[ mozdauevropu @ 16.10.2014. 20:36 ] @
Poštovanje diskutanti,

Imam 2 kratka pitanja.

1. Gde mogu da dobijem informacije o građevinskim firmama, a da su vlasnici naši ljudi , tj da kontaktiram radi uspostavljanja saradnje.Prvenstveno me interesuju firme u Austriji i Nemačkoj.

2. Da li na zapadu postoje firme ili agencije ,koje se bave zastupanjem firmi i ugovaranjem poslova u građevinarstvu

Molim vas da mi date relevantne informacije ili kontaktirate zbog saradnje
[ 2012 @ 19.10.2014. 23:18 ] @
Tesko da ces naci takve informacije na jednom mestu, pogotovo za vlasnike firmi sa prostora Ex-Yu, jedino bi mozda mogao da dobijes informacije od klubova iseljenika ili od popova/crkve ako ih malo motiviras.

Ne mogu tvrditi za svaku drzavu, ali generalno ne postoje takve agencije. Postoje razni posrednici, koje nalazis preko sajtova, sajmova ili raznih drugih manifestacija.

Ima jedna druga opcija koju sam ja koristio pre jedno 8 godina. Kontaktirao sam ambasadu doticne drzave koja te zanima, njihov deo za poslovnu saradnju da ti pronadje ili da se potrudi da ti pronadje kompanije zainteresovane za poslovnu saradnju. Ostaje jedan dodatan problem to su vize za radnike, treba ti detasman, ato treba da vidis preko ambasade ili privredne komore.
Ima dodatna opcija samo je opet problem u vizama, treba ti kontakt sa Slovenackim firmama iz podrucja gradjevine koji ce ti za odredjenu proviziju ugovarati posao u Austriji i Severu Italije, jer su tu dobro pozicionirani.

Ja nisam u tom filmu i nemam kapitala za poslove sa gradjevinom. Imas jos jednu opciju, ato je da nekao registrujes firmu u Sloveniji, pa da nastupas kao slovenacka firma u Evropi. Ne mora Slovenija, neka druga drzava. Osteje ti problem viza za radnike, ima i tu resenja, ali to ne mogu da ti objasnjavam ovde.