[ visatix @ 09.09.2014. 10:17 ] @
Pozdrav forumu. Reč je o eksternom hard disku Transcend Store Jet od 500Gb, kupljenom pre oko 4 godine. Navedeni hdd je služio samo za filmove i muziku i nešto za programe i slike,a popunjen je sa oko 80%. Korišćen je veoma, veoma retko i uglavnom je svo vreme "provodio" u fijoci radnog stola u sobi, nikada nije padao sa stola niti se sa njim "grubo" postupalo. Prošli vikend sam instalirao program HD Tune Pro radi provere hard diska na laptopu pa rekoh ajd da proverim i ovaj. Priključio sam ga i dobio informaciju (health): reallocated sector count je imalo za "data" 82, a reallocated event count je imalo za "data" 51 i na oba mesta je za status pisalo warning. U radu sam primetio samo par puta da je teže otvarao direktorijum u kome su bili neki programi i jedan direktorijum gde sam imao neke slike. Nakon toga sam (windows xp) pustio check disc option i uključio obe opcije. Nakon desetak minuta, izgleda je nešto zaglavilo pa sam ugasio kompjuter. Cele nedelje nisam bio kuci pa sam tek prošli vikend ponovo prikačio eksterni hdd na laptop. Sada je radio "normalno", otvarao sve direktorijume bez problema, kopirao sam nešto na njega... Ponovo sam pustio HD Tune Pro i dobio sledeće (health)-slika u prilogu.
Nakon toga sam uradio error scan i dobio sledeće (error scan) - slika u prilogu.

Nije mi jasno kako na error scan-u nisam dobio ni jedan bad sector a ovamo na health piše da ima problema? Može li neko objašnjenje? Naravno da treba da menjam hdd i to ću i uraditi ali me interesuje šta je u pitanju.




[Ovu poruku je menjao visatix dana 09.09.2014. u 11:27 GMT+1]