[ MiljanIlic @ 25.09.2014. 23:05 ] @
Napravio sam web sajt z areklamiranje proizvoda sa Kupi*** i sada bih zeleo da od tog sajta i zaradim. Sta je potrebno da imam da bi sve to bile legalno. Negde pise da se za internet usluge ne placa porez. Da li je potrebna neka registracija u sudu ili sta? Pozz
[ view @ 25.09.2014. 23:23 ] @
Za bilo kakav legalan posao preko interneta ili uopsteno potrebno je da imas registrovanu firmu...Sud nema veze sa trgovinom i poslovanjem u nekom direktnom pogledu,ako ne budes imao registrovanu firmu imaces problem sa poreskom upravom a na kraju ces ipak doci do suda.Tako da ako mislis bilo sta legalno da radis,raspitaj se o uslovima za otvaranje preduzeca ili preduzetnicke radnje i vidi sta ti je povoljnije tj sta se bolje uklapa sa tvojim poslovnim planom.
[ mr. ako @ 26.09.2014. 01:32 ] @
Slazem se sa Zeljkom, ipak, predlozio bih da krenes ti taj posao tako kako jeste, pa ako bude nekih novaca, onda gledaj da legalizujes, za par dinara na pocetku te nece niko dirati... ako se razvije posao, onda bi bilo ne samo po zakonu vec i moralno da se registrujes. :) A da ti, vec sada, i pre nego si pustio sajt u rad i video da li ces uopste imati neke koristi od toga, registrujes firmu i placas namete, po meni, nije, dobro.