[ miljakovic @ 24.10.2014. 22:45 ] @
pozdrav,
radim u jednoj sednjoj skoli i posto imam bazu podataka ucenika sa ocenama i izostancima, zeleo bih da napravim aplikaciju koja sve to salje roditeljima na SMS. Inace, to je ideja jednog od roditelja, nije moja. Pa me zanima koiko je to tesko da se izvede, posto ja napravim tekstualni fajl, pa samo da taj fajl da posaljem kao sms na neciji mobilni telefon.

Ako je previse komplikovano, odustajem :-)

Unapred HVALA

PS: video sam slicne postove na ovom forumu ali mi ni jedan nije bio potpuno jasan
[ Aleksandar Klickovic @ 25.10.2014. 11:32 ] @
Možda preko ove firme.. Mi im koristimo call centar, ali sam video da imaju i tu opciju za škole, kao i SMS Bulk.
http://www.fonlider.rs/obrazovanje-lkjsdlkfjlsdkjflkdsf/
[ Tpojka @ 25.10.2014. 13:44 ] @
Baš je, onako, SEO optimizovan link. :D
[ dzoni_45 @ 26.10.2014. 19:34 ] @
Ja mislim da to nije tesko da se izvede, uglovnom postoje sms-servisi koji Vam daju API podrusku za slanje Sms-ova, ali uglavnom takvi servisi se placaju. Lakse bi Vam bilo, tj. posto je besplatno da Vam oni subscribuju na Vas sajt i da im saljete te informacije na mail adrese.
[ dusans @ 26.10.2014. 19:45 ] @
Najprostije rešenje je da nađeš nekoga ko nudi uslugu mail-to-sms,
onda iz PHP-a jedino trebaš da pošalješ mejl, ne treba nikakav specijalan API.
[ pajaja @ 26.10.2014. 21:57 ] @
dusans i dzoni_45 su ti dali najjednostavnija rešenja. Zavisno od toga koliki ti je budžet (i koliku količinu poruka planiraš mesečno da pošalješ) možeš da pogledaš i neki mali GSM gateway, većina njih ima API za slanje SMS-ova.
[ miljakovic @ 26.10.2014. 22:54 ] @
Hvala svima...

budzet nemam uopste :-D, iako je skolstvo na prvom mestu u nasoj drzavi

salu na stranu, ovo je licna ideja, nevezana za budzet skole tako da sve sto bih finansirao, radio bih iz svog dzepa.

Slanje mailova sam uzeo u obzir, ali to su mahom deca sa sela ciji roditelji nisu informaticko pismeni (najblaze receno).

Ono sto mi je bitno iz vasih odgovora je da sam dobio uputstva i ideje o kojima mogu da razmisljam.

Hvala vam jos jednom svima na pomoci.
[ miloskec @ 04.11.2014. 21:21 ] @
Nešto slično sam radio pre više od 2 godine i koristio sam http://fortumo.com/countries/serbia jer su imali jednostavan api.
Problem je što se SMS naplaćuje i minimalna cena je oko 30 RSD.

Kasnije sam kupio GSM modem (neki RS232 - oko 25 usd ) i odradio je posao.
[ Nemanja Avramović @ 04.11.2014. 22:02 ] @
Ako imaš Android telefon viška, možeš da probaš i sam preko SMS Gateway aplikacije. Omogućena je dvosmerna komunikacija, odnosno pristigli SMSovi mogu biti prosleđeni na neki URL, a aplikacije u sebi ima HTTP server koji osluškuje na određenom portu tako da ti možeš iz PHP-a da pošalješ HTTP zahtev na taj URL i da pošalješ SMS. Ja sam ovo probao i radi, ali nikad nisam zaista pustio neki servis da ide preko ove aplikacije. Ali možda vredi probati, košta te onoliko koliko daš za telefon, a cena SMSa je standardna kao da šalješ sa telefona (što ustvari i radiš)