[ moukoko @ 26.07.2014. 10:51 ] @
Upomoc

Radi se o prosle godine kupljenom eksternom HDD od 2Tb koji je radio bez ikakvih problema do pre dve nedelje. Zivim u Skandinaviji, ali navike su ostale srpske i sad ga ne bih odmah nosio na reklamaciju obzirom na odredjenu kolicinu piratskog softvera koji imam na njemu , ali bih naravno da sacuvam gomilu slika i video zapisa sa njega..
Problem je sto ga jednostavno laptop vise ne vidi. Sam HDD ima svoje napajanje sa izlazom od 1.5A koje je po mom skromnom misljenju (googlanju) crklo. Kad ga prikljucim - samo blago treperenje diode na HDD se javi, i naravno nista kad povezem i USB na laptopu. Porucio sam novi punjac, cisto provere radi i stigne mi isti takav ali sa izlazom od 2A. Naravno, djavo mi ne da mira da cekam i jurim bas identicno od 1.5A vec resim da probam brzinski sa ovim sta ce biti, i HDD zivne. Dioda je opet sasvim normalno ukljucila, ali prilikom povezivanja na laptop krene instalacija novog hardvera (iako je vec desetinu puta bio prilkljucen na taj isti laptop) i ne uspe da ga instalira.

Odmah sam ga iskljucio sa tog punjaca, i pre nego nesto zeznem nesto - bih ovde pitao za savet. Ako vec nije zenuto
Jel da probam sa tim novim (jacim) punjacem da instaliram rucno novi hardver, ili predlog ako imate kako da izvucem podatke koji mi trebaju pre nego na odnesem na servis..

Fala unapred