[ djoka_l @ 06.08.2014. 11:18 ] @
Od pre nekoliko dana stižu mi poruke na e-mail kada promenim svoj post. Ako se ne varam, ovoga pre nije bilo?
Elem, piše da to može da se isključi izmenom profila, ali ne vidim koja to opcija menja ovo ponašanje.


[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 06.08.2014. u 13:54 GMT+1]
[ plus_minus @ 06.08.2014. 12:09 ] @
Da ne otvaram poseban topic, jer se takođe svodi na editovanje posta..

Kod mene nema obaveštenja u email inbox, ali zato, nakon izmene, umesto izmenjenog teksta, dobijem samo: Error

I ta jedna reč stoji kao izmena. Na svu sreću, back dugme radi pa je moguće povratiti kompletan post.

To sam otkrio pre 3 - 4 minuta. Dakle, svež problem.

[Ovu poruku su menjali plus_minus && Gojko Vujovic dana 06.08.2014. u 13:19 GMT+1 testa radi.. ]

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 06.08.2014. u 14:27 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 06.08.2014. u 14:29 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 06.08.2014. 12:21 ] @
djoka: dodacu tu opciju, nije jos sredjeno

plus_minus: hajde probaj molim te da editujes ovu poruku na temi. Postoje dva nacina, brza izmena, i obicna izmena. Probaj jednu po jednu. I prijavi tacno korak po korak gde si kliknuo i kad si dobio tu gresku. Mislim da ne bi trebalo da se desi ako ne koristis back dugme i slicne stvari. Ako vidis gresku, ne bi bilo lose da mi posaljes source code stranice gde si kliknuo "submit", da vidim sta ne valja.
[ djoka_l @ 06.08.2014. 12:55 ] @
Evo i meni sada izlazi Error na pokušaju da dodam novu poruku.

Test, test, test...

Sada neće. Šta sam uradio:
Ušao u odgvor na temu.
Napisao poruku.
Stisnuo pošalji poruku i dobio stranicu www.elitesecuriy.com/poruka.php , na kojoj se jedino vidi reč Error
Uradio back na browseru i dobio ponovo formu za unos poruke.
Probao dugme pogledaj kako poruka izgleda i sve bilo u redu.
Ponovo na pošalji poruku dobio Error.
Ponovo back, iskopirao poruku.
Vratio se ponovo na temu, kliknuo na odgovor na temu i sve radilo normalno.

Jedina razlika što obično koristim firefox, a ovoga puta sam koristio chrome.
Ne uspevam da ponovim situaciju...
[ plus_minus @ 06.08.2014. 13:27 ] @
Upravo sam izmenio poruku, ali, nije bilo "error"-a ovoga puta.

Klik na Brza izmena zatim dopisivanje/edit pa onda klik na izmeni poruku.

^^ To je procedura koju koristim svaki put.

A koliko sam primetio radi i obična izmena..

Neki sitan 'zvrk' je izgleda bio in_da_kveščn... nema ga više. :=)

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 06.08.2014. u 17:53 GMT+1]
[ Shadowed @ 06.08.2014. 13:36 ] @
test
testera
testerica
[ Shadowed @ 06.08.2014. 13:37 ] @
Rade ok i obicna izmena i brza izmena.
[ Gojko Vujovic @ 06.08.2014. 16:53 ] @
Nasao sam o cemu se radi... vezano je za izmene koje uvodimo ovih dana.
Kada pises jednu po jednu poruku, sve je ok. Ako otvoris vise od jedne stranice za pisanje, tada nastaje problem. Resicu to...
[ Odin D. @ 06.08.2014. 16:59 ] @
Citat:
djoka_l: Evo i meni sada izlazi Error na pokušaju da dodam novu poruku.
...
Jedina razlika što obično koristim firefox, a ovoga puta sam koristio chrome.

Meni je na firefoxu izbacilo "Error" poruku pri pokušaju da je pošaljem, ali je prošlo na Chrome-u.

Ovo sad pišem sa Chrome-a,

[dodato sa 'Brza izmena]:

i izgleda da nema problema

Citat:
Ako otvoris vise od jedne stranice za pisanje, tada nastaje problem.

