[ QuakeLive @ 21.08.2014. 13:09 ] @
Zdravo,

Da li je neko koristio Fluid Grid Layout opciju u Dreamweaver-u CC?

Imam jedno pitanje u vezi Dreamweaver-a CC - naime, ako hoću da napravim sajt koji je mobile responsive, postoji opcija Fluid Grid Layout koja u velikoj meri olakšava to... Ako sam dobro shvatio - upotrebom te opcije se menjaju neke stvari u načinu kreiranja strukture i dizajniranja. Konkretno, kada kreiramo HTML strukturu - svi elementi su smešteni unutar <div class="gridContainer clearfix"></div> i postoje tri varijante za CSS (tj. media queries) koje se odnose na veličinu displeja uredjaja (mobilini, tablet i desktop), a raspored (položaj) elemenata se vrši u odnosu na kolone koje Dreamweaver CC kreira (na primer Mobile: 4, Tablet: 9 i Desktop: 12 kolona).

Ako ste koristili ovu opciju, interesuje me u vezi Desktop varijante da li moramo da vršimu raspored/pozicioniranje elemenata isključivo prema tim kolonama? To pitam jer imam utisak da to u određenoj meri ograničava "slobodu" u pozicioniranju i dizajnu, ali nisam siguran u kojoj meri... Negde sam pročitao da postoje razlike i ograničenja u tome kada se koristi Fluid Grid Layout, ali ništa vise i detaljnije, pa me interesuje vaše iskustvo s time, da li možda ima nekih stvari na koje treba obratiti pažnju prilikom korišćenja Fluid Grid Layout opcije (Dreamweaver CC), šta je karakteristično za to, gde može lako da se pogreši i sl.?

Hvala unapred.