[ milanbetter @ 12.08.2014. 00:20 ] @
Postovanje,

Hocu aktivni subwofer za auto da prikljucim kuci. Nasao sam uputstvo na netu i sve je to OK.

Postupak ide odprilike ovako:
Kao izvor napajanja koristim posebno PC napajanje i sve njegovo zute zice (12V - 20A) sam povezao na izvor, a crne (Groud) na svoje mesto. I to je sve OK.

Medjutim da bi se subwofer ukljucio, potrebna je i tzv REMOTE zica (plavo bela), koja ide normalno iz auto kasetofona, i daje struju od 12V/0.5A kada se kasetovom ukljuci, cime se ukljucuje subwofer. Moj subwofer na plavobeloj zici ima osigurac na MAX 0.5A i ne mogu da primenim uputstva sa neta, a koja glase da se za REMOTE koristi zicica izvedena zica od zute (12 V - 20A ili vise).

Ono sto zelim da pitam da li ovaj problem mogu nekako lako da resim pomocu nekog transformatora ili sl. (nije mi bliska elektronika) koji bi sa zute zice smanjio amperazu na max 0.5 i time mogao da ga koristim kao REMOTE a da mi osigurac ne crkava.

Pozzz i hvala veliko
Milan
[ emiSAr @ 12.08.2014. 09:20 ] @
Slobodno sa tog izvora sto imas tankom zicom vodi remote control. Struju diktira potrosac a ne izvor. RC dovodi napon do nekog tranzistora koji
dobijanjem n a p o n a moze povuci maksimalno 0,5 A, ma koliko snazan izvor bio.-

pOz
[ milanbetter @ 12.08.2014. 16:43 ] @
Hvala @emiSAr...

To sam bas danas procackao po netu i nasao....

Hvala jos jednom
Milan