Imao sam samo jednu otvorenu stranicu za odgovaranje na temu...

[/ dodato sa 'Brza izmena]
[ Gojko Vujovic @ 06.08.2014. 17:56 ] @
Ispravljen je problem sada, ne bi trebalo vise da se javlja ni kada je vise stranica za pisanje otvoreno.
[ gti2 @ 06.08.2014. 19:21 ] @
I meni se to desavalo,a sad sam primetio novi problem.Kad udjem u temu,ispod posta vec imam otvoreno polje za "odgovor".
[ plus_minus @ 06.08.2014. 19:31 ] @
^^ To i ne bi trebalo da bude problem... ako važi samo za ulogovane.
[ Odin D. @ 06.08.2014. 19:33 ] @
test

...

Sad radi na firefox-u, ali nemam opciju da izbrišem svoju poruku?!
[ gti2 @ 06.08.2014. 19:43 ] @
Citat:
plus_minus:
^^ To i ne bi trebalo da bude problem... ako važi samo za ulogovane.

Meni i nije samo ne znam da li je Gojko tako hteo ili je tako ispalo :)

edit:evo opet error kad sam hteo da posaljem.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 06.08.2014. u 21:22 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 06.08.2014. 20:14 ] @
gti moras mi reci tacno koje korake uradis kad dobijes error... ovako ne vredi.
Odgovaranje u okviru teme nije greska, to je feature. ;)
[ gti2 @ 06.08.2014. 20:26 ] @
Pa nista posebno nisam uradio,citirao to sto sam citirao i dopisao svoj text.Zatim na posalji odgovor,dobijem error,idem back,pa opet posalji i tako bih mogao do sutra.Na kraju sam iskopirao sav tekst,otvorio novi tab u Operi Mini,paste-ovao i tako je proslo.To je bio telefon sa Operom Mini,probano i preko ADSL i preko GPRS,isto...
Sad kucam sa tableta i obicne Opere pa cu da vidim rezultat.
[ gti2 @ 06.08.2014. 20:28 ] @
Sad je proslo iz prve (ovaj post je sa telefona).
Izgleda da se desava ponekad.
[ Lavlja_Jazbina @ 06.08.2014. 20:30 ] @
Problem samo ako je citat !!




Ali posle bude ovako.
[ gti2 @ 06.08.2014. 20:33 ] @
Izgleda,svaka cast :)
Sad sam probao sa citatom i greska...
[ Lavlja_Jazbina @ 06.08.2014. 20:36 ] @
Ali kada otvorim svaku temu ima i kao da cu pisati odgovor.Izgleda ovako.


[ gti2 @ 06.08.2014. 20:40 ] @
To je namerno tako,kao brzi odgovor (receno gore)
[ Lavlja_Jazbina @ 06.08.2014. 20:42 ] @
Ovo sto sam naveo u polsednjem postu se desava i u chrome ali samo ko je registrovan.

Sve je o.k ako je gost u pitanju !!
[ mr. ako @ 06.08.2014. 22:23 ] @
Sinoc sam poludeo, nestalo mi je par poruka zbog Error stranice pri slanju nekoliko duzih poruka, i sto je najgore nije ih zapamtio browser iz nekog razloga kad sam otisao na Back... nema nista gore, nego kad ispises poruku a ona nestane. :/



Citat:
Gojko Vujovic:
Odgovaranje u okviru teme nije greska, to je feature. ;)

Mozda bi mogao da sakrijes malo ovu formu za Quick Reply, da ne bude full otvorena, vec mozda samo polje da se vidi, a klikom na polje da se pojave sve opcije.
ILI, pogledaj ovu skriptu sto je uradio Shadowed, tamo se forma ne vidi uopste, tek klikom na "Brzi odgovor" se pojavljuje - to je lepo resenje recimo.



Takodje, Gojko odgovorio sam ti na PP.







EDIT: Evo i sada mi je izbacio Error stranicu, sva sreca na Back je sve ostalo zapamceno.

Meni se cini da postoji vremenski problem... ako odmah po pritiskanju Odgovori pastujem text ili napisem rec-dve, nesto sto traje par sekundi, ne izbacuje mi Error nikad. Ako duze od par minuta imam otvorenu formu za pisanje, Error se javlja uvek. Mozda se u tom periodu desi nesto, mozda neko postuje poruku...



