[ Qler01 @ 16.09.2014. 21:11 ] @
Nece pa nece...
ubio sam se dva dana

nije mi jasno zasto kada pokrenem sajt http://agencijarentacar.somee.com/ ne prikaze mi startpage a to je login.aspx vec kada ukucam putanju rucno onda dodje do te forme

http://agencijarentacar.somee.com/login.aspx

druga stvar kada zelim da se ulogujem dobijem poruku o gresci u prilogu je fotografija.

webconfig connectionString je sledeci

<connectionStrings>
<add name="RentaCarConnectionString1" connectionString="Data Source=agencijabazapodataka.mssql.somee.com;Initial Catalog=agencijabazapodataka;Persist Security Info=False;User ID=baza;Password=****" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>


podesavao sam SQLserver Menagment studio. Preko njega pristupim Hostu i nadjem bazu moju,pristupim njoj i ona je available.

Podesavao sam firewall TCP/IP
Molim pomoc...

[ pl4stik @ 17.09.2014. 21:14 ] @
Dva dana !!! Malo je to :)
Ako vec imas dozvoljen remote pristup na sql ja bi ti reko da uhvatis jednu tabelu, prevuces je na web formu i procitas sta je dopisano u web.config. Mozes i da nabacis jedan text box i jedan button, a u code behind napravis jednu SqlConnection gde ti je connection string taj text box i iz buttona pokusas da je otvoris, naravno sve to u try/catch i gledas kad je u redu...
[ S A J A @ 17.09.2014. 23:17 ] @
Citat:
Qler01:
nije mi jasno zasto kada pokrenem sajt http://agencijarentacar.somee.com/ ne prikaze mi startpage a to je login.aspx vec kada ukucam putanju rucno onda dodje do te forme
http://agencijarentacar.somee.com/login.aspx


Zato što se login.aspx ne smatra default start stranicom. To mora da se podesi na IIS serveru.
Međutim, to se ne radi tako. Startup stranica treba da ti bude default.aspx a onda će te automatski redirektovati na login.aspx radi prijave, naravno ako si ispravno implementirao ASP.NET Membership.

Citat:
Qler01:
druga stvar kada zelim da se ulogujem dobijem poruku o gresci u prilogu je fotografija.


Biće da ne može da se nakači na bazu :)
[ Shadowed @ 18.09.2014. 00:56 ] @
Ne mora na IIS-u, moze u web.config-u (IIS ce zapravo samo i postaviti vrednosti u web.config) posto mnogi hosting provajderi ne daju pristup iis management-u.
Ali se slazem da, ukoliko login nije uvek neophodan, redirekcija na login stranu treba da se uradi samo po potrebi. Ukoliko jeste uvek potreban, onda se login moze postaviti na samu default.aspx stranu kako se ne bi nepotrebno vrsila redirekcija.
[ Qler01 @ 18.09.2014. 10:08 ] @
[quote]S A J A:
Citat:
Qler01:
nije mi jasno zasto kada pokrenem sajt http://agencijarentacar.somee.com/ ne prikaze mi startpage a to je login.aspx vec kada ukucam putanju rucno onda dodje do te forme
http://agencijarentacar.somee.com/login.aspx


Zato što se login.aspx ne smatra default start stranicom. To mora da se podesi na IIS serveru.
Međutim, to se ne radi tako. Startup stranica treba da ti bude default.aspx a onda će te automatski redirektovati na login.aspx radi prijave, naravno ako si ispravno implementirao ASP.NET Membership.

na lokalu kada pokrenem projekat odmah me vodi na Login.aspx
[ Qler01 @ 18.09.2014. 10:09 ] @
Kako da resim ovaj problem sa bazom ?
[ Qler01 @ 18.09.2014. 10:13 ] @
Citat:
pl4stik:
Dva dana !!! Malo je to :)
Ako vec imas dozvoljen remote pristup na sql ja bi ti reko da uhvatis jednu tabelu, prevuces je na web formu i procitas sta je dopisano u web.config. Mozes i da nabacis jedan text box i jedan button, a u code behind napravis jednu SqlConnection gde ti je connection string taj text box i iz buttona pokusas da je otvoris, naravno sve to u try/catch i gledas kad je u redu...


Zaista se izvinjavam nije mi jasan taj postupak.
Ja mogu samo da pristupim bazi na hostu nista vise.... uploadovao sam fajlove na host i to je to... login ne prolazi, tako da mi nejasno gde da prevlacim te kontrole? I sta da gledam u web.config?

[ Qler01 @ 18.09.2014. 10:14 ] @
Citat:
Shadowed:
Ne mora na IIS-u, moze u web.config-u (IIS ce zapravo samo i postaviti vrednosti u web.config) posto mnogi hosting provajderi ne daju pristup iis management-u.
Ali se slazem da, ukoliko login nije uvek neophodan, redirekcija na login stranu treba da se uradi samo po potrebi. Ukoliko jeste uvek potreban, onda se login moze postaviti na samu default.aspx stranu kako se ne bi nepotrebno vrsila redirekcija.


