[ banera74 @ 07.10.2014. 21:00 ] @
Napravio sam aplikaciju u accesu 2010 i na svom računaru (windows 7) napravio accde fajl. Accde fajl sam kopirao na 5 računara kod korisnika I svugde besprekorno radi. Posle izvesnog vremena kada sam doneo novu verziju isto upakovanu kao accde kopiram ih na pet mašina na četiri radi na petoj neće. Kada na petoj snimim izvorni accdb - vidim sve su reference i komponente prisutne, kompajliram accdb i napravim accde direktno na "problematičnom" računaru i aplikacija ponovo radi. Iz odredjenih tehničkih razloga potrebno mi je da radi isključivo accde i da se on postavlja jednostavnim kopiranjem, želim da izbegnem accdb i kompajliranje. Jedino šta sam primetio kao razliku jesu pojedini programi koje su korisnici sami instalirali na "problematičnom" računaru. Pošto nisam uspeo rešiti problem ponovo sam instalirao windows 7 kod korisnika na petom računaru, sada opet sve radi ali se problem pojavio na drugom računaru (naravno nemogu zbog svog problema ponovo instalirati os i na drugom računaru). Na tom novom "problematičnom" računaru sve se događa kao i na prvom problematičnom i na njemu sam primetio novo instalirane programe za koje mislim da su možda napravili problem ali ne shvatam šta je problem.