[ ib.kroki @ 30.07.2014. 12:39 ] @
Koristim Samsung Galaxy S3 mini i ne uspevam da prebacim imenik iz telefona na gmail.
Molim za pomoć.

Gmail nalog sam očistio, nema kontakata i želim sada da prebacim sve iz telefona.
[ gti2 @ 30.07.2014. 13:23 ] @
Proveri da li ti je ukljucena sinhronizacija za tvoj gmail nalog i da li je cekirano sinhronizovanje za kontakte.
[ ib.kroki @ 30.07.2014. 14:09 ] @
Sve je kao kod tebe.
Kliknem da sinhronizuje sada, kružić se vrti i dobijem da je sinhronizovano, a u Gmail nema ništa.
[ gti2 @ 30.07.2014. 14:19 ] @
Da li si probao sinhronizaciju kalendara? Probaj da restartujes telefon,mozda pomogne.
[ vkoja @ 30.07.2014. 14:48 ] @
Citat:
ib.kroki:
Sve je kao kod tebe.
Kliknem da sinhronizuje sada, kružić se vrti i dobijem da je sinhronizovano, a u Gmail nema ništa.

Evo kako se radi . 100 % uspeva. Ides u kontakte pa seting pa export/import pa ides import from sim card i onda ce te pitati na kom google nalogu hoces da prebacis kontakte. Tako je kod mene i onda kada promenis telefon svi kontakti ti ostaju na google nalogu.
[ ib.kroki @ 30.07.2014. 15:39 ] @
Importovana dva kontakta sa SIM kartice (govorna pošta i korisnički servis).
[ vkoja @ 30.07.2014. 15:41 ] @
Onda probaj da importujes i sa telefona na nalog. Mora da su ti kontakti u telefonskoj memoriji.
[ ib.kroki @ 30.07.2014. 15:53 ] @
Ne može.
Uspevam samo dva kontakt sa SIM kartice da prebacim i ništa drugo.

Kontakti su mi u telefonu koje treba prebaciti na Google nalog.
[ vkoja @ 30.07.2014. 15:56 ] @
Ajde ovako . Probaj sa telefona prebaci na karticu pa za kartice na nalog. Pa onda uradi sinhronizaciju.
[ ib.kroki @ 30.07.2014. 16:00 ] @
Probao.
Zaglupi se, u beskonačno traje prebacivanje.
Mislim da je telefon nešto zabagovao.
[ kvaju @ 30.07.2014. 16:20 ] @
u kontaktima možeš odabrati ono pošalji posjetnicu ili kako li su već to glupo nazvali odaberi, kada te pita koje ćeš kontakte odaberi sve, i pošalji ih na svoj gmail.

na kompu otvoriš taj mail (privitak) i samo dodaj u kontakte.
[ kvaju @ 30.07.2014. 16:23 ] @
a možeš i ovako, kad si u kontaktima, upravljanje, pa export, pa odaberi sve kontakte (znači sa telefona) ako ti ima opcija da exportuješ na mail super, ako nema

export na sd karticu ili na memoriju telefona nebitno.

zatim file menagerom nekim odeš do toga što si exportovao, share, pa sebi na gmail.

poslje toga na kompu otvori gmail i import sve te kontakte i živio
[ vkoja @ 30.07.2014. 16:27 ] @
Resetuj ga ..
[ vkoja @ 30.07.2014. 16:35 ] @
Moze i tako ali je dosta komplikovano , ja sam odradio kao sto sam napisao gore na s5 , znaci sa kartice prebacio na gogle nalog koji je vec u ntelefonu i posle reseta telefona svi kontakti su na google nalogu.
[ ib.kroki @ 30.07.2014. 17:11 ] @
Citat:
kvaju:
u kontaktima možeš odabrati ono pošalji posjetnicu ili kako li su već to glupo nazvali odaberi, kada te pita koje ćeš kontakte odaberi sve, i pošalji ih na svoj gmail.

na kompu otvoriš taj mail (privitak) i samo dodaj u kontakte.


Uspeo sam po ovom uputstvu.
HVALA svima!
[ Talino @ 14.09.2017. 18:58 ] @
Tema je stara ali moram pitati.

Nabavio sam novi telefon a na starom sam imao oko 900 brojeva. Spašavao sam telefonske brojeve na google. Prenos podataka izvršio sam iz dva puta - prvi put sam prebacio oko 700 brojeva, i drugi put oko 200. Sada, kad sam krenuo vraćati brojeve sa googla u novi telefon, samo mi se vide ovih 200 kontakata koje sam zadnje prebacio, a onih prvih 700 ne vidim. Nisam znao da li se brišu stariji bekapi, nadam se da nisam zabrljao.

