[ vriskica @ 21.08.2014. 18:21 ] @
moze li mi neko pomoci oko vjezbe 2 treba mi za ispit
[ valerijan @ 21.08.2014. 21:03 ] @
Elitesecurity :: pravilnik za korisnike

Citat:
6. Ne tražite da Vam neko radi domaći zadatak

Ne očekujte da bilo ko obavezno odradi sav posao umesto Vas! Rado ćemo pomoći oko svakog problema u slučaju da Vam "gori pod nogama", pred neki ispit ili posao, ali morate da pokažete na delu da ste u stvari krenuli sa radom i zastali pošto ne znate kako dalje. Ako samo navedete zadatak i specifikacije, u zavisnosti od raspoloženja članova na forumu, možda će se naći neko da odradi kompletan posao, ali pošto to zavisi od entuzijazma samih članova, ne postoji garancija da će se i dogoditi! [ES] posetioci će Vam pomoći da bolje SHVATITE problem sa kojim ste suočeni, ali ponešto morate i sami da uradite!
[ vriskica @ 21.08.2014. 21:10 ] @
hmmm pa da li da krenem redom prvo oznacim oci sa selection tool i to obojim pa onda kosu lice i sve tako
[ skemamen @ 22.08.2014. 07:24 ] @
@valerijan Hahahahahahahaha, bravo...!

@vriskica Radim u Photoshopu ceo zivot i ovakvu glupost ne bi znao da uradim :) Koji je taj koji smislja ovako glupe zadatke koji uopste nisu konstruktivni, ne zahtevaju nikakvu kreativnu afirmaciju, niti ce ikada u zivotu poznavanje izrade ovog zadatka biti primenjeno.

Kao "laik" sa Pen Toolom bi nacrtao konture, sto traje manje od dve minute i napravio tri lejera koja bi obojio u tri razlicite boje. Mozda postoji i neko lakse resenje, ali ja ga ne znam jer je toliko glup zadatak... Srecno.
[ vriskica @ 22.08.2014. 12:46 ] @
hvala ti sto si pokusao mi pomoci
[ skemamen @ 22.08.2014. 13:29 ] @
Ma mislim mozes probati i sa "filter gallery" pa napraviti taj efekat, naci neki koji odgovara zadatku. U principu, mislim da je ovo rucno crtano, stavise - potpuno sam siguran da je crtano i obojeno u tri boje...

Jos jedna stvar, ovo nije iz 3 boje nego iz cetiri:
1. Ako je crna boja (a jeste) onda su to 4 boje
2. Da bi dobili zutu, ljubicastu i plavu, boju pravimo iz CMYK palete tj. iz 4 boje. Osim ako je RGB, ali onda ni originalna slika nije iz 4 boje nego iz 3.

Touche... :)
[ vriskica @ 12.09.2014. 14:29 ] @
.da li moze neko pomoci..kako napraviti ovu pozadinu u photoshopu ..
[ skemamen @ 12.09.2014. 16:18 ] @
Ove plave linije? Paaaa izvuces plave linije, ali upalis "rulers" (Ctrl+R) da bi ih izvukla na proporcionalno tacnim mestima. Mislim da su te linije "Guides"...