[ zelmil83 @ 22.08.2014. 17:45 ] @
pozdrav,imam sledeci problem zelim da instaliram windows 7 preko xp medjutim kada ubacim cd i podesim boot startup cd krene da ocitava pojavise "windows... please wait" i racunar se sam gasi svaki restart desava se isto dok ne izvadim CD promijenim first boot onda sve podize normalno znaci hard odradjuje kako treba. Da eliminisem odmah,napajanje sam provjerio stavio jedno od 450w samo da napaja dvd citac ostalo na napojnoj od racunara(internoj) opet isto mijenjao sam IDE raspored potrosaca,znaci zamijenio uticnice na ploci za hard disk i dvd drive isto,i na kraju zamijenio ide kablove opet isto,komplet racunar je prenesen iz drugog kucista u ovo samo je znaci napajanje novo u odnosu na staro kuciste na njemu sam inace bez problema instalirao windows xp a na ovom sam probao na prihvata nikakav cd. Da naglasim posto je kuciste drugacije na ploci sam samo spojio power konektor po semi od ploce pronasao sam pinove na maticnoj koji ga "kresnu",ostalo nista nije spojeno od konektora (prednji USB ulazi itd.),da li je razlog tome kakav dodatni konektor na ploci iako sam prilicno siguran da to veze nema sa ovim ali eto sve sam probao ne ide... hvala svima na pomoci unaprijed!!!
[ Miroslav Cvejić @ 22.08.2014. 18:02 ] @
Napravi bootable USB flash pa probaj s njega da instaliraš Windows 7.

Brža je instalacija, ako ništa drugo.

koji je računar u pitanju uopšte?
[ zelmil83 @ 22.08.2014. 18:05 ] @
ploca je ibm 8431kga a kuciste je od dell dimension 3000,inace imam procesor 2,8ghu,1gb rama hard 80gb grafika 128mb nvidia 9550 i tako dalje...
[ gilopile @ 23.08.2014. 17:34 ] @
Mozda RAM mem. pravi problem. Probaj sa drugom...
[ zelmil83 @ 24.08.2014. 09:20 ] @
u toj ploci koja je sad kod mene IBM,je inace bila jedna ram memorija od 512mb 333mhz,instalirao sam sistem bez problema sa dvd medjutim nakon rotacije ploce i kucista gore navedene stavio sam na ovu plocu umjesto 512mb 333mhz dvije memorije 0d 512mb takodje ali na 400mhz da li je moguce da to pravi problem,posto mi taj ram od 333 nije tu trenutno da ne donosim bezveze ako je nebitna razlika u frekvenciji???
[ gilopile @ 24.08.2014. 09:25 ] @
Pa moguce je, naravno. Ako nemas drugu, povadi te dve, dobro ocisti kontakte krpicom, pa vrati samo jednu, pa pokusaj, ako nece, izvadi tu i stavi drugu..
[ flighter_022 @ 29.10.2014. 17:53 ] @
Ja sam imao slican problem sa desetak racunara istog proizvodjaca. Kada se cd ili dvd ubaci, čim krene da vrti dođje do hard reseta... Petljao sam prvi put sa memorijom, karticama, na kraju je problem nestao zamenom napajanja, i isto je bilo sa svim ostalim računarima istog tipa.