[ crnamarija @ 21.09.2014. 18:29 ] @
Pozdrav svima,
Nova sam na forumu, prelistala sam sve teme i skoro sve postove, tako da necu gnjaviti. Jako ste podrobno obradili sve i dali odlicne smernice. Jedino sto me brine jeste sto vecina postova, vezanih za ponudu poslova jeste upravo iz oblasti medicine. Kakvo je stanje sto se tice umetnosti, prosvete? Ja sam jako zainteresovana da pokusam da dodjem u Norvesku, radim i zivim tamo. Uskoro bih krenula na kurs jezika pa bi mi jako koristilo ukoliko neko moze da mi da neku informaciju kakva je sansa za zaposlenje za nekog iz oblasti umetnosti, konkretno ja sam diplomirani master likovnih umetnosti a moj decko je diplomirani kontrabasista? Ukoliko poznajete nekog ko je otisao i zaposlio se a da se tice bilo koje vrste umetnosti jako bi mi znacilo da to cujem. Jako smo zainteresovani za dolazak tamo ali nas brine deficitarnost tj nedeficitarnost ovih zanimanja( mada takav je slucaj svuda sto se nasih poziva tice). Drugo pitanje je: Da li je bolje, lakse doci na postdiplomske i zavrsiti ih tamo(u medjuvremenu traziti posao), ili odmah iz Srbije aplicirati za isti pa onda doci?
Hvala unapred! Poz