[ Blue82 @ 12.10.2014. 15:34 ] @
Danas sam startovao jedan projekt i primetio sam da se npr TextBox na formi cudno ponasa. Kada kliknem na neki TextBox tako da bude selektovan, on pocinje da blinka veoma brzo, ili je mozda bolja rec da pocinje da treperi. Kao da se forma osvezava mnogo puta u sekundi. Ako pokusam da na formu postavim PictureBox njega prikaze na formi, zatim nesto ucitava i VB se srusi.

Pokusao sam da idem na Repair VB Express-a i nije uspelo. Zatim sam pokusao da instaliram Visual Studio 2010 Ultimate, i on ima iste simptome. Kako nisam znao sta bih jos uradio, deinstalirao sam Visual Studio 2010 Ultimate, i VB 2010 Express, zatim sa pobrisao sve sto mislim da je doslo sa tim instalacijama tipa sve sto pocinje sa Microsoft SQL Serve 2008..., Microsoft Sync Framework, Microsoft Visual Studio ADO, Tools i sve tome slicno, cak sam obrisao i Net Famework posle cega mi naravno monogi programi nisu radili, i onda sam na tako pobrisan sistem ponovo probao da instaliram VS 2010 Ultimate medjutim problem je i dalje tu.

Nemam ideju sta bi moglo da utice na to. Evo sada jos radim i Update komponenti iz Windows-a.
Zna li neko sta prouzrokuje takav problem, ne rusi mi se sistem zbog toga?

Da napomenem da na racunaru sve korektno funkcionise, jedino imam problem sa kontrolama u samom VB projektu.
[ Blue82 @ 12.10.2014. 15:52 ] @
Evo i snimka pa ce biti jasnije

[ Blue82 @ 12.10.2014. 18:47 ] @
Bas niko, nista?
Ne znam sta da probam da deinstaliram.
[ Blue82 @ 18.10.2014. 20:26 ] @
Sada vec zaista ne znam sta da radim.
Upravo sam rusio sistem, i nije mi palo na pamet da i pored toga i dalje mogu da imam problem sa Visual Studiom pa sam posle dizanja novog sistema instalirao par programa.

U prilogu postavljam spisak programa koji su se nalazili na sistemu pre instaliranja Visual Studia 2010.
POsle toga sam instalirao Visual Studio 2010 Express sa zvanicnog sajta, pokrenuo program i na moje zaprepascenje problem je ostao. Da li iko zna sta bi mogao da bude problem. Zaista mi nije jasno da na cistom sistemu ne radi, na kome nije instaliran ni jedan update (namerno ih nisam instalirao, posto je samo jednog jutra prestao da radi, posto sam mislio da je neki update mozda napravio problem).

Evo kako sve to izgleda. Obratite paznju da ne blica samo kontrola koju postavim na formu, vec poludi i kursor misa. Ponasa se kao da ja kontrolu sve vreme drzim stisnutu za ivicu kontrole i da se spremam da je sirim skupljam i sl, i jos uz to kursor blica.

Apsolutno sve radi perfektno na tom racunaru, osim nova kontrola koju postavim u VB. Pokusao sam da instaliram i probne verzije Visual Studio 2010 Professional, zatim Visual Studio 2012 Express, Visual Studio 2013 Express i svi imaju isti problem. Kao da problem uopste nije sa samim Visual Studiom jer se prozima kroz sve verzije.

Uopste ne mogu da radim :(


[ vukelic4 @ 20.10.2014. 07:33 ] @
Pozdrav Blue82,

i ja sam imao slicnih problema u toku prethodne nedelje.
Isti simptomi, naizgled bez resenja. Isto pokusao sa reinstalacijom sistema (Windows 7 Home Basic, x86),
i isto zaprepascenje nakon sto sam primetio da je problem i dalje tu..

Meni je pomogla reinstalacija, ali na Windows 8.1 Pro x64.

Sada sve radi bez problema, ali posle izgubljena tri do cetiri dana cimanja...

Pozdrav!
[ Blue82 @ 20.10.2014. 20:11 ] @
Dejane, mislim da sam na pragu resenja ali neka prodje jos par dana da budem siguran.
Naime za vikend sam ponovo rusio sistem i poceo da instaliram programe obrnutim redom. Posle podizanja sistema instalirao sam prvo Visual Studio da odmah znam da li radi ili ne, i za divno cudo radio je. Onda sam dodavao jedan po jedan program, uvek posle instalacije resetovao sistem i proverio kako se ponasa Visual Studio i sve je radilo kako treba. Podesio sam racunar kako zelim i napravio backup sistema dok jos radi.

