[ starisloven @ 17.08.2014. 18:52 ] @
U pitanju je neki dvojezgarni Athlon 2400 plus. Kada pritisnem prekidač na kućištu, računar se na kratko javi i ugasi se. U čemu bi mogao biti problem?
[ Miroslav Cvejić @ 18.08.2014. 07:05 ] @
Daj još neki detalj.

Šta znači "javi se na kratko"?

Koja ploča? koje napajanje?

Šta tu još od komponenti ima?
[ gilopile @ 18.08.2014. 07:51 ] @
Najcesce napojna za proc crkne pa je u kratkom spoju i problem se bas tako manifestuje, zavrti kulere na sekundu i gasi se, tj. zastita u napajanju.

Koja je tacno ploca i koji je to procsor? Socket?

Raskaci sve sa ploce, ukljucujuci i procesor, pa probaj da startujes klot plocu i vidi da li se gasi u istom vremenskom roku. Naravno, proveri i napajanje pre svega ili pokusaj sa provereno ispravnim.
[ starisloven @ 18.08.2014. 08:58 ] @
U računaru ima 3 harda, wireless kartica, grafička Nvidia gforce 7300. Računar je sa početka 2008. godine. Koja je ploča i napajanje ne znam... Kao što već rekoh, Procesor je Athlon 64 2400+ sa dva jezgra. Pošto ne vidim, moram naći nekoga da mi vidi koja je ploča i napajanje. Gdje i šta da kažem da gleda tome ko mi bude gledao koja je ploča i napajanje? I da... kad se pritisne dugme na kućištu, kuleri se zavrte na sekund i ugase se. Nekad to vrćenje potraje i više sekundi, ali se uglavnom uvijek računar ugasi.
[ gilopile @ 18.08.2014. 09:01 ] @
Prvo probaj sa drugim napajanjem, pa javi.