[ TanjaI @ 15.09.2014. 11:45 ] @
Kako sajt izradjen u weebly-ju prebaciti na edu.rs? Drugim recima, gde "pokupiti" DNS i Nameservers sa weebly-ja?
Tanja
[ view @ 16.09.2014. 09:59 ] @
Nisam siguran da weebly daje nameservere na koje mozes usmeriti domen.Secam se bar jednog klijenta koji je radio sajt na weebly pa su mu dali samo ip adresu na koju da usmeri A record..Posto za rs domene niko od registara ne daje kompletan dns managemant pristup,potrebno je da zakupis obican cpanel hosting gde ces da usmeris svoj domen zatim kroz taj cpanel u dns zonama da podesis A record koji ce usmeravati http na weebly server a mailovi da ti ostanu na cpanel hostingu.


Kod internacionalnih domena,vec kod domain registra dobijas pun pristup dns podesavanju domena i vec kod podesavanja domena sa default nameserverima mozes podesiti A record na weebly.


Mozda i nisam u pravu ali takav sam utisak stekao sa mojim prethodnim iskustvom.
[ TanjaI @ 29.09.2014. 14:09 ] @
U Orionu je dobijen edu.rs domen. Kako sada weebly prebaciti na taj novi domen?
[ Dusan Filiferovic @ 29.09.2014. 15:59 ] @
Pogledaj na webbly-ju koji su im nameserveri pa podesi domen na iste i posle nekoliko sati od te promene (dok .rs registar sve ucita moze da potraje nazalost) unesi domen na webbly-ju tamo gde se podesava ako hoces da koristis svoj domen.
[ TanjaI @ 29.09.2014. 18:54 ] @
Gde se to gleda na weebly-jevim formularima?
[ Dusan Filiferovic @ 29.09.2014. 23:28 ] @
Support recimo?
[ TanjaI @ 05.10.2014. 18:02 ] @
Evo dokumenta koji ja ne umem da protumacim...
[ TanjaI @ 08.10.2014. 11:04 ] @
Na Orion-ovom cpaneu je sve oradjeno i podeseno, ostaje samo da se podesavanja odrade na weebly-ju. Medjutim, kada se to odradi na weebly-ju, tj.na njihovom formularu, pojavi se obrazac za placanje. A kazu da to moze da se zaobidje, a KAKO???????