[ Boris- @ 06.07.2014. 19:07 ] @
Pozdrav,

S'obzirom da ne moze da se prima na paypal racun novac, odlucio sam se za skrill i ne znam dal sam pogresio.
Citao sam razne teme i prevrtao internet i uzdruz i popreko, al koliko god ga ljudi hvalili, ne znam koliko ima poentu bar za mene.

Naime, zanima me da primim online novac na ne verifikovan skrill, i isti da potrosim na kineske online prodavnice, ali ebay koliko vidim ne prima skrill (iako na jednoj stranici cak navodi da za payments postoji i ta opcija), a iako alibaba i aliexpress takodje navode da primaju skrill, na istim njihovim stranicama moze da se nadje da isti nije naveden za metodu placanja.

Ukoliko je ebay, aliexpress, alibaba onemogucen za skrill, gde onda kupovati online [na kineske prodavnice mislim] a da su cene proizvoda u tom rangu tj nisu skuplje?!
ili da li postoji nacin otvoriti neki drugi nalog na nekom servisu (bez kreditne kartice) ne bi li se prebacio novac sa skrill i zatim taj drugi servis da koristim za pomenute sajtove?! Citao sam payoner,al gledam da izbegnem tu opciju i upustanje u takve zavrzlame.
a registrovah se na alibaba Alypay i koliko vidim takodje ne posluje sa skrill. Jedino jos ne znam za escrow na alibaba.


Nadam se da neko ima resenje za moj problem.
[ mr. ako @ 06.07.2014. 20:22 ] @
Ovde mozes videti gde je placanje Skrillom moguce: https://skrill.com/en-us/shopping-directory

Pored toga, najbolje je da otvoris Skrill MasterCard i placas njome gde god zelis, gde god primaju kartice. Mozes je dodati i na PayPal. :)

Btw, Payoneer nije zavrzlama, prilicno je jednostavno.

[ Boris- @ 06.07.2014. 22:19 ] @
Hvala na odgovoru, al nazalost nema mojih kineza koje trazim.
Sto se tice Payoneer vidim da je godisnje odrzavanje oko 30e, sto mi ne odgovara, a takodje evo u kojoj temi ispod iznosi se mogucnost da te banuju/zamrznu novac sto predstavlja svojevrstan rizik. Posto mi pre svega treba racun za primanje novca, odustao sam upravo od paypal, jer kod nas ne moze da se primi novac. Pa sam imao ideju da se registrujem sa nekom stranom adresom samo da bi imao online uplate, i online kupovinu, al s'obzirom da uglavnom prodavci salju na adresu paypala opet otpada i ta mogucnost, i takodje opet pretnja da se taj paypal banuje/zamrzne racun. Upravo zbog toga izabrah skrill, al sad ispade da su ebay/aliexpress/alibaba raskinuli ugovor sa skrill. (Alibaba objava https://www.facebook.com/AlibabaUS/posts/10151527378880073 iako na sajtovima idalje pise da je moguce vrsiti transakcije sa skrill, a u stvarnosti kad se ode u payments nije tako)

Ukoliko se neko ne javi sa idejom gde kupovati, izgleda mi ne preostaje nista drugo do te skrill kartice, al onda ne vidim svrhu povezivati istu sa paypal ako moze sa njom direktno da se kupuje na ovim sajtovima, ako se ne varam?!

Ukoliko umesto toga nabavim banka inteza dinarski/devizni racun i povezem sa skrillom, odprilike nista ne dobijam, mogu da skinem novac i jedino predjem na paypal opet ako se ne varam?!

Nemam mnogo iskustva ni znanja u vezi ovih transakcija, pa pokusavam da skupim sto vise informacija, a dosta ima oprecnih misljenja na internetu.

