[ anon70939 @ 20.07.2014. 13:12 ] @
Pustio sam memtest, odradio je bez problema
HDD sentinel pokazuje 100% healt i performance

Skinuo sam sve uredjaje sa ploce (neki matori fax modem, DVD rw, dve memorije) i dalje isto.

Ekran se zamrzne.

Ocistio sam i graficku i procesor i stavio novu termalnu pastu. i dalje isto.
Probao i drugo kvalitetnije napajanje. isto...
stavio drugi sata kabal i promenio sata port. isto...

Uglavnom zamrzne kad pustim malwarebyte da skenira disk (to mi ispade najbolji test :) ). I to nekako uvek cudno se zamrzne kada iskljucujem neki od programa ili zaustavim skeniranje.
Zamrzne ekran, ali vidim da HDD i dalje "drlja" radi nesto.


Elem, stavio sam i drugu graficku kartu i zamrzavanja vise nije bilo koliko god da sam opteretio racunar.

Inace problematicna grafika je neka GF 7100. Skinuo sam starije drajvere i instalirao i sad vise ne zamrzne tako brzo (posle 5 minuta) nego tek posle 20 min.
Na grafici, dok sam menjao pastu primetio sam da su kondenzatori nabrekli



Da li je to dovoljno za pretpostavku da grafika nije dobra?

Ranije moje svako iskustvo zamrzavanja je bilo ili problem sa hard diskom ili memorijom. Ovo prvi put sa grafickom


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 20.07.2014. u 14:23 GMT+1]
[ korisnik007 @ 10.06.2016. 11:53 ] @
Meni se takođe javlja problem zamrzavanja. Mijenjao sam RAM-ove, ali izgleda da nije do njih. Skenirao sam HDD sa HD tune-om i nije do njega. Reinstalirao sam sistem, ni to ne pomaže. Kad restartujem računar, obavezno me pita da podignem sistem u sejf modu, normalno, itd..
Kada izaberem da ga pokrenem normalno (u ostalim modovima takođe zabada), na desktopu mi izbaci prozor da se sistem oporavio od oštećenja. U tom prozoru mi izbaci :
slika-1
slika-2
slika-3

Je li neko imao problema sa ovim, i da li bi imalo neke koristi da mi neko iz svog PC-a okači ove fajlove?
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao korisnik007 dana 10.06.2016. u 13:04 GMT+1]
[ valjan @ 10.06.2016. 12:39 ] @
Tebi ne trebaju ti fajlovi iz tuđeg kompa, tebi trebaju baš ta dva iz tvog. To je kao da tražiš nečiji tuđi uzorak krvi/urina kad ideš kod lekara. Skini whocrashed aplikaciju koja će ti analizirati te fajlove, i reći malo konkretnije šta je problem...
[ korisnik007 @ 10.06.2016. 16:26 ] @
Hvala. Skenirao sam. Pronašao je u deset obaranja isti problem :
slika

Jesi li imao problema sa ovim?
[ valjan @ 13.06.2016. 07:38 ] @
Koliko god paradoksalno zvuči, postoji mogućnost da zamrzava zbog pregrevanja. Kada si poslednji put menjao termalnu pastu na procesoru, i da li se kuleri okreću dovoljnom brzinom (da nisu već istrošeni, zapekli i sl.)? Instaliraj neku prigodnu aplikaciju poput CPUID HWMonitor ili SpeedFan pa proveri temperature i brzine ventilatora...
[ korisnik007 @ 13.06.2016. 13:43 ] @
Prvo, da ti se zahvalim na izdvojenom vremenu. Ne razumijem se najbolje u te komponente, nisam nikada. Moguće da je kuler, mada opet sumnjam na RAM iako sam mislio da nije. Pokušao sam skeniranje memorije memtest-om, međutim neće da startuje skeniranje. Možda ima veze s tim što mi nije apdejtovan računar, ali ne mogu ga apdejtovati jer mi "zabada". Po ovim slikama što sam okačio, izgleda je hardver.
Pošto mi non stop izbacuje jednu grešku kada restartujem računar, otvorio sam fajl na koji mi ukazuje.


Instalirao sam HWMonitor, i skenirao.
[ valjan @ 14.06.2016. 09:00 ] @
Ako ti CPU stigne na 64 stepena a da ga nisi pošteno ni opteretio do punih 100%, definitivno imaš problema sa pregrevanjem.
[ korisnik007 @ 14.06.2016. 11:16 ] @
Moguće da je do kulera onda. Gledajući ovu treću kolonu trenutno, maksimalna je bila 65. Trenutno je oko 50, a skoro i da nije opterećen.
[ valjan @ 14.06.2016. 12:18 ] @
Ako je stariji komp, obavezno zameni i termalnu pastu. Taj procesor sa dobrim hladnjakom i kulerom ne bi trebalo da prelazi 30-35 stepeni na "leru"...
[ korisnik007 @ 14.06.2016. 15:55 ] @
Ma jeste, mator. Ne znam ni isplati li se ulagati u njega. Tražiću i dalje rješenje, možda je i šta drugo. Hvala na savjetima.
[ valjan @ 14.06.2016. 20:33 ] @
Termalna pasta je max nekih 200-300din (ima i skupljih, ali tebi verovatno za tvoje potrebe bi takve bile bacanje para), tako da i nije neko ulaganje, a poboljšaće performanse, uz dobro izduvavanje prašine iz kućišta kompresorom ili pažljivo usisavanje, i eventualno podmazivanje ventilatora ili njegova zamena (i njihova cena je tu negde kao za pastu, pa i to baš nije neko ulaganje)...
[ korisnik007 @ 28.06.2016. 10:40 ] @
Kupio sam termalnu pastu, zamijenio. Uzeo drugi RAM, ništa. Postoje li šanse da je procesor oštećen? Ostaje mi jedino ventilator novi da uzmem, ne znam šta bi drugo moglo biti.
[ jolemisa @ 28.06.2016. 22:54 ] @
Moze biti i do HDD-a i napajanja,a mozda i grafika,ako ti je eksterna,izvadi i nju i ocisti kuler,ili hladnjak,zavisi koja je,ako ima kuler,mozes i njega skinuti i na grafickoj ocistiti procesor i zameniti pastu.Dosta razloga moze biti za tvoj problem,a mozda cak i da nije dobar OS,koji instaliras.
[ iculibrk @ 28.06.2016. 22:56 ] @
Instaliras sistem i ne instaliras nista vise pogotovo ne player-e i neplacene full verzije raznih programa. Da li se isto desava sa tim cistim sistemom? Kada radis ponovnu instalaciju sistema, da li formatiras particiju na koju stavljas sistem.
Mozda su drajveri problem?
Da li si radio overclock? Nisi napisao koji je procesor u pitanju, npr. kod procesora za LGA 1155 povecas ili smanjis vcore... ali to samo ukoliko si radio clock.
[ starka @ 28.06.2016. 23:28 ] @
I meni je hdd pao na pamet, ali prvo rekoh da ne plašim čoveka.
No, šta mi vredi da ga plašim ili ne plašim kad problem već postoji.
Meni se najpre čini da je hdd.
Hard Disk Sentinel
Program se može pronaći na raznim internet adresama.
Dosta je pouzdan za dijagnostiku hdd-a.
Tek sam nedavno u ovoj temi, jer ne stižem.
Imala sam dva puta loš kuler koji je tandrkao kao traktor i još gore,
ali se nikad nije smrzavao Win zbog kulera.
Jedan je radio čak i godinama i ta mašina je stvarno izdržala sve i svašta.
Što se hdd-a tiče, pre neki dan dignem prijateljici sistem, sistem
nestane nakon trećeg restarta ili se nešto zamrzne.
Hard Disk Sentinel nisam stigla ni da upotrebim i stvarno je bio hdd.
Bar u tom slučaju je uglavnom hdd.