Moze li postupak kako da resim to u web.configu?
[ Shadowed @ 18.09.2014. 11:11 ] @
Baci pogled na prvih par linkova ovde
[ Qler01 @ 18.09.2014. 20:54 ] @
Resio sam da mi se otvori LogIn.aspx dakle kada korisnik prvi put poseti sajt odmah mu se otvara Login.aspx
medjutim i dalje kada zelim da se ulogujem dobijam istu gresku?

Kacenje na bazu nece pa nece... :( sta da mu radim Membership je implementiran valljano.



[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 18.09.2014. u 22:05 GMT+1]
[ Laki123 @ 20.09.2014. 11:02 ] @
Kada si pravio projekat da li si pravio svoju bazu i pored nje jos membership bazu (ASPNETDB.MDF, koja se automatski pravi)? Verovatno na serveru nemas membership bazu. S obzirom da somee.com u besplatnoj varijanti nudi kacenje jedne sql server baze, najbolje da svoju bazu spojis sa membership bazom, i onda samo nju posaljes na server. Na sajtu ima objašnjeno kako se to radi (ovo si verovatno vec bio uradio):
Deploy MS SQL database
Attach database
i na kraju se dobije connection string koji se doda u web.config
Code:
After you successfully  deployed your database, you'll need to update the connection strings in your software.
You'll be able to find the connection string here:

In "User menu" navigate to "User -> Managed products -> MS SQL -> Databases -> (Database name)".
[ Qler01 @ 21.09.2014. 10:33 ] @
Napravio sam bas tako kako je i prilozeno.
Pratio sam ovaj tutorijal

https://www.youtube.com/watch?v=twNL43W9FRs

16:17 min je kacenje baze.

Iskopirao sam connection string i koji je gore prilozen u prvom postu.

Evo prntscreen fajlova iz App_Data foldera

workstation id=agencijabazapodataka.mssql.somee.com;packet size=4096;user id=baza;pwd=****;data source=agencijabazapodataka.mssql.somee.com;persist security info=False;initial catalog=agencijabazapodataka

Ovaj connection string sam dobio nakon kacenja baze. Ipak sam postavio konekcioni string onaj gornji jer sam bio na stackoverflow pa sam postavio onaj gore jer ni ovaj generisani nije radio a pomagali su mi na tom forumu da resim problem medjutim i dalje je tu.



[ Laki123 @ 21.09.2014. 11:48 ] @
Bazu ne treba da saljes kao fajl u Data folder, vec pravis praznu bazu na serveru pa joj posaljes podatke, kao sto je opisano na youtube videu. Ja sam predlozio da u bazu ASPNETDB.MDF prebacis i bazu RentaCar, pa je onda attach-ujes na server (posto somee.com podrzava samo jednu bazu, ili je ranije bilo tako).
Inace trebalo bi da mozes negde u user meniju na somee.com da saljes sql komande bazi, pa tako mozes proveriti da li cita podatke za korisnike i podatke koji su vezani za rentacar.
[ Qler01 @ 21.09.2014. 17:09 ] @
Tako sam i uradio napravio sam praznu bazu podataka "agencijabazapodataka" pa sam attachovao fajlove.
Ja sam identicno uradio kao sto je u video bilo opisano.
Negde gresim i ne mogu da objedinim te dve baze nikako ne snalazim se oko toga?
[ Qler01 @ 21.09.2014. 17:50 ] @
Procedura koju sam pokusao.
Obrisao sam celu bazu sa servera i napravio novu sa loginom.
Backup baze podataka sa lokala.
Run na serveru skripte.
Ispravljen konekcioni string.

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=bazapodatakaagencija.mssql.somee.com;Initial Catalog=bazapodatakaagencija;Persist Security Info=False;User ID=baza;Password=******" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

Generisan string je :

workstation id=bazapodatakaagencija.mssql.somee.com;packet size=4096;user id=baza;pwd=****;data source=bazapodatakaagencija.mssql.somee.com;persist security info=False;initial catalog=bazapodatakaagencija

preko Menagment studio imam pristup ali opet ista greska....


Ocigledno da si u pravu sa aspnetdb.mdf... samo ja ne znam kako da objedinim te dve baze


[ sparc @ 21.09.2014. 18:07 ] @
<connectionStrings>
<add name="ApplicationServices" connectionString="data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|\aspnetdb.mdf;User Instance=true" providerName="System.Data.SqlClient" />
<add name="pozarSQLConnectionString" connectionString="workstation id=pozarsql.mssql.somee.com;packet size=4096;user id=parccsl_SQLLogin_1;pwd=1tbwph5ri5;data source=pozarsql.mssql.somee.com;persist security info=False;initial catalog=pozarsql" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

ovo je radilo na somee.com
aspnetdb.mdf posaljes zajedno sa aplikacijom, a radnu bazu, ako imas podatke posaljes na somee pa je onda attachujes, bilo je davno ne secam se vise
[ Qler01 @ 21.09.2014. 20:49 ] @
>>aspnetdb.mdf posaljes zajedno sa aplikacijom, a radnu bazu, ako imas podatke posaljes na somee pa je onda attachujes, bilo je davno ne secam se vise<<

nije mi jasno aspnetdb.mdf sam poslao kao .zip file uploadovao zajedno sa ostalim fajlovima i ona se nalazi u gore prilozenom preentscreenu u folderu App_Data
nije mi jasno kako to mislis da posaljem radnu bazu Ona se zove Agencija.mdf (imam podataka) i ona se nalazi u app_data folderu sa ostalim fajlovima