BTW, Gojko, pogledaj MadZone... danas se desila greska, umesto odogora koji sam pisao na temi, taj odgovor je postavljen kao zasebna tema, a ima osobine poruke. Ista stvar se desila i clanu djoka_l (vidi sliku).







BTW2, kad se klikne na "Brza izmena" fokus ide na formu za pisnje odgovora, umesto da ostane na poruci.



[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 06.08.2014. u 23:38 GMT+1]
[ pisac @ 07.08.2014. 01:27 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:Odgovaranje u okviru teme nije greska, to je feature. ;)


Može neki batn da se fičr isključi. Meni se ne sviđa.
[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 08:38 ] @
Citat:
mr. ako....Sinoc sam poludeo, nestalo mi je par poruka zbog Error stranice pri slanju nekoliko duzih poruka,

To stavis u clipboard,zlu ne trebalo.
[ adzo_ @ 07.08.2014. 08:51 ] @
Citat:
pisac:
Citat:
Gojko Vujovic:Odgovaranje u okviru teme nije greska, to je feature. ;)


Može neki batn da se fičr isključi. Meni se ne sviđa.


Meni se isto ne dopada ali bi predložio malo bolji dizajn pa bi onda bilo upotrebljivo
Polja:
username: je nepotrebno - pa valjda svako zna kako se ulogovao i koji mu je username
Opis foruma: mislim da je i ovo nepotrebno jer kad citas neku temu i odlucis da odgovoris na nju u 99,9999% slucajeva znas na kojem forumu pises i na kojoj temi
Slicica poruke: bi mogla da se popunjava dinamicki(da recimo bude jedan red za one koji imaju malo vecu rezoluciju a ne kao sada fiksno u tri reda)

Polje za unos odgovora je po mom misljenju preveliko i moglo bi da bude kompaktnije(da mu se visina smanji na pola trenutne)
Samim tim bi nesto trebalo uraditi sa "Instant dodavanje:" - ovo bi moglo da se ubaci u neku padajucu listu ili jos bolje da prikazuje 5 najcesce koriscenih opcija za ulogovanog korisnika a ostatak da bude na klik daleko.

Ostalo ne bi menjao

Edit: Dobio sam error kod slanja odgovora, srecom pa back radi i uspeo sam da iskopiram celu poruku
[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 09:22 ] @
Kada se vec sredjuje da li je ovo problem samo kod mene po pitanju klipova i mozile ili je stvarno problem ?

Ako izmedju [youtube][/youtube] postavim link ovako https://www.youtube.com/watch?v=ZGeYWJ4tkvg
klip se nece videti,a ako izbrisem ovo sto je crveno onda se klip moze pogledati.
[ plus_minus @ 07.08.2014. 10:42 ] @
A najbolje je ako ostaviš samo ZGeYWJ4tkvg između yt. tagova. To je inače i default es način ze embed yt v. klipova. Ovo sa punom adresom je dodato kasnije.
[ Gojko Vujovic @ 07.08.2014. 11:24 ] @
https youtube:



Lavlji ja probao sa https i sve radi. Posalji mi link ka poruci gde ti ne radi da vidim kako si napisao?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.08.2014. u 13:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.08.2014. u 13:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.08.2014. u 13:07 GMT+1]
[ Shadowed @ 07.08.2014. 11:27 ] @
Gojko, mozes li i da pustis taj video?
[ gti2 @ 07.08.2014. 11:32 ] @
Slazem se sa @adzo u vezi instant dodavanja tj ako mislimo na isto
Bilo bi dobro da attachment moze da se doda u toku pisanja poruke,a ne samo kroz izmenu.
Bilo bi mnogo jednostavnije kad ide tekst-slika-tekst-slika.Ovako treba da se "uglavljuje" u tekst.
[ Gojko Vujovic @ 07.08.2014. 11:39 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ovo sto sam naveo u polsednjem postu se desava i u chrome ali samo ko je registrovan.

Sve je o.k ako je gost u pitanju !!