Svakako hvala jos jednom na odgovoru, i svaki i novi odgovor je dobrodosao.
[ mr. ako @ 07.07.2014. 00:20 ] @
Citat:
Boris-:
Hvala na odgovoru, al nazalost nema mojih kineza koje trazim.
Sto se tice Payoneer vidim da je godisnje odrzavanje oko 30e, sto mi ne odgovara, a takodje evo u kojoj temi ispod iznosi se mogucnost da te banuju/zamrznu novac sto predstavlja svojevrstan rizik. Posto mi pre svega treba racun za primanje novca, odustao sam upravo od paypal, jer kod nas ne moze da se primi novac. Pa sam imao ideju da se registrujem sa nekom stranom adresom samo da bi imao online uplate, i online kupovinu, al s'obzirom da uglavnom prodavci salju na adresu paypala opet otpada i ta mogucnost, i takodje opet pretnja da se taj paypal banuje/zamrzne racun. Upravo zbog toga izabrah skrill, al sad ispade da su ebay/aliexpress/alibaba raskinuli ugovor sa skrill. (Alibaba objava https://www.facebook.com/AlibabaUS/posts/10151527378880073 iako na sajtovima idalje pise da je moguce vrsiti transakcije sa skrill, a u stvarnosti kad se ode u payments nije tako)

- Nisam razumeo da ti treba za primanje novca, ali da, PayPal iz Srbije nije za primanje jos uvek.

- Payoneer ne mora biti 30eur godisnje, otvori preko nekog partnera, npr, freelance sajt tipa oDesk, Elance i sl. tu je odrzavanje oko $1 mesecno ako imas par transakcija mesecno, ili $3 mesecno ako nemas nijednu (ovi uslovi variraju od partnera do partnera, ali su slicni).

- Nema veze sto su raskinuli ugovore, placas karticom.


Citat:
Boris-:
Ukoliko se neko ne javi sa idejom gde kupovati, izgleda mi ne preostaje nista drugo do te skrill kartice, al onda ne vidim svrhu povezivati istu sa paypal ako moze sa njom direktno da se kupuje na ovim sajtovima, ako se ne varam?!

Kartica ti je povoljan nacin ukoliko vec nema direktno Skrill. A povezivanje sa PayPal sam naveo kao polu-salu, ali je svakako moguce ukoliko ti bas iz nekog razloga treba placanje sa PayPal a imas novac na Skrill.


Citat:
Boris-:
Ukoliko umesto toga nabavim banka inteza dinarski/devizni racun i povezem sa skrillom, odprilike nista ne dobijam, mogu da skinem novac i jedino predjem na paypal opet ako se ne varam?!

Intezin racun i kartice svakako otvori, trebace ti. Skidanje novca na tvoj devizni sa Skrill acc-a je nepovoljnije od direktnog trosenja sa Skrill karticom.

[ Boris- @ 07.07.2014. 20:38 ] @
Hvala lepo na odgovoru.
Koliko saznah bez obzira na velicinu novca koji se skida sa skrilla do 100e, inteza uzima 3e + skrill 1.8e, dok ako se koristi skrill to je samo 1.8e?
Da li se ista promenilo po pitanju tog cenovnika? Posto pored toga cujem da postoji jos neka razlika od 15% koja nestane pri transakciji sa skrill na intezu?

Edit: i da li je sa ne verifikovanim skrillom moguce poslati novac na neciju kreditnu karticu visa master card?

[Ovu poruku je menjao Boris- dana 08.07.2014. u 11:47 GMT+1]
[ KadPorastemBiću @ 08.01.2015. 19:47 ] @
Napravio sam grešku nad greškama. Skrill nalog mi je u RSD (nisam vodio računa o tome kad sam kreirao nalog, niti sam znao konsekvence toga) a njihov Mastercard u USD. Kad plaćam uzimaju 5% provizije.
Mislim da mi je najbolje da zatvorim takav Skrill nalog te otvorim Payoneer gde bih pri kreiranju accounta strogo pazio šta radim.
Šta se dešava sa parama koje ostaju na Skrill nalogu ako sad uzmem i zatvorim ga?