[ Ivi_Bridge @ 28.08.2014. 12:23 ] @
Pozdrav, imam 2 memorijske kartice, ove:
Code:
http://picbug.ru/image-E7E0_53FF0FD9.jpg
provlem sa ovom od 2 GB je sto je bila u Nokia telefonu i tamo je zakljucana, e posle par godina ja zaboravim sifru, i sada je kartica neuopotreljiva, sifre se ne mogu setiti tako da jedino preostaje "Obijanje" podaci mi nisu bitni.

Vise nemam nokiu, tako da neke kombinacije s nje ne mogu da radim kao sto je ona pretraga fajla koji sadrzi sifru programom za Symbian. Koristim Linux i ako bude potrebno windows.

Sto se druge kartice tice. ova od 64GB, android telefon je zapoceo formatiranje, i u sred formatiranja mu je izvadjena baterija, a i pre toga je prijavio da je kartica ostecena i da bi se koristila mora se formatirato, pormatiranje pocelo i kao sto sam rekao izvadjena baterija, posle toga, kartica ne daje znake zivota kao ni gore navedena, kada ih ubacim u telefon ili card reader, nema reakcije. Ova od 64GB nije ni bila zakljucavana.

Ima li neka opcija ?
[ bojan_bozovic @ 28.08.2014. 12:26 ] @
Tu manju formatiraj kao FAT, tj. FAT16 kompjuterom. Za veću koristi FAT32.
[ Ivi_Bridge @ 28.08.2014. 20:24 ] @
Pa nisam ja prvo put seo za racunar :D Naveo sam da racunar ne detektuje kada je kartica (obe) ubacena, tako da ne mogu da je formatiram...
[ bakara @ 28.08.2014. 20:54 ] @
Pa onda nije zakljucana nego neispravna
[ Ivi_Bridge @ 28.08.2014. 23:51 ] @
Za ovu od 64gb, moguce, ali sto se ove od 2gb tice, probaj da zakljucas memorijsku na nekoj nokii i nista je vise sem te nokie prociteti nece dok je ne otkljucas :D A ja siftu ne znam :D
[ ivmilicevic @ 29.08.2014. 17:06 ] @
Kažu da te zaključane kartice možeš formatirati u nokiji N95, nisam pokušao ali ima dosta stranica koje kažu da su uspješno otključali