Odgovor sa citatom sam potpuno zaboravio, tu se uvek javljala greska. Sredjeno je sada, hvala na prijavi.
[ plus_minus @ 07.08.2014. 11:54 ] @
Meni se opet dešava Error ali onda kada hoću da napišem nešto u otvorenom prozoru za - reply.

Dakle, taj novi "awaiting" reply window at the bottom, ponekad mrsi konce, ne uvek.
Neka 'sitnica' treba tu da se 'poveže sa ostatkom u bazi', pretpostavljam.

Btw, kako obrisati svežu, ličnu poruku od pre 3 minuta .. ?
Ranije je bilo te opcije, sada je više nema.
[ Gojko Vujovic @ 07.08.2014. 12:06 ] @
Citat:
mr. ako:
Mozda bi mogao da sakrijes malo ovu formu za Quick Reply, da ne bude full otvorena, vec mozda samo polje da se vidi, a klikom na polje da se pojave sve opcije.
ILI, pogledaj ovu skriptu sto je uradio Shadowed, tamo se forma ne vidi uopste, tek klikom na "Brzi odgovor" se pojavljuje - to je lepo resenje recimo.


Sa Shadowedom sam i pricao pre nego sto sam ovo poceo da pravim, bice jos izmena i bice opcija za skrivanje forme koja ce pamtiti izabrano.


Citat:

Meni se cini da postoji vremenski problem... ako odmah po pritiskanju Odgovori pastujem text ili napisem rec-dve, nesto sto traje par sekundi, ne izbacuje mi Error nikad. Ako duze od par minuta imam otvorenu formu za pisanje, Error se javlja uvek. Mozda se u tom periodu desi nesto, mozda neko postuje poruku...


Evo ovako sada radi. Ranije si mogao da otvoris formu za pisanje poruke, snimis je na disk i saljes poruke bilo kada bilo kako dokle god je browser koji salje ulogovan tj ima cookie. Ovo otvara razne mogucnosti zloupotrebe od kojih smo neke i doziveli, tako da to mora da se ogranici kao sto ogranicava vecina sajtova danas. Procedura sada mora biti - otvoris stranicu, i napises poruku.

Moguce je da tebi istekne sesija pa kada saljes poruku, vec je u pitanju nova, provericu malo kako to radi kada se ceka i popraviti ako sta moze.

Citat:

BTW, Gojko, pogledaj MadZone... danas se desila greska, umesto odogora koji sam pisao na temi, taj odgovor je postavljen kao zasebna tema, a ima osobine poruke. Ista stvar se desila i clanu djoka_l (vidi sliku).


Ovo je bilo vezano za preview poruke iz quick reply-a, sad sam i to popravio.

[ Gojko Vujovic @ 07.08.2014. 12:09 ] @
Citat:
Shadowed:
Gojko, mozes li i da pustis taj video?


U pravu si, nisam to probao, samo sam video da se plejer ucitao.

Popravio sam i to sada (https youtube link u youtube tagu).
[ Sceka @ 07.08.2014. 12:20 ] @
Meni sve radi bez problema sto se tice "brzog odgovora".

Ali mi se ne dopada sam izgled, odnosno to sto je u pitanju "pola strane" uvek vidljivo.

Bilo bi bolje (kao u vecini varijanti na drugim forumima) da se vidi i operativna je samo mala povrsina i bez ikakvih naprednih funkcija - to i jeste poenta pojma "Brzi odgovor". Onome ko zeli, ima potrebu za naprednim funkcijama to se omogucava dugmetom "Kompletan editor" (ili vec kako se nazove) u kom slucaju se otvara onako kako je sada.


Pozdrav!

EDIT
Da ne zaboravim - mislim da je preterano sa ovim da se svaka izmena/editovanje salje na Mail. Cak mislim da je potpuno nepotrebno. Ovako se zatrpava Mail sa necim sto korisnik svesno radi i potpuno je nepotrebno da se "trag" o tome i detalji izmene salju na Mail.

EDIT 2
Osim ako ce se slati na Mail i izmena koju uradi administracija, sa naznacenim userom/moderatorom/administratorom koji je izmenio poruku - to je vec nesto sto je veoma korisno i to pozdravljam a ako to nece biti predlazem da to bude!

