[ sonen @ 31.07.2014. 20:59 ] @
Danas sam montirao zivinu sijalicu koja je u sklopu sa prigusnicom tungsram 125w.
povezao na prekidac i radi sve dok je ne ugasim na prekidacu,ako je ugasim vise se nikada nepali.
Dobro. uzmem ja rastavim sve i povezem ponovo upalim i radi,kada sam je ugasio vise se opet nepali nikada znaci ostavim prekidac upaljen/ugasen neradi.

ako je fizicki odvojim sa mreze fazu i nulu kada je povezem opet radi dok ne ugasim.

prekidac prekida fazu.
probao sam i tako da prekida nulu opet isto,moram da odvojim i fazu i nulu sa mreze da bi opet upalila.

sta moze biti problem?
[ ZAS011 @ 31.07.2014. 21:10 ] @
Kakve veze ima živinjara sa elektronikom?
[ emiSAr @ 31.07.2014. 21:10 ] @
Prouci kako radi zivina sijalica.

Preko pomocne elektrode ispari kapljica zive smjestena u maloj cjevcici unutar balona. Da se kompletno upali i gori nazivnom snagom
treba joj oko 3 minuta.
Kada se ugasi, dok se ziva ne kondenzuje, odnosno sijalica ohladi treba vremena. Dok se to ne dogodi, nema ponovnog paljenja.-

Sve ti je ispravno.-

pOz
[ sonen @ 01.08.2014. 01:07 ] @
Da znam da joj treba vremena da se ona ponovo ne upali.
Ali se ona neupali ni za 3 dana,bilo da je ukljucena ili iskljucena,pa kada joj se cefne za 5 dana onda se upali.
[ Srečko @ 01.08.2014. 12:17 ] @
Citat:
sonen:
Danas sam montirao zivinu sijalicu koja je u sklopu sa prigusnicom tungsram 125w.


Citat:
sonen: Ali se ona neupali ni za 3 dana,bilo da je ukljucena ili iskljucena,pa kada joj se cefne za 5 dana onda se upali.


Tu mi nešto ne štima kako si isprobavo 3-5 dana u jedan dan.
Slušaj @emiSAr i mislim, da če biti sve u redu.

LP Srečko