Ima li pomoći? hvala svima!
[ Zoran Milovanovic @ 14.09.2017. 19:11 ] @
Pogledaj na https://contacts.google.com/ sta tacno imas od kontakata sihronizovano na guglu. Uloguj se sa nalogom na kome si spasavao telefonske brojeve.

Daj vise informacija. Na koji nacin si radio skladistenje? Preko android telefona? Kako si prvi put prebacio (samo)700 kontakata? Zasto nisi odmah svih 900. Itd.
[ Talino @ 14.09.2017. 19:25 ] @
Zorane, na toj adresi koju si mi dao, imam oko 200 brojeva (nema onih prvih 700). Skladištenje sam radio putem novog telefona (ASUS Zenfone 2 max). Prvi put sam mislio da sam kliknuo na "ALL Contacts" i prebacio sam... pisalo je: "želiš li da u telefonu zadržiš te kontakte nakon prebačaja na google", ja sam rekao "ne". Kad se to obavilo, vidim, ostalo još oko 200 brojeva na telefonu (ne znam zašto), a onih 700 je dakle prebačeno, čim su na telefonu izbrisani. Tada sam opet izvršio prebačaj preostalih 200 brojeva, misleći da će postojati neki bekap. Da li je moguće da toga nema?!
[ Talino @ 14.09.2017. 22:46 ] @
Postoji li dobar apps za direktno vraćanje iz telefona koji je factory resetovan, za slučaj da Google ne pomaže?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.09.2017. 23:00 ] @
Disk Digger možda može pomoći, ali zaista sumnjam posle fabričkog reseta. Morao bi mu reći tačno ime fajla u kome je bio imenik, jer su svi to recovery programi napravljeni za povrat multimedije i sličnih dokumenata. Vrlo je moguće da bi mu trebao i root pristup.
[ Talino @ 15.09.2017. 03:04 ] @
-V-O-Y-A-G-E-R-
ne znam kako da znam ime fajla u kom je bio imenik.. baš sam laik za ovo.
[ gilopile @ 15.09.2017. 10:17 ] @
Mozda, ali mozda da se mem telefona prekopa sa nekim programom tipa get data back i zaviri u svaki fajl koji iskopa da li ima kakvih brojeva, ali se plasim da su oni tu doskocili, i iz sigurnosnih razloga, kada se odradi vracanje na fabricko da wipe-uje te odredjene fajlove gde su se nalazili licni podaci. Ako je tako, onda ot kopanja nema nista.

Uzmi ovo sa rezervom, jer nisam siguran da je bas tako, ali me i ne bi cudilo da jeste.
[ teroknor @ 15.09.2017. 10:50 ] @
Citat:
Talino:
Zorane, na toj adresi koju si mi dao, imam oko 200 brojeva (nema onih prvih 700). Skladištenje sam radio putem novog telefona (ASUS Zenfone 2 max). Prvi put sam mislio da sam kliknuo na "ALL Contacts" i prebacio sam... pisalo je: "želiš li da u telefonu zadržiš te kontakte nakon prebačaja na google", ja sam rekao "ne". Kad se to obavilo, vidim, ostalo još oko 200 brojeva na telefonu (ne znam zašto), a onih 700 je dakle prebačeno, čim su na telefonu izbrisani. Tada sam opet izvršio prebačaj preostalih 200 brojeva, misleći da će postojati neki bekap. Da li je moguće da toga nema?!


Ako sam dobro shvatio, 700 brojeva su ti bili na telefonu, a drugih 200 na sim kartici... trebalo je prvo da uvezeš sve na telefon, pa da radiš backup na google nalog. Tako ne bi ostao bez ovih 700 koje si izgleda pregazio sa drugih 200... teško da tu ima nazad, ali pre ćeš da pronađeš način da vratiš brojeve u google nalog nego na telefon.
[ Talino @ 16.09.2017. 08:12 ] @
Na Googlu nema ništa.

Zanima mogu li putem rootovanja telefona (ASUS Zenfone 2 max) povratiti oko 900 obrisanih telefonskih brojeva, koje sam greškom obrisao a nakon toga izvršio povraćaj fabričkih postavki telefona? Imam u ponudi neki "GT Recovery" koji nudi i mogućnost povraćaja obrisanih kontakta iz telefona. (link: www.gtrecovery.net/)