[ lakeoffirers @ 24.07.2014. 22:49 ] @
Vec vise od 2 godine imam Benq gl 2450 i do sada nikakve specijalne probleme u radu nisam imao.Medjutim u skorije vreme sam uocio nesto zaista cudno,naime u pojedinim periodima dana vide se nekakve tamnije i svetlije mrlje na ekranu i to samo kada posmatram iz ugla i iskljucivo na svetloj jednobojnoj pozadini.Verovatno bih posumnjao na klasicne kvarove pozadinskog osvetljenja ili mozda cak i led panela da gore navedeni problem nema ograniceno trajanje,naime posle nekih 5 do 10 min posto uocim ove mrlje one jednostavno nestanu i sve bude ok ali se posle izvesnog vremena vrate i ponovo sve isto.Uz ovu poruku saljem i sliku ove anomalije cisto da ne biste pomislili da sam poludeo pa mi se prividjaju mrlje:).Unapred zahvalan na korisnim savetima i misljenjima.

http://forum.benchmark.rs/atta...mentid=146229&d=1406220279
[ lakeoffirers @ 24.07.2014. 22:56 ] @
Samo da dodam,ovaj problem nastaje kada se monitor odredjeno vreme nalazi u sleep modu tj. kada je neaktivan neko vreme.Ponavjlam vidljiv je samo iz uglova ne i kada sedim ispred monitora.Hvala
[ gilopile @ 24.07.2014. 23:04 ] @
Nisi prolupao :D

Mislim da ti CCFL lampe u donjem delu polako riknjavaju i vise ne sijaju kako bi trebalo.
[ lakeoffirers @ 26.07.2014. 17:34 ] @
Hvala na predlogu,ima smisla.