno bar da za pocetak nesto naucim a kasnije bih rado prihvatio i da volontiram negde gde bih mogao da ucim posao.
Ono sto me takodje zanima je bih cime bih trebao da se pozabavim pre nego sto pocnem da ucim neke konkretnije stvari?

[Ovu poruku je menjao jmirkovic9 dana 30.06.2014. u 15:30 GMT+1]