[ vlastislav @ 07.07.2014. 14:44 ] @
Pokusavam da spojim Hote 2 sa HDD 1TB preseko sam kabel napravio 'Y' S tim da napajanje vuce samo sa punjaca od fona koji ima 2 ampera a HDD vuce max 1 amper ili sa kompa i kad spojim HDD se ukljuci samo plava lampica a fom uopste ne izbacuje nista... dali je ovo uopste moguce ovako spojiti? prikacio sam i na komp sa tim kablom ali nista nepokazuje .... uzeo sam 2 usb kabla nova i nisam ih proveravao ispravnost jedino sto mi pada na pamet da je taj data kabel neispravan....
[ espresso @ 07.07.2014. 14:53 ] @
Ako taj uređaj podržava usb host režim, pogledaj ove aplikacije:
https://play.google.com/store/...tupy.android.usbhostcontroller
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter
[ vlastislav @ 07.07.2014. 18:42 ] @
Podrzava usb host i taj mali kablic radi super naravno spajam samo usb flash ali kada spojim preko tog kabla nista neradi... probao sam sa programima ali nista jel treba da mi bude fon root-ovan?
[ vjamovic @ 08.07.2014. 03:07 ] @
Povezivanje preko usb otg kabla radi samo za FAT formatirane HD a disk od 1 TB to verovatno nije ( osim ako nije izdeljen na 5 particija po 200 GB)
Androd 4.x se povezuju sa usb spoljim hd i flash memorijama samo sa FAT formatom.
Ovo je moje iskustvo sa Samsung S4 i više diskova.
[ vlastislav @ 08.07.2014. 15:15 ] @
Hvala na odg... sto se tice fat format potpuno sam zaboravio mada kad prikljucim i usb flash koji je fat preko tog pravljenog kabla nista se ne desava a cisto samo taj kablic otg radi bez problema... problem je to sto na taj pravljeni kabel kad prikljucim bilo sta i na komp ne pokazuje nista znaci dva kraja kabla su spojeni na komp na usb, jedan je samo napajanje a drugi je samo data s tim da napajanje je preseceno i ne vraca se nazad do drugog usb-a nego samo na uredjaj a treci izvod ide u uradjaje koje nista ne pokazuju bilo sta da ukljucim a posto je komp trebalo bi nesto da izbaci.....Hdd ima samo jednu particiju ... inace planiram da idem u inostranstvo a posto imam puno filmova serija na hdd ono da ubijem dosadu prebacim na Note 2 i gledam...