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.08.2014. u 13:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.08.2014. u 13:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 07.08.2014. u 14:09 GMT+1]

EDIT 3
Sad mi pade na pamet, da izmenim ovu poruku posle tebe i tako definitivno proverimo sve (i sta se desava nakon izmene administracije...) pa javljam novom porukom iz brzog odgovora sta sam dobio.

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 07.08.2014. u 14:22 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 12:38 ] @


DA,sada radi :).
[ Sceka @ 07.08.2014. 12:43 ] @
Gojko, nisam dobio Mail da si editovao moju poruku (ako je to bio cilj editovanja?!)


Pozdrav!

EDIT
Nisam dobio Mail ni za drugo editovanje.

A da uradis neku izmenu na samoj poruci (do sada nisam primetio da si bilo kako izmenio moju originalnu poruku), bilo da obrises nesto ili dodas. Mozda to fali?! Pokusavam da pomognem...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 07.08.2014. u 14:02 GMT+1]
[ Sceka @ 07.08.2014. 13:19 ] @
E sada sa dobio Mail sa naznakom da si izmenio poruku. Izmenu si uradio u 14:09h a ja Mail dobio u 14:15h. Odlicno! Ovo je falilo odavno, mnoge dileme bi bile resene - mnoge dileme sada nece biti uopste...


Pozdrav!
[ Sceka @ 07.08.2014. 13:24 ] @
Znaci istog trenutka sam dobio Mail o izmeni:

Citat:
Obavestenje o izmeni poruke na elitesecurity.org forumima:
Vreme izmene: 07.08.2014. - 14:22 GMT+1
Autor izmene: Sceka
Adresa: http://www.elitesecurity.org/p3470970


Tako da, mislim da je uspesno bilo, mislim na tvoje intervencije obogacivanja sajta... :)


Pozdrav!
[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 15:02 ] @
Citat:
Sceka....Da ne zaboravim - mislim da je preterano sa ovim da se svaka izmena/editovanje salje na Mail.


To je dobro ako neko menja a bila je mogucnost da se ne vidi ko je menjao.;).
[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 15:11 ] @
Mislio sam da navigacija bude ovge a ne da se skroluje .



[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 16:09 ] @
Ovde sam predlozio da ova navigacija bude izmedju dodatog quick reply-ja i zadnjeg posta a ne da spustam kompletno stranicu i dodjem

do ovoga kao na slici .

[ mr. ako @ 08.08.2014. 00:35 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
mr. ako....Sinoc sam poludeo, nestalo mi je par poruka zbog Error stranice pri slanju nekoliko duzih poruka,

To stavis u clipboard,zlu ne trebalo.

To sam ranije uvek radio sa duzim porukama, ali nije bilo potrebe vec godinama pa odvikao... :)

[ mr. ako @ 09.08.2014. 05:39 ] @


Nema opcije da izbrisem sopstvenu poruku, a nema ni trouglica da je prijavim...





Premestanje poruke u neku drugu temu/forum bi trebalo da stigne kao obavestenje korisniku na mail, isto kao i izmena.
[ pisac @ 17.08.2014. 00:30 ] @
Oće l' biti taj batn da se fičr isključi? Moram da izrazim svoje neslaganje sa ovim kvik riplejem na dnu strane, ide mi na živce svaki put kad ga vidim iz jednostavnog razloga jer ja mnogo više čitam forum nego što repliciram (zači potpuno je suvišan u 90% slučajeva).

Za početak, bar bi trebalo namestiti da se pojavljuje samo na zadnjoj strani teme koju neko čita (ispod zadnjeg posta), a ne na svakoj strani.

A posle uvesti i opšn batn u profilu da se neko reši tog smarača ako mu baš smeta i na zadnjoj strani teme.
[ dava @ 21.08.2014. 11:03 ] @
Nije moguće ni postvaiti link korištenjem tagova [url] (U dijelu instant dodavanja), ako se u poruci nalazi neki citat, dok se to ne dešava ako se piše čisti odgovor bez citata.

U stvari nije moguće dodati niti jedan tag (instant dodavanja), ako se citira neka poruka.