[ crnobrada @ 07.10.2014. 09:40 ] @
Pozdrav,

Tek od nedavno se bavim ASP.NET-om ali uspeo sam nekako da napravim web aplikaciju koja prvo preko local hosta a zatim i drugim racunarima u mrezi preko ip_adresa_servera:port/home.aspx prikazuje sadrzaj baze podataka. Bazu popunjavam podacima iz C# aplikacije (rezultati merenja primljeni preko USB-a) i sve radi fino dok ne koristim oba sistema istovremeno tj. ako je prvo C# aplikacija pokrenuta, baza ce biti redovno azurirana novim podacima i nema nikakve informacije o gresci, ali u to vreme ne mogu da pristupim podacima preko web aplikacije, bilo iz lokala ili preko drugog racunara iz mreze.
Tada dobijam poruku o gresci:

Cannot open database "C:\USERS\USER\DOCUMENTS\VISUAL STUDIO 2013\PROJECTS\HOME SENSOR DATABASE\HOME SENSOR DATABASE\HOME SENSOR.MDF" requested by the login. The login failed. Login failed for user 'NT AUTHORITY\SYSTEM

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code. Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Cannot open database "C:\USERS\USER\DOCUMENTS\VISUAL STUDIO 2013\PROJECTS\HOME SENSOR DATABASE\HOME SENSOR DATABASE\HOME SENSOR.MDF" requested by the login. The login failed. Login failed for user 'NT AUTHORITY\SYSTEM'

S druge strane, ako je vec otvorena konekcija prema bazi preko web aplikacije, onda prilikom pokretanja C# aplikacije dobijam gresku kao na slici
https://www.dropbox.com/s/y3bl...b9cn/database%20error.png?dl=0

Da li neko moze da mi objasni u cemu je problem?

Inace, koristim MS Visual Studio 2013 i bazu sam napravio preko C# projekta a zatim sam je pridruzio preko "Resource-a" u oba programa koji je koriste.
[ Shadowed @ 07.10.2014. 10:10 ] @
Zapravo koristis isti fajl a ne istu bazu. Svaki proces kreira sebi po bazu na osnovu tog fajla.
Problem mozes resiti tako sto u SQL serveru napravis bazu sa tim fajlom pa se onda iz obe aplikacije kacis na tu bazu na sql serveru. On je napravljen da opsluzuje vise klijenata u isto vreme.
[ crnobrada @ 07.10.2014. 11:43 ] @
Da li mogu koristiti postojecu bazu ili moram krenuti od pocetka? Mozda je odgovor ocigledan ali kao sto sam rekao, nemam mnogo iskustva pa bi mi svaka pomoc (malo detaljniji opis postupka) mnogo pomogla.
[ Shadowed @ 07.10.2014. 12:00 ] @
U SQL Management Studiu kada kliknes desnim na Databases, nemoj ici na new database nego na attach pa ces attach-ovati taj fajl.
[ crnobrada @ 07.10.2014. 13:27 ] @
Napravio sam novi folder C:\Database i tamo sam prekopirao bazu. U SQL Server Management-u sam dodao bazu (attach) i dodao svojstvo "db_owner" za korisnike.
Uklonio sam staru bazu iz Resource-a (izbrisao sam iz foldera) i iz programa (Exclude from project). Onda sam dodao bazu sa nove lokacije kao Resource, promenio sam connection string i C# aplikacija radi OK tj. mogu da upisujem nove rezultate i citam stare. Iz web aplikacije mogu da pristupim bazi u lokalu i da citam rezultate.
Medjutim, kada uradim publish aplikacije i pristupim preko IIS-a web sajtu (koji je ranije radio OK) dobijam poruku o gresci:

Server Error in '/' Application.
CREATE DATABASE permission denied in database 'master'.
An attempt to attach an auto-named database for file C:\Database\Home Sensor.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: CREATE DATABASE permission denied in database 'master'.
An attempt to attach an auto-named database for file C:\Database\Home Sensor.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

Dakle, sada je problem da mi web aplikacija ne radi preko IIS-a...
[ crnobrada @ 07.10.2014. 14:03 ] @
Ne znam da li je bitno ali na SQL server sam se logovao sa Windows Authentication i nisam pravio nikakav nalog za SQL server.
[ crnobrada @ 07.10.2014. 19:22 ] @
Ovo je jako dobar link

http://www.codeproject.com/Art...ing-IIS-ASP-NET-and-SQL-Server

Meni sada sve radi.