[ magic_bullet @ 17.07.2014. 23:48 ] @
Pozdrav ljudi,
Ovako, dogovorio sam se sa komsijom da delimo net po pola, tacnije on ima ruter i salje meni signal.
Do sada sam koristio adapter (TP-link w722n) koji je povezan sa spoljnom antenom i mogo sam samo da imam internet na PC-ju.

Sada me zanima da li je ovo izvodljivo:

Kupim ruter sa 2 antene, maknem jednu i na njeno mesto povezem sa spoljnom antenom tako da preko nje hvatam wifi signal. Nakon toga konfigurisem ruter da taj isti signal deli sa ostalim uredjajima u mojoj kuci (uz naravno podesavanje mog ssid-a i sifre)?

Ako je sve ovo moguce, koji bi ruter trebao da uzmem, i da li ovako nesto ima nekih mana i nedostataka?
[ tox master @ 18.07.2014. 00:26 ] @
Pisano 100 puta,morao bi da nadjes ruter sa repeater modom sto nije najsretnije resenje ,da ne kazem lose.
Najbolje resenje da uzmes 2 uredjaja i povezes ih,jedan radi u klijent modu i prosledjuje internet na drugi uredjaj koji salje dalje tvojim uredjajima kroz klasican ap mod.
Recimo za klijent moze tp link TL-WR743ND a access point TL-WR740N.
[ magic_bullet @ 18.07.2014. 00:34 ] @
Nov sam na forumu, tako da se izvinjavam, ali nisam uspeo da nadjem sto me je zanimalo.

Al sad kad smo vec poceli... Na koji nacin bi se povezali oni?
[ tox master @ 18.07.2014. 01:08 ] @
Obicnim lan kablom se povezuju.
[ magic_bullet @ 18.07.2014. 01:13 ] @
Zahvaljujem na odgovorima. Kada pribavim svu opremu i ako negde zakoci sa konfigurisanjem, javicu se.