Uploadovao sam sve fajlove ponovo ...primeno ovaj tvoj konekcioni string ... evo sda sta se poavi

[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 21.09.2014. u 22:02 GMT+1]



<connectionStrings>
<add name="ApplicationServices" connectionString="data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|\aspnetdb.mdf;User Instance=true" providerName="System.Data.SqlClient" />
<add name="ConnectionString" connectionString="workstation id=bazaagencija.mssql.somee.com;packet size=4096;user id=baza;pwd=****;data source=bazaagencija.mssql.somee.com;persist security info=False;initial catalog=bazaagencija" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

s tim da sam podatke povukao iz backup-a saljem printscreen

[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 21.09.2014. u 22:17 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 21.09.2014. u 22:20 GMT+1]
[ sparc @ 22.09.2014. 08:23 ] @
1. pogledaj sajt http://www.testhr.somee.com
2. Da li tvoj sajt radi lokalno (na razvojnom server)?
3. Da li si siguran koju verziju SQL koristis? (ako koristis sqlserver 2012 express ona nije kompatibilna cak ni sa 2005 - provereno)
4. moras da dodas korisnika www koji se referencira na login NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE I daj mu za pocetak dbo privilegije da bi ti sajt proradio a posle exsperimentisi sa pravima koliko hoces
5. na zalost na some.com ne mozes koristiti bazu aspnetdb.mdf I ja sam bio u zabludi jer u ovom test sajtu nisam koristio upravljanje korisnicima.
6. Ako koristis konenciju preko sqlservera a ne direktno na .mdf fajl onda prvo deatachuj bazu (ali ne zaboravi da napravis korisnika www)
7. Zipuj .mdf I .ldf fajlove (lakse ce ti biti , a takodje koristi I zip utility iz windows explorer)
8. Na somme.com kreiraj bazu sa istim imenom koje si koristio lokalno
9. uradi upload zip fajla preko backup file manager u some, izaberi zip fajl I klikni na opciju upload and uzip files
10. predji na attach database, izaberi .mdf I .ldf fajlove koje bi trebao da vidis ako je sve prethodno proslo u redu I pritisni dugme attach, I treba da dobijes poruku da su fajlovi uspesno atachovani
11. u swoj web.config (na lokalnom racunaru) za konekciju na bazu dodaj iskopiran string za konekciju (void racuna da ne napravis gresku)
12. iskopiraj sada web.config na some.com
13 work!!!!!!!!

[ Laki123 @ 22.09.2014. 17:26 ] @
Ne znam kako kreiras bazu, ali ovako mozes i kreirati i dodavati tabele u postojecu ASPNETDB bazu, u Visual Studio, ides u direktorjum App_Data, pa dvoklik na ASPNETDB.MDF, u server exploreru desni klik na karticu Tables, pa Add New Tables (mozda mogu i da se kopiraju tabele iz baze RentaCar drag and drop). Kada prebacis sve tabele iz RentaCar u ASPNETDB, mozes napraviti Database Diagram, dodas sve tabele, pa ih onda povezujes.
Prvo namesti da ti sve ovo radi na lokalu, treba da promenis connection string u ovaj za ASPNETDB.MDF.
Da bi prebacio na server, attachuj samo ovu ASPNETDB bazu, i proveri da li sql upiti rade na serveru.

Drugi nacin je desni klik na bazu u server exloreru, pa izaberes Publish to provider... i pratis korake da ti izgenerise sql. Isto uradis i za RentaCar bazu pa samo spojis ta dva sql fajla i njih posaljes na server (mislim da moze da se izabere da li attachujes bazu ili da generise bazu iz sql). Ovo nisam isprobao pa ne znam da li ce raditi.

Problem je verovatno sto nisi attachovao ASPNETDB, kolko vidim sa slika samo je attachovana RentaCar baza, a ASPNETDB je samo prekopiran kao fajl. Inace sam naziv baze nije bitan, kad kreiras bazu na serveru, mozes dati bilo koje ime, i na osnovu toga ce se izgenerisati connectionstring koji samo kopiras u web.config.
[ Qler01 @ 23.09.2014. 12:29 ] @
poslao sam ti poruku privatnu Laki123
[ Qler01 @ 23.09.2014. 18:56 ] @
proveri privatne poruke,poslao sam ti ponovo