[ flighter_022 @ 14.09.2014. 17:18 ] @
http://www.pcworld.com/article...s-tv-unit-into-subsidiary.html

Sony u UK ima samo par modela na lageru, u USA nema više, Kanada par modela... :(
[ Dexic @ 14.09.2014. 18:03 ] @
Vest je iz februara jos :D Koliko sam shvatio, vise nece biti VAIO-a van Japana, barem za sada. Firma koja je kupila VAIO brand samo u Japanu prodaje isti?

Ovo sto se prodaje je bas zaostali lager! (koliko je losa prodaja kada verovatno nisu ni pravili nove komade barem pola godine)
[ flighter_022 @ 19.09.2014. 22:55 ] @
Ja nisam pratio trziste jedno 3 meseca, a sada sam trazio Vaio PRO 13 (malo nabudzeniju verziju) i kada nisam nasao, pogledah i eto... :(
[ Dexic @ 20.09.2014. 02:07 ] @
Ima ih po Evropi, vidjam ih dosta ovih dana. Ali po meni, ne vrede.
[ flighter_022 @ 02.10.2014. 08:37 ] @
Nemoj tako, za VAIO sam emotivno vezan :D
[ Ivan Dimkovic @ 02.10.2014. 19:32 ] @
I ja sam voleo Sony Vaio masine puno - dok je Sony nudio laptopove koji su bili sam tehnicki vrh u najvecem broju slucajeva kada su u pitanju njihovi nekadasnji high-end modeli (prvi PCG-Z, X505, TZ, Z).

Evo kratkog istorijata Sony Vaio linije, sa fotkama:

http://www.theverge.com/2014/2...ny-vaio-iconic-pcs-photo-essay

Medjutim i tada, "u najbolje vreme" je Sony bio nasiroko poznat po ocajnoj korisnickoj podrsci i slabo odrzavanim drajverima kao npr. video drajveri koje ne refreshuju, sto je bio problem za hibridnu grafiku na, recimo, Z masinama koje su imale custom hw. dizajn.

No, i pored tih mana su neki entuzijasti kupovali Sony, a probleme podrske resavali community resenjima, kao sto su recimo bili NBR napori da se napravi community "sprzena" verzija display drajvera sa najnovijim NVIDIA i Intel drajverima, sa manje ili vise uspeha - ako si imao srece, sve radi OK, ako nisi, dobijes crni ekran i tako to...

Medjutim, kako je Sony prestao da pravi takve masine, prestali su bilo kakvi razlozi da ih ljudi kupuju.

Poslednjih godinu-dve Vaio liniju je mahom cinio mainstream napravljen u Kini, ali i dalje sa Sony premium cenama.

Rezultat je bio predvidljiv.