[ Vladilslav @ 13.09.2014. 16:33 ] @
Pošto sam fakultet završio po starom programu 2006. godine, na "TF Mihajlo Pupin" u Zrenjaninu, po zanimanju sam diplomirani inženjer za upravljanje teh. sistemima (mašinstvo drugim rečima). E sad, pošto su u međuvremenu uveli nove master studije na mom fakultetu, razmišljam o tome da li vredi upisivati te studije i polagati razliku od nekih 8-9 ispita + master rad, da bih postao master mašinstva (po novom smeru)? Sa tom novom diplomom bih imao 300 ESPB bodova, dok sa ovom starom imam 0 bodova.

Ja bih želeo da odem u inostranstvo, Austija, Nemačka, recimo, i da se tamo zaposlim. Jezik koliko toliko znam (Nemački), engleski odlično znam, imam i praksu u poslovima kvaliteta i slično, i ne znam koliko se tamo vrednuju Bolonjske diplome, i vredi li da odradim tu razliku i postanem master? :)

Ako neko ima slična iskustva, stvarno bih voleo da ih podeli sa mnom, i hvala unapred.

[ KrkaCiC @ 13.09.2014. 17:22 ] @
Iskreno,ako imas znanje koje ce tamo nekom zatrebati nece ti praviti problem sto nemas zvanje master.
[ Vladilslav @ 14.09.2014. 09:37 ] @

@KrkaCiC jesi li to napisao iz ličnog iskustva? Čuo sam to više puta, da je važnije praktično znanje, pa mi je zato potrebna pomoć forumaša da bih stekao realnu sliku o tome.

Još jedno pitanje - Koji nivo znanja jezika je potreban da bi se radilo kao inženjer u Nemačkoj?