Sve je bilo uredu citavu nedelju, i ponedeljak dok nisam otisao na posao. Kad sam se uvece vratio pokrenem VS iz sprdnje kad ono, ne radi. Moram da napomenem da sam bio iskljucio da se WIN sam update-uje, jer sam mislio da je krivac neki od update-a. Kako racunar nije bio cackan od nedelje kad sam napravio backup, sumnja je pala na ukucane. Prosao sam sa svima sta su sve radili i uspostavilo se da nisu radili nista. Naprosto, ja sam jedini administrator a oni useri bez prava tako da nista nisu ni mogli da instaliraju. Onda sam posumnjao da je problem do hardware-a. ALi ne znam sta do cega. Testirao sam RAM, ali nisam na njega puno sumnjao jer nema problema sa drugim programima. Test je rekao da je sve uredu. Onda sam vratio backup koji sam juce napravio da vidim da li ce se i pored backupa javiti problem, jer tako bih znao da je do hardware-a. Vratih sliku sistema i sve radi kako i treba da radi. Onda sam poceo razmisljati, ako je iskljucen update sistema i ako nisam nista instalirao, sta je to sto je moglo samo da napravi izmenu? Posumnjao sam na antivirusni program. Ugasim Kaspersky Internet Security i iskljucim mu protect mod medjutim problem je i dalje tu. Ne znam sta me je navelo da pogledam verziju Kasperskog i primetio sam da je verzija bez onih pach-eva (a),(b),(c) a znam da ih je ranije bilo. Onda sam pustio da uradi update baze, i sa bazom je update-ovao i sam sebe i dodao pach (a). Resetovao sam racnar i problem sa VS se pojavio. Ugasih opet Kasperskog i problem je i dalje tu. Posto je on bio jedina promena koju sam primetio na sistemu u poslednjih par minuta, resio sam da ga deinstaliram. Posle deinstalacije Kasperskog, Visual Studio je proradio.

Pretpostavljam da prilikom update-a Kasperskog nesto ne uradi kako treba i to je napravilo problem Visual Studiu. Sada sam skinuo zvanicnu verziju KIS-a sa sajta i to radi kako treba.
Uz malo srece, bice da sam locirao probelm, ali ne smem se jos radovati, barem da prodju 2 dana :)
[ Blue82 @ 20.10.2014. 20:12 ] @
Dejane, mislim da sam na pragu resenja ali neka prodje jos par dana da budem siguran.
Naime za vikend sam ponovo rusio sistem i poceo da instaliram programe obrnutim redom. Posle podizanja sistema instalirao sam prvo Visual Studio da odmah znam da li radi ili ne, i za divno cudo radio je. Onda sam dodavao jedan po jedan program, uvek posle instalacije resetovao sistem i proverio kako se ponasa Visual Studio i sve je radilo kako treba. Podesio sam racunar kako zelim i napravio backup sistema dok jos radi.

Sve je bilo uredu citavu nedelju, i ponedeljak dok nisam otisao na posao. Kad sam se uvece vratio pokrenem VS iz sprdnje kad ono, ne radi. Moram da napomenem da sam bio iskljucio da se WIN sam update-uje, jer sam mislio da je krivac neki od update-a. Kako racunar nije bio cackan od nedelje kad sam napravio backup, sumnja je pala na ukucane. Prosao sam sa svima sta su sve radili i uspostavilo se da nisu radili nista. Naprosto, ja sam jedini administrator a oni useri bez prava tako da nista nisu ni mogli da instaliraju. Onda sam posumnjao da je problem do hardware-a. ALi ne znam sta do cega. Testirao sam RAM, ali nisam na njega puno sumnjao jer nema problema sa drugim programima. Test je rekao da je sve uredu. Onda sam vratio backup koji sam juce napravio da vidim da li ce se i pored backupa javiti problem, jer tako bih znao da je do hardware-a. Vratih sliku sistema i sve radi kako i treba da radi. Onda sam poceo razmisljati, ako je iskljucen update sistema i ako nisam nista instalirao, sta je to sto je moglo samo da napravi izmenu? Posumnjao sam na antivirusni program. Ugasim Kaspersky Internet Security i iskljucim mu protect mod medjutim problem je i dalje tu. Ne znam sta me je navelo da pogledam verziju Kasperskog i primetio sam da je verzija bez onih pach-eva (a),(b),(c) a znam da ih je ranije bilo. Onda sam pustio da uradi update baze, i sa bazom je update-ovao i sam sebe i dodao pach (a). Resetovao sam racnar i problem sa VS se pojavio. Ugasih opet Kasperskog i problem je i dalje tu. Posto je on bio jedina promena koju sam primetio na sistemu u poslednjih par minuta, resio sam da ga deinstaliram. Posle deinstalacije Kasperskog, Visual Studio je proradio.

Pretpostavljam da prilikom update-a Kasperskog nesto ne uradi kako treba i to je napravilo problem Visual Studiu. Sada sam skinuo zvanicnu verziju KIS-a sa sajta i to radi kako treba.
Uz malo srece, bice da sam locirao probelm, ali ne smem se jos radovati, barem da prodju